Dit is waarom de nieuwe Volkswagen California bijna niet vernieuwd is
Delen per e-mail
Volkswagen heeft de California vernieuwd. De compacte kampeerauto, gemaakt op basis van de eveneens vernieuwde VW Transporter, is echter alleen op hele kleine punten aangepast. En daar heeft het merk een goede reden voor.
De California is en was namelijk een enorm succes. Van alle compacte bestelwagens die zijn omgebouwd tot camper, is deze Volkswagen overal ter wereld de best verkochte auto in zijn klasse. ‘Never change a winning team’, moet VW gedacht hebben. De vernieuwingen aan de T6.1 (de zesde generatie, met de eerste update) mogen klein zijn, er is toch aardig wat over te vertellen.
Ten eerste is de California aan de buitenkant licht opgefrist. Zo krijgt de camper een bredere grille en een andere voorbumper, die meer gelijkenissen vertoont met onder meer de Volkswagens Touareg en T-Cross. Deze veranderingen kreeg de ‘normale’ Transporter overigens recent ook. Verder zijn de koplampen voortaan voorzien van led-technologie. Optioneel is de kampeerversie nog altijd te verkrijgen met tweekleurige metallic lak, een knipoog naar de eerste Transporter die in de sixties erg populair was bij hippies.
Aan de binnenkant kun je de California voortaan krijgen met een volledig digitaal dashboard, terwijl ook de aanraakschermen van onder meer de navigatie zijn vernieuwd. In het ‘leefgedeelte’ beschikt de camper (die maximaal plaats biedt aan vier personen) tegenwoordig over slimmer gevormde kastjes, andere vering onder de matrassen en opnieuw ontworpen zonsverduistering. Slimme zaken zoals stoeltjes in de achterklep en een hefbaar dak zijn ook nog altijd aanwezig.
Meer hulpsystemen
Op technisch vlak introduceert Volkswagen een vernieuwde versie van de 2.0 TDI-dieselmotor, die nu ook aan de strengste uitstooteisen voldoet. Bovendien beschikt de California voortaan over een elektrische stuurbekrachtiging; daarmee kan de auto zelfstandig tussen de lijnen op het wegdek blijven, zelf in- en uitparkeren en zelfs kleine stuurcorrecties uitvoeren bij heftige zijwind.
Dat maakt de California net weer wat moderner en beter bij de tijd, maar in de basis blijft dit nog altijd vooral een handige, compacte camper. Eentje die trouwens niet goedkoop is; de huidige California kost minimaal 60.000 euro, bij de vernieuwde versie zullen die prijzen naar verwachting niet dalen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VRAAG & ANTWOORD Deze auto’s hebben dubbele zonnekleppen: ‘Geniaal en lekker eigenwijs’
,,Een lezer vroeg laatst of er ook dubbele zonnekleppen bestaan, zodat je zonlicht bij de voorruit én bij de zijruit kunt tegenhouden. Mijn Saab 9-5 heeft zo’n dubbele zonneklep. Geniaal en lekker eigenwijs”, schrijft lezer Ronald van Luijk. -
‘Deze nieuwe autoband gaat 128.750 kilometer mee’
Het Finse bedrijf Nokian heeft een vierseizoenenband ontwikkeld die maar liefst 128.750 kilometer mee moet gaan. Dat is ongekend lang. Een normale band is vaak na gemiddeld 65.000 kilometer aan vervanging toe. -
Scooterverkoop dankzij corona door het dak, steeds vaker elektrisch
Scooterdealers hebben dankzij de coronacrisis een absoluut topjaar beleefd. In totaal werden er bijna 85.000 exemplaren geregistreerd, 45 procent meer dan in 2019. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van BOVAG, RAI Vereniging en RDC. Eén op de vijf nieuwe scooters is elektrisch aangedreven. -
Vraag & Antwoord Mag je in een rijdende camper op bed liggen?
Mag er in een kampeerauto met vaste slaapplaatsen tijdens het rijden in bed worden geslapen? Het gebeurt sowieso vrij vaak, maar dat is weer een ander verhaal. —A.J.H. Cornelis -
Parkeerbedrijf Schiphol verknalt vakantie van gezin: duizenden euro’s schade, 1400 km extra op de teller én twee boetes
Margriet Vroomans (21) en haar moeder Trees de Boer (57) reden van Emmeloord naar Schiphol, waar zij hun auto’s afleverden bij een zogenaamd valetparkingbedrijf. De zorgeloze vakantie in het Turkse Icmeler bleek na terugkomst al snel verpest: de Volkswagen Golf van Trees was zwaar beschadigd, er stond 1400 kilometer extra op de teller en de auto bleek minstens tweemaal te zijn geflitst. ,,Dit is zó bizar...’’
-
‘Nieuwe VW Golf heeft opnieuw probleem met infotainment’
Volkswagen roept de nieuwste, achtste generatie van de Golf terug naar de garage vanwege problemen met het bedieningspaneel voor onder andere radio- en navigatiesystemen. Dat schrijft de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. Het is de zoveelste keer dat VW struikelt over het infotainment. -
Apple wil zelfrijdende auto's door Hyundai laten maken
Hyundai is benaderd om zelfrijdende auto's voor Apple te gaan maken. De fabrikant van iPhones en iPads wil rond 2025 een zelfrijdende, elektrische auto op de markt brengen. De software komt dan van Apple en de auto zal ook onder die merknaam verkocht worden, maar er is nog wel een autofabrikant nodig voor de hardware. -
VRAAG & ANTWOORD ‘Mogen wij als Nederlanders ook met een Duits kenteken rijden?’
,,Mag je als Nederlander in Nederland met een auto met Duits kenteken rijden of mogen alleen bewoners in de grensstreken dat?”, vraagt lezer G. Hofmans.