Duitse wegenwacht constateert: ‘Aantal pechgevallen met elektrische auto’s meer dan verdubbeld’
Volgens de Duitse wegenwacht Adac is er geen verschil tussen verbrandingsmotoren en elektrische auto’s als het gaat om het onderdeel waar het vaakst problemen mee zijn. En nog iets opmerkelijks: het aantal pechgevallen met puur elektrische voertuigen en plug-inhybrides verdubbelde vorig jaar en ging van 25.000 naar 52.000.
Het gebeurt meestal precies wanneer je het niet kan gebruiken: het stuur schokt, een lekke band dreigt – of je auto wil helemaal niet starten. Als al het andere niet lukt, heeft bijna iedereen tegenwoordig gelukkig een mobiele telefoon bij zich, waarmee gemakkelijk om hulp kan worden gevraagd.
Drukste dag: 17.436 hulpoproepen
In Duitsland moet je bij pech eerst je voertuig veilig parkeren, een veiligheidshesje aantrekken en vervolgens, nadat je de gevarendriehoek hebt opgesteld, achter de vangrail wachten op hulp. Die komt in Duitsland in de meest gevallen in de vorm van wegenwacht van de Adac. Deze evenknie van de Nederlandse ANWB kwam vorig jaar ruim 3,4 miljoen keer in actie, oftewel gemiddeld 9352 keer per dag. De drukste dag was 19 december met 17.436 hulpoproepen.
De meest voorkomende oorzaak van pech bij auto's met een verbrandingsmotor was een mankement aan de accu. In maar liefst 43,2 procent van de gevallen was dit de oorzaak van de pechmelding. Op de tweede plaats volgen storingen aan de motor of het motormanagement (23,8 procent), waaronder problemen met de injectie, ontsteking of sensoren. De derde plaats gaat naar problemen met de generator, de starter, het elektrische systeem van het voertuig of de verlichting.
Aantal pechgevallen elektrische auto's verdubbeld
Het aantal elektrische auto's met pech steeg fors, aldus de Adac. In 2021 moesten ze nog zo’n 25.000 keer uitrukken voor puur elektrische voertuigen en plug-inhybrides, vorig jaar verdubbelde dat aantal naar 52.000 pechgevallen. Dat komt volgens de Adac door een sterke stijging van het aantal nieuw geregistreerde elektrische voertuigen vorig jaar. Ook bereiken veel elektrische auto’s nu een leeftijd waarop ze kwetsbaarder worden. De belangrijkste oorzaak van storingen is dezelfde als bij verbrandingsmotoren: in meer dan 50 procent van de gevallen vormde ook hier de startaccu het probleem.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Onze auto's worden steeds slechter’
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt. -
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden? -
fietstest 2023
Dit zijn de beste elektrische bakfietsen
Je ziet ze steeds meer: elektrisch aangedreven fietsen met voorop een fraai vormgegeven bak met een paar kinderen erin. Ouders zitten op een luxe zadel en trappen licht naar de bestemming. Veel veiligheidsvoorzieningen, krachtige ondersteuning. Ze worden steeds beter en meer toegespitst op hun functie. Best enigszins aan de prijs, maar veel ouders hebben het ervoor over. -
Waarom het handig is als je de betekenis van dit vreemde verkeersbord kent
Hoewel de betekenis van de meeste Duitse verkeersborden duidelijk is voor iedereen, zijn er ook borden waarbij Duitsers zelf zich achter de oren krabben. Zoals bij dit mysterieuze bord, dat een aanduiding lijkt van een zendmast.
-
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
-
-
-
Rij-ei met koelkastdeur ‘scheurt’ straks ook door Nederland
De elektrische Microlino komt uit Zwitserland, maar wordt gebouwd in Italië met vooral Duitse onderdelen. De guitige stadsrakker is binnenkort ook te koop in Nederland, maar een koopje wordt het niet. -
VRAAG & ANTWOORD
Wie bel ik bij autopech in het buitenland?
‘Ik rijd vaak internationaal op drukke autowegen’, aldus lezer Loek van Dongen in de vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Wie moet ik bellen als ik met panne op de vluchtstrook beland en moet worden weggesleept? Zelf een band verwisselen met een volle bagageruimte is dan geen optie.’