Gelekt: dit is de nieuwe BMW M4 CSL
De BMW M4 CSL zou morgen pas officieel worden onthuld, maar circuleert nu al op internet. Ook Autoweek publiceert er al over.
De bijzondere variant van de M4 is waarschijnlijk dankzij een al te enthousiast lid van het BMW-forum Bimmerpost verspreid. De grille krijgt een andere indeling, zo blijkt uit de foto's. En de voorspoiler is nadrukkelijker aanwezig, met twee extra vinnetjes aan weerszijden die de luchtstroom moeten bevorderen. Verder monteert BMW M sideskirts die iets verder naar buiten komen en wordt het achteraanzicht gedomineerd door een diffuser die ten opzichte van de reguliere M4 extra luchtgeleiders kreeg.
Het meest in het oog springt natuurlijk de ‘ducktail’ op het kofferdeksel, een duidelijke verwijzing naar de E46 M3 CSL. In het donker herken je de M4 CSL aan zijn unieke achterlichten.
Waar al in grote lijnen bekend was hoe het exterieur van de M4 CSL eruit zou komen te zien, gold dat niet voor het interieur. Toch zijn ook daar de aanpassingen niet heel wereldschokkend te noemen. De M4 CSL krijgt sportief ogende kuipstoelen met CSL-logo’s in de hoofdsteunen. Verder is de middentunnel volledig opgetrokken uit carbonfiber en moest de middenarmsteun het veld ruimen.
Om extra gewicht te besparen sloopte men de achterbank eruit, in plaats daarvan tref je in de M4 CSL een netje aan waar je je racehelm (of je dagelijkse boodschappen) mee kunt vervoeren. Om het af te maken is het interieur gelardeerd met CSL-logo’s en heeft de M4 CSL een Alcantara stuurwiel met een felrode 12-uursmarkering.
Het vermogen van de M4 CSL is nog niet bekend, maar in ieder geval is in de motorruimte alvast een extra versteviging ter bevordering van de torsiestijfheid te zien. De BMW 4-Serie verscheen voor het eerst in 2013. Op deze pagina van Autoweek lees je meer over de geschiedenis van dit model en zie je ook welke versies er momenteel leverbaar zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
De auto waarmee Michael Schumacher in het geheim rondreed is nu te koop
Voormalig Formule 1-racelegende Michael Schumacher reed graag snel en sportief - ook privé. Zijn toenmalige manager Willi Weber zou daarom in 2004 een auto van de concurrentie op zíjn naam hebben gezet. Zelf had de voormalige F1-coureur deze auto niet mogen kopen. -
Kunnen inbrekers met deze simpele truc ’s nachts je auto openen?
Op social media wordt de laatste tijd weer gewaarschuwd voor inbrekers die de centrale afstandsbediening onklaar maken door een muntje tussen een portierhendel te steken. Ze zouden vervolgens ’s nachts ongestoord je auto kunnen leeghalen. Maar klopt het wel? -
PREMIUMMet video
Aantal autodiefstallen fors toegenomen: vooral eigenaren van auto met ‘keyless entry’ moeten opletten
Het aantal autodiefstallen en inbraken uit auto's is de eerste vijf maanden van dit jaar fors toegenomen, blijkt uit cijfers van de politie. Verzekeraar Interpolis en het Landelijk Intelligence- en expertisecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV) herkennen de trend. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas.
-
Zwarte doos en slimme snelheidsbegrenzer: deze systemen zijn vanaf morgen verplicht in nieuwe auto’s
Nieuwe auto’s moeten nog veiliger worden. Morgen treedt een EU-verordening in werking die tal van assistentiesystemen verplicht voor nieuwe auto’s. Sommige zijn al langer bekend en hebben hun nut al bewezen, andere zijn ietwat controversieel. Zo zal elke nieuwe wagen binnenkort uitgerust moeten zijn met een zwarte doos en een slimme snelheidsbegrenzer. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen.