Uitblinker Joel Embiid moet deel play-offs missen: ‘Pascal Siakam heeft mijn gezicht gebroken’
NBAJoel Embiid, een van de beste basketballers van dit NBA-seizoen, moet een deel van de play-offs missen. De 28-jarige sterspeler van Philadelphia 76ers heeft een hersenschudding opgelopen tijdens een duel met Toronto Raptors.
Embiid, die ongelukkig tegen een elleboog van tegenstander Pascal Siakam aankwam, liep ook een oogkasbreuk op. In 2018 had Embiid een soortgelijke oogblessure en toen stond hij drie weken langs de kant. ,,Ik denk dat Siakam mijn gezicht heeft gebroken, ik meen het. Maar het is allemaal toegestaan in de play-offs”, zei Embiid.
Het is nog niet bekend hoe lang Embiid uit de roulatie is. Philadelphia 76ers neemt het in de halve finales van de Eastern Conference op tegen Miami Heat. Het eerste duel is maandag.
Kameroener Embiid, die wordt beschouwd als een belangrijke kandidaat voor de prijs van ‘Most Valuable Player’, hoopt de ploeg uit Philadelphia voor het eerst sinds 2001 naar een finaleplaats in de Conference te leiden. Per wedstrijd was hij dit seizoen goed voor gemiddeld 30,6 punten per wedstrijd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De Eindhovensche moet titel overgeven aan de Koninklijke Haagsche: ‘Daar waren we niet voor gekomen’
Valkenswaard, Eindhoven -
Met video
Wow! NBA raakt niet uitgepraat over ‘monsterdunk’ Ja Morant
Na Boston Celtics heeft ook Miami Heat zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Maar de hoofdrol was afgelopen nacht voor Ja Morant, de nieuwe superster van Memphis Grizzlies over wie iedereen het heeft na zijn monsterdunk (zie video hieronder) tegen Minnesota Timberwolves. -
Miami Heat op drempel van NBA Finals na derde zege op Boston Celtics in oostelijke finale
De basketballers van Miami Heat hebben ook de derde wedstrijd van de finale van de Eastern Conference tegen Boston Celtics gewonnen. De ploeg uit Miami was in het eigen Kaseya Center in Miami met 128-102 veel te sterk voor de ploeg uit Boston. -
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid. -
Joost Luiten zakt weg na derde dag KLM Open: ‘Geloof nog in een goed resultaat’
Joost Luiten is na de derde ronde op het KLM Open gezakt naar de gedeelde vijftiende plaats. Luiten kwam in Cromvoirt net als een dag eerder tot 72 slagen, wat gelijk is aan het baangemiddelde. Hierdoor zakte hij wel zeven plaatsen. Landgenoot Rowin Caron won twee plekken en staat op gelijke hoogte.
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
-
-
-
PREMIUMzes vragen
Een zonneboiler levert gratis warm water: in zoveel jaar verdien je hem terug
Ondanks stijgende prijzen en langere levertijden blijven zonnepanelen als warme broodjes over de toonbank vliegen. Terwijl zonneboilers maar mondjesmaat worden verkocht. Is dat terecht? Zes vragen over de potentie van een zonneboilersysteem op je dak. -
Met video
Mavericks voor het eerst in jaren naar volgende ronde play-offs, ‘Perfect Paul’ levert unieke prestatie
Dallas Mavericks heeft voor het eerst sinds 2011 de tweede ronde van de play-offs bereikt. Ze boekten tegen Utah Jazz de vierde zege in zes duels (98-96). Luka Doncic en Jalen Brunson maakten 24 punten voor de winnende ploeg.