Brexit brengt 860.000 Britse banen in de auto-industrie in gevaar
BMW heeft de Britse regering gewaarschuwd dat het mogelijk fabrieken van Mini en Rolls-Royce moet sluiten in Groot-Brittannië als de levering van onderdelen door de Brexit in gevaar komt.
Dat zegt BMW's Custom Manager Stephan Friesmuth tegenover The Financial Times. ,,We zullen onze uiterste best doen om in het Verenigd Koninkrijk te blijven, maar als onderdelen bij de grens worden tegengehouden, kunnen we hier niet langer produceren."
Voor de Britse merken Mini en Rolls-Royce is het belangrijk dat ze in Engeland gebouwd blijven worden, vinden ze bij BMW. Ruim 60 procent van de Mini's is nu afkomstig uit Engeland, ook al lopen er in het Nederlandse Born ook veel van de band. In de Britse fabrieken van BMW werken in totaal zo'n 6.300 mensen.
Niet alleen BMW is voorzichtig. De dreigende Brexit heeft er al voor gezorgd dat de investeringen in de Britse auto-industrie de afgelopen twaalf maanden zijn gehalveerd door de onzekerheid over de afscheiding. Volgens de Britse krant The Sun moet Theresa May opschieten met het sluiten van een handelsovereenkomst met de EU om te voorkomen dat de investeringen verder teruglopen, waardoor 860.000 banen in Groot-Brittannië gevaar lopen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
Theo (56) kocht zijn inmiddels 68 jaar oude Kever ooit in dozen: ‘Het was een wrak in ontbindende staat’
Giessenburger Theo Zijderveld (56) kocht zijn, inmiddels door hemzelf gerestaureerde, Kever Ovaal ooit in dozen. Het was een wrak, niets meer, niets minder. ,,Mijn zoon zegt altijd: ‘Alles wat jij koopt, is altijd kapot’.’’ Écht verliefd zijn op je auto. Kan dat? De mensen in deze rubriek zullen volmondig ‘ja’ zeggen. Zij houden van hun auto. -
fietstest
Dit zijn de beste elektrische lifestylefietsen
Een blikvanger. Dat is de felgekleurde lifestylefiets die Marja Verharen (55) probeerde op de testdag in Utrecht. Mooi om te zien. ‘Maar niet om zelf mee te rijden, dat is iets voor iemand van 30.’ -
PREMIUMrotondes
‘Heilige graal van verkeersveiligheid’ blijkt gevaarlijker voor fietsers dan gedacht
De rotonde wordt al decennia bejubeld als het summum van verkeersveiligheid. Nieuw onderzoek toont echter aan dat rotondes voor fietsers juist ónveiliger zijn dan gewone kruispunten. Reden is dat het verkeer afgelopen jaren fors is veranderd. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.
-
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
Beruchte extreem drukke ringweg van Parijs op de schop: ‘Grijze stroken worden groene zone’
Hij is 35 kilometer lang, er rijden meer dan 1 miljoen auto’s per dag, automobilisten staan er altijd wel ergens toeterend en scheldend vast, en het stinkt er naar uitlaatgassen: de périphérique, de beruchte ringweg van Parijs. Een ergernis voor veel bewoners en een trauma voor nogal wat toeristen. Die weg van twee keer vier rijbanen moet de komende jaren volledig op de schop. -
drama Italië
Auto van moeder rijdt zonder handrem schoolplein op: kleuter (4) overlijdt, vier gewonden
In de Italiaanse stad L’Aquila is een auto zonder handrem van een heuvel gereden en op de speelplaats van een kleuterschool terechtgekomen. Een kind (4) dat op het plein aan het spelen was, overleefde dat ongeluk niet. Vier andere kinderen raakten gewond.