ANWB waarschuwt voor gevaarlijk autostoeltje: ‘Gebruik het niet’
Bij een test van autostoeltjes is de ANWB op ‘een ernstig defect’ gestuit van het Chicco Kiros i-Size-zitje met het bijbehorende Isofix-onderstel. Het biedt geen goede bescherming bij een ongeval en is zo gevaarlijk dat de ANWB vóór de publicatie van de test op 25 mei nu al waarschuwt het in deze combinatie niet te gebruiken.
In zowel de frontale als de zijdelingse botsproef liet de verbinding tussen het Isofix-onderstel en het kinderstoeltje het afweten. Hierdoor kwam het kinderstoeltje met kinderdummy erin los van het onderstel en vloog het naar voren. Bij een botsing in de praktijk kan een kind hierdoor zeer ernstig gewond raken, concludeert de ANWB. Het stoeltje is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 15 maanden. De test werd uitgevoerd met een snelheid van 64 kilometer per uur.
Wie zo'n stoeltje al heeft gekocht, moet het direct met de autogordel op de achterbank monteren en niet op het onderstel, zegt de ANWB. Het is daarbij belangrijk dat de autogordel correct door de bevestigingspunten wordt geleid en voldoende aangespannen. Hoewel minder eenvoudig, biedt deze manier van monteren wél een goede bescherming bij een ongeval.
Fabrikant Artsana is geïnformeerd over de uitkomsten van de test en heeft inmiddels een terugroepactie aangekondigd. De Chicco Kiros is een nieuw product en is pas sinds juli 2020 verkrijgbaar. Het is daarom aannemelijk dat er nog niet veel van verkocht zijn. De ANWB heeft het zitje nog niet bij Nederlandse (web-)winkels aangetroffen. De test is uitgevoerd door de Duitse Stiftung Warentest en de ADAC, de Duitse zusterorganisatie van de ANWB.
In deze video zie je wat er met het stoeltje gebeurt tijdens de botsproef:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
PREMIUM
Jeroen verkoopt ijs vanuit zijn Piaggio: ‘Als je er met twee volwassenen in zit moet je van elkaar houden’
Hoewel zijn ijskraam iets weg heeft van een tuktuk, is dat het zeker niet. Jeroen van Voorn uit Amersfoort is gek op zijn Italiaanse Piaggio Ape 50. Hij verkoopt ijsjes op markten, schoolpleinen en festivals. Soms wringt hij zich letterlijk in de gekste bochten. -
Kwaliteit autostoeltjes wordt beter, blijkt uit test van ANWB en ADAC
De kwaliteit van geteste autostoeltjes lijkt beter te worden. Dat concludeert de ANWB na een praktijkonderzoek in samenwerking met haar internationale zusterclubs. Van de veertien onderzochte stoeltjes wisten acht daarvan vier van de vijf sterren te bemachtigen. De overige zes stoeltjes kregen drie sterren en scoorden daarmee nog steeds een voldoende. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
Radar in de auto moet kinderen op hete dagen redden van verstikkingsdood
Het is een elk jaar weer terugkerend drama op warme dagen: kinderen op de achterbank die door hun ouders vergeten worden bij het verlaten van de auto. Regelmatig sterven kinderen door verstikking in een bloedhete auto. Ingenieurs van Hyundai hebben nu een radarsysteem ontwikkeld dat dit moet voorkomen.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Krijg ik nu weer vijf jaar garantie op mijn Hyundai?’
‘Mijn Hyundai Tucson had last van een een vreemde tik in de motor’, schrijft lezer Jan de Groot van Rijschool ESAR in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Het onderzoek en de reparatie hebben uiteindelijk 13 weken geduurd. Omdat de auto nog onder de vijf jaar garantie valt, kreeg ik een huurauto: ik moest immers mijn werk als rij-instructeur kunnen voortzetten. Respect voor het team van Hyundai-dealer H-Point in Gorinchem die mij bijna dagelijks over de vloer kreeg met de vraag wanneer mijn auto gerepareerd zou zijn. Uiteindelijk is er onder garantie bij de importeur een nieuwe motor geplaatst. Ik vind dit fantastisch: geen reclamestunt, maar echt topservice. Ik heb alleen nog een vraag aan u: gaat nu ook een nieuwe garantieperiode in van vijf jaar?’ -
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom hebben moderne auto’s geen reservewiel?’
‘Ik heb een twee jaar oude Suzuki Swift. Afgelopen maandag reed ik met mijn band tegen de stoep: stuk. Tot mijn verbazing bleek de auto geen reservewiel te hebben en moest ik naar de garage worden gesleept’, schrijft lezer Janny van Oostaijen-Methorst in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Moderne auto’s schijnen geen reserveband meer te hebben. Waarom is dat?’ -
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn.