Google Maps kan nu ook zuinigste route aangeven
Met Google Maps kun je de snelste route calculeren, of de kortste, maar je kunt er ook voor kiezen om snelwegen en tolwegen te vermijden. De zuinigste route - en dus de goedkoopste - kan binnenkort ook.
Het Amerikaanse bedrijf biedt die mogelijkheid nu al in de Verenigde Staten. Vanaf volgend jaar kunnen Europese consumenten ook gebruikmaken van deze optie, zo schrijft de Amerikaanse website The Next Web.
Google Maps analyseert factoren zoals weghelling en verkeersopstoppingen om de meest brandstofefficiënte route weer te geven. Naast het verminderen van de CO2-uitstoot, kan de functie gebruikers ook helpen geld te besparen.
Wanneer je haast hebt, kun je in plaats daarvan nog steeds kiezen voor de snelste route. De relatieve brandstofbesparing en het verschil in geschatte aankomsttijd kun je met elkaar vergelijken voordat je kiest voor een van de twee mogelijkheden. De functie is dus vanaf volgend jaar beschikbaar in Europa op Android en iOS.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Deze navigatieapps brengen je veilig van A naar B
Kaartlezen is de laatste jaren een stuk gebruiksvriendelijker geworden. Een routeplanner of navigatieapp download je binnen mum van tijd op je smartphone en daarna is het gaan met die banaan. Deze onderstaande vijf apps helpen je slim en veilig te navigeren. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Renault Espace keert terug, als SUV
Renault heeft een nieuwe generatie van de Espace onthuld. De auto keert dus terug, maar deze keer niet als MPV, maar als SUV. Je kunt het interieur naar wens indelen met vijf of zeven zitplaatsen.
-
Subsidiepot elektrische auto's 2023 al voor een derde leeg
De subsidiepot voor particulieren voor de aanschaf van een volledig elektrische auto is al voor een derde leeg. Ook het budget voor de koop van een tweedehands elektrische slinkt snel. -
-
-
PREMIUM
Dit zijn de 25 minst betrouwbare familiewagens, staat jouw auto erbij?
Kopers van een gezinsauto zijn vaak op zoek naar een tweedehands model dat ruimte biedt, praktisch én veilig is en er ook nog een beetje leuk uitziet. Maar ook belangrijk: hoe betrouwbaar is de auto? Deze 25 auto's kun je beter niet op je wensenlijstje zetten. -
PREMIUM
Vernieuwend of nu al achterhaald? DAB+ radio breekt eindelijk door, al 1 op de 4 mensen luistert
De dagen van de vertrouwde FM-radio lijken geteld. Na jaren-lange pr-campagnes doet digitale opvolger DAB+ eindelijk serieus mee in woonkamers en auto’s, blijkt uit nieuwe cijfers. Toch is er twijfel over de meerwaarde.