Mathieu van der Poel in selectie voor WK mountainbike
25 t/m 29 augustusMathieu van der Poel is door bondscoach Gerben de Knegt opgenomen in de selectie voor het WK mountainbike in het Italiaanse Val di Sole eind deze maand.
Naast van der Poel zijn ook Milan Vader en David Nordemann geselecteerd. Bij de vrouwen vormen Anne Terpstra, Anne Tauber, Lotte Koopmans, Ceylin del Carmen Alvarado en Sophie von Berswordt de selectie.
De Knegt ziet het WK met vertrouwen tegemoet: ,,Als Van der Poel helemaal hersteld is van zijn rugblessure maakt hij kans op zowel de shortrace als de cross country-wedstrijd. Milan Vader heeft zich helemaal op dit wereldkampioenschap voorbereid en heeft er het EK voor laten schieten. Bij de vrouwen hebben we een sterke groep, aangevoerd door de podiumkandidaten Anne Terpstra en Anne Tauber, die afgelopen weekend nog op het podium stonden van het EK.”
De mondiale titelstrijd vindt plaats van 25 tot en met 29 augustus. Het gaat om kampioenschappen Cross-Country, Downhill, 4Cross en E-MTB. Een nieuw onderdeel is de shortrace.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Motorcoureur Collin Veijer (18) vol ambitie: 'Het doel is de MotoGP'
Het gaat hard met motorcoureur Collin Veijer uit Staphorst. Nog maar 18 jaar en nu al actief in de Moto3-klasse van het MotoGP wereldkampioenschap. Dit weekeinde maakt hij zijn debuut in de eerste race van het seizoen in Portugal. ,,Dit is wat ik altijd voor ogen had.”Staphorst -
Boksster De Cler uitgeschakeld op WK na omstreden deelname en verbroken bondslidmaatschap
Boksster Megan de Cler is in de tweede ronde van het WK in New Delhi uitgeschakeld. De 19-jarige boksster, die zonder toestemming van de Nederlandse boksbond NBB deelnam aan het toernooi, verloor in de klasse tot 63 kilogram van de als tweede geplaatste Mexicaanse Guadalupe Solis Acosta. -
Met video
Vechtpartij in NBA: ‘reuzen’ Brook Lopez en Trey Lyles vliegen elkaar in de haren
De NBA-kraker stond al weken rood omcirkeld in de agenda van de basketbalfan. En Milwaukee Bucks, koploper in de Eastern Conference, en Sacramento Kings, nummer drie uit de Western Conference, maakten de verwachtingen afgelopen nacht meer dan waar. De Bucks kwamen terug van een achterstand en wonnen, na een spektakelstuk zonder weerga, met 133-124. -
MotoGP-coureur Pol Espargaro breekt kaak en rugwervel bij zware crash
MotoGP-coureur Pol Espargaro is bij een zware crash tijdens de training van de Grote Prijs van Portugal gewond geraakt. De Spanjaard heeft onder meer een longkneuzing en diverse breuken, zo maakte de organisator van het evenement bekend. -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
-
-
Dreun voor Oranje-honkballers: ruime nederlaag tegen Italië betekent abrupt einde WK
Voor de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam is het WK op een geweldige teleurstelling uitgelopen. Een ruime nederlaag in de laatste groepswedstrijd tegen Italië (7-1) betekende een onverwachte uitschakeling voor de ploeg van bondscoach Hensley Meulens, die nog zo goed was begonnen aan de World Baseball Classic. -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?