Epke Zonderland wil ‘volle bak’ via zijdeur alsnog naar Spelen
VideoVoor Epke Zonderland liep het WK in Stuttgart, net als voor de hele Nederlandse mannenploeg, uit op een deceptie. Zowel individueel als met het Nederlandse team greep de Friese turner naast een ticket voor de Olympische Spelen in Tokio, al hoopt hij via een ontsnappingsroute volgend jaar alsnog naar Japan te mogen.
Delen per e-mail
De olympisch kampioen op de rekstok van 2012 moet nu via het wereldbekercircuit alsnog trachten deelname aan de Spelen veilig te stellen, al beseft hij dat deze opdracht niet eenvoudig gaat worden.
,,Dat is moeilijker dan vandaag. Hier had ik 14.4 moeten turnen om me te kwalificeren. In de wereldbeker red ik het daar niet mee in de strijd tegen de Japanner die ik uit moet vechten”, zei hij nadat hij tijdens de kwalificaties van de rekstok was gevallen en daardoor zijn wereldtitel komend weekend niet kan verdedigen.
,,In de wereldbeker heb ik nog vier kansen. Een van die vier moet wel volle bak zijn. Dit is zonde. In eerste instantie voor het team, maar die kans op individuele plaatsing hier is ook weg. De uitdaging is om nu fit te worden. Over zes weken heb ik alweer een World Cup. Dan moet ik er staan. Hopelijk lukt dat in deze korte tijd.’’ In de wereldbeker is hij momenteel koninklijk leider.
Trainingsachterstand
De trainingsachterstand die de 33-jarige Zonderland opliep door een kwakkelzomer, kon hij niet meer tijdig inhalen om zijn WK-loopbaan waardig af te sluiten.
Na afloop zag hij de gebrekkige voorbereiding als een belangrijke oorzaak voor zijn mislukte oefening . ,,Ik pakte de stok mis. Dan is het klaar. Natuurlijk, je baalt altijd. Maar dit komt niet uit de lucht vallen. Dit zijn fouten die je sneller maakt als je niet in vorm bent. Als je in de voorbereiding niet keihard hebt kunnen trainen. Dat is een schrale troost voor mij.’’
Bekijk hier de reactie van Epke Zonderland na zijn fout op de rekstok tijdens het WK:
Verder in het nieuws
-
Schippers en Hassan slaan WK indoor over, Visser gaat wel
De WK indoor in het Chinese Nanjing zullen door veel Nederlandse atletiektoppers worden overgeslagen. Het toernooi, gehouden van 13, 14 en 15 maart, past niet in de schema’s van Dafne Schippers en Sifan Hassan richting de Olympische Spelen komende zomer in Tokio. Nadine Visser wil wél naar Nanjing. -
EK kortebaan Nederlandse zwemsters delen goud met Frankrijk op 4x50 vrij
De Nederlandse zwemsters zijn bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Glasgow op de gedeelde eerste plaats geëindigd op het onderdeel 4x50 meter vrij. Het kwartet van Oranje finishte in dezelfde tijd als Frankrijk, 1.35,21. Denemarken pakte het brons. -
EK kortebaan Bronzen Heemskerk buigt voor 18-jarige debutante: ‘Nieuwe generatie komt eraan’
Op haar tiende EK kortebaan heeft Femke Heemskerk (32) in Glasgow brons gepakt op de 100 meter vrije slag. De pas 18-jarige Britse Freya Anderson veroverde bij haar EK-debuut in het 25-meterbad de Europese titel. De zilveren medaille was voor de Française Beryl Gastaldello (24). -
PREMIUM
EK kortebaan EK-goud ultieme beloning voor Toussaint na gitzwarte periode: ‘Voel me bevrijd’
Precies een jaar geleden werd Kira Toussaint – volkomen ten onrechte – als dopingzondaar weggezet. Gisteravond veroverde de rugslagzwemster (25) na een krankzinnig jaar haar eerste Europese titel. ,,Ik voel me bevrijd.” -
Oranje stunt tegen vicewereldkampioen én angstgegner Noorwegen
Wat in twintig jaar niet lukte, gebeurde vandaag in Japan wel: de Nederlandse handbalsters wonnen in een spannende wedstrijd van angstgegner Noorwegen en schreven zo in de laatste poulewedstrijd op het WK handbalgeschiedenis (30-28).
-
Gepasseerde Matla in race voor prijs grootste talent én beste speelster van de wereld
Frédérique Matla maakt kans op twee persoonlijke prijzen. De internationale hockeyfederatie FIH heeft de 22-jarige international van Oranje niet alleen genomineerd in de categorie grootste talent van het jaar, maar ook voor de prijs voor de beste hockeyster van 2019. -
Chelsea mag weer kopen: transferverbod opgeheven
Het internationale sporttribunaal CAS heeft het transferverbod dat Chelsea werd opgelegd teruggebracht tot één jaar. Dat betekent dat de Engelse club in januari weer spelers mag komen. -
Kamminga en Toussaint trekken vorm door op EK
Arno Kamminga heeft zich bij de EK kortebaan in Glasgow als eerste geplaatst voor de halve finales van de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Katwijker, die donderdag de Europese titel veroverde op de 200 school, tikte in zijn serie aan in 56,71 seconden.