Het kan ineens weer alle kanten op met gemeenschapshuis Asten
ASTEN - Het Heilig Hartklooster in Asten is voorlopig buiten beeld als beste plek voor een nieuw gemeenschapshuis. Deze locatie definitief afschrijven deed de lokale politiek dinsdagavond echter ook weer niet, wat alom tot veel verwarring leidde.
Wel duidelijk: het gemeentebestuur trekt de regie in dit project naar zich toe en komt in februari met een nieuw voorstel. Daarin staat hoe het verder moet met de samenvoeging van dienstencentrum De Beiaard en gemeenschapshuis de Klepel. Het klooster in de Wilhelminastraat kan dan ondanks een 'politiek nee' alsnog als konijn uit de hoge hoed komen.
Na een kleine twee uur discussiëren in de gemeenteraad wisten de besturen van de Beiaard en Klepel, toehoorders op de overvolle publieke tribune, nog steeds niet waar ze nu aan toe waren. Wel samengaan in voorkeursoptie het klooster, geen klooster of wellicht op een later tijdstip alsnog?
Math Vankan van Leefbaar Asten verdedigde het voorstel van zijn wethouder Jac Huijsmans. Hij hoopte zijn kritische collega’s in de raad op andere gedachten te brengen. Volgens hem is een verdere verdiepingsslag nodig. ,,Nu het patersklooster afschrijven is een historische denkfout waaraan wij niet wensen mee te werken. Zowel aan verbouw van de Klepel als het klooster kleven risico's die nader onderzocht moeten worden. Zorgvuldigheid gaat voor snelheid.”
Coalitiepartner Algemeen Belang reageerde verbaasd op het plan van Vankan. Onafhankelijk bureau ICS had de afgelopen maanden immers al vier varianten voor een nieuw gemeenschapshuis in Asten nauwkeurig uitgewerkt. En dat onderzoek was toch tot ieders tevredenheid uitgevoerd? ,,Wat wil je nog meer weten?", vroeg Frans van Helmond zich af. Hij vreest dat veel verenigingen de huur in het klooster niet kunnen betalen. ,,Daarom moet verbouwing van de Klepel tot detailniveau worden uitgezocht.”
Onbeantwoorde vragen
CDA’er John Bankers vond dat te veel vragen nog onbeantwoord bleven. Hij pleitte daarom voor een adempauze van enkele maanden. Tevens moet de gemeente volgens hem de regie overnemen van beide stichtingsbesturen en voor eind 2018 met een nieuw voorstel komen. Waarbij zowel de Klepel als het klooster nog een optie zijn.
Na een lang overleg achter gesloten deuren kwam de raad unaniem met een compromis. Het college van B en W krijgt tot februari de tijd om een nieuwe onderzoeksopdracht te formuleren. Tevens komt er budget vrij voor het aanstellen van een projectleider. Tenslotte komt er een nieuw bestuur met daarin een afvaardiging van de gemeente, Klepel en Beiaard en de verenigingen die van het gebouw gebruik gaan maken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Optreden doe je in een woonkamer tijdens ‘Gluren bij de buren’ in Helmond
Door heel Nederland stonden zondag huiskamerdeuren open voor muziek- en dansoptredens. Ook in Helmond bood Gluren bij de Buren een podium dat artiesten bijna bij hun publiek op schoot bracht. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Grote verkeersdrukte door afgesloten Vonderweg in Eindhoven
EINDHOVEN - De afsluiting van de Vonderweg in Eindhoven zorgt in de ochtend- en avondspits voor grote verkeersdrukte op omliggende wegen, zo bleek de afgelopen dagen. -
PREMIUM
‘Lastige gesprekken’ en ‘creatieve oplossingen’ om bouw 1100 huizen in Eindhovens Emmasingelkwadrant op gang te brengen
EINDHOVEN - Terwijl ontwikkelaars aarzelen over de bouw van huizen in het Emmasingelkwadrant in Eindhoven gaat de gemeente er nog steeds vanuit dat de projecten doorgaan. Wethouder Stijn Steenbakkers (Knoop XL) zegt dat daarvoor ‘elke creatieve oplossing’ wordt afgetast.
-
PREMIUM
Eretitel voor Robert van Lamoen: ‘Zilveren Nar van Europa’
SOMEREN - Somerenaar Robert van Lamoen heeft de eretitel ‘Zilveren Nar van Europa’ ontvangen van de Federatie Europese Narren. Hij kreeg de prijs vanwege zijn bijdrage aan het carnaval in Zuid-Nederland. -
-
-
Kunstenaressen aan het woord over hun werken
ASTEN - De werken van kunstenaressen Emelie Jegerings en Jolanda Tielens hangen al enige tijd in het museum Klok & Peel aan de Ostaderstraat 23 in Asten. Op vrijdag 10 februari krijgen bezoekers de mogelijkheid om hen het hemd van het lijf te vragen. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer