Israëlische judoka zingt verboden volkslied in Abu Dhabi
Judoka Tal Flicker won gisteren goud tijdens een wedstrijd in Abu Dhabi. De Israëlische judoka mocht in het Arabische land niet onder de vlag van zijn land meedoen aan het toernooi. Desondanks zong hij op het podium onder de vlag van de Judo federatie de 'Hatikva', het Israëlische volkslied.
Flicker was de beste in de klasse onder 66 kilo tijdens de Judo Grand-Slam van Abu Dhabi. Zoals gebruikelijk mogen Israëlische atleten in de Verenigde Arabische Emiraten geen symbolen van hun land op hun tenue dragen. Ook voor de vlag van Israël en het volkslied is in de Emiraten geen plaats. Daarom deed de Israëliër mee aan het toernooi onder de vlag van de Internationale Judo Federatie. Na zijn winst pakte Flicker op het podium toch zijn moment door voor zichzelf zachtjes het volkslied van zijn Israël ten gehore te brengen.
Eerder deze week eiste de Internationale Judo Federatie dat de Emiraten Israëlische atleten gelijk behandelt. ,,Alle delegaties, met inbegrip van de Israëlische, moeten zonder uitzondering in alle opzichten gelijk worden behandeld,'' schreef de president van de Internationale Judo Federatie aan de bond van de Emiraten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom jongeren als Vinicius (18) wel willen maar niet mogen werken: ‘Kan niks met mijn diploma’
Terwijl de krapte op de arbeidsmarkt toenam in de eerste helft van 2022, werden er verschillende oplossingen geopperd. Toch werd één groep mensen over het hoofd gezien: ongedocumenteerden. Ze wonen hier vaak al jaren, maar mogen niet werken. -
PREMIUM
Oud-turner Carlo van Minde bijt zich nu vast in de bouwwereld: ‘Het sportleven is niet normaal’
Als kind droomde Carlo van Minde van een carrière als topturner, niet als BIM-coördinator. ,,Dat kende ik toen nog helemaal niet. Ik heb voor bouwkunde gekozen, omdat me dat leuk leek.” -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Marathonsensatie Nienke Brinkman kijkt uit naar strategische race op EK: ‘Wordt iets speciaals’
Nienke Brinkman kijkt uit naar haar eerste optreden op de marathon in het Nederlandse tenue op de EK atletiek. ,,Dit is mijn eerste wedstrijd ooit die ik voor Nederland loop. Dat is iets speciaals voor mij”, keek ze alvast vooruit vanuit haar trainingskamp in Zwitserland. -
Meer privacy op WhatsApp: voortaan kun je je online-status verbergen en langer berichten wissen
Chat-app WhatsApp wordt op meerdere fronten aangepast om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo kun je verbergen dat je online bent en langer je berichten verwijderen.
-
Dafne Schippers in ploeg van 61 atleten voor EK in München en legt focus op de 100 meter
Dafne Schippers doet mee aan de EK atletiek in München. De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter ontbrak vorige maand op de WK in Eugene, maar de 30-jarige sprintster heeft zich op de 100 meter wel geplaatst voor de Europese kampioenschappen. -
Meeste Nederlandse BMX’ers overleven voorrondes op WK
De meeste Nederlandse BMX’ers zijn de voorrondes op de WK in de Franse stad Nantes goed doorgekomen. -
Parijs onthult slogan voor Spelen 2024: evenement in teken van openheid
De Olympische Spelen van 2024 in Parijs staan in het teken van openheid. De organisatoren onthulden maandag, twee jaar voor de start van het grootste sportevenement ter wereld, ‘Games Wide Open’ als hun slogan.