Lexus verslaat Audi bij introductie eerste digitale buitenspiegels
Conceptcars waren al jarenlang voorzien van digitale camera's in plaats van buitenspiegels, maar het productiestadium haalden ze nooit. Tot nu toe althans.
Delen per e-mail
Het luxemerk van Toyota presenteert op de nieuwe ES sedan de eerste digitale buitenspiegels ter wereld. De voordelen? Om te beginnen verminderen ze de luchtweerstand, wat leidt tot een lager brandstofverbruik, betere prestaties en minder windgeruis. Ze zijn ook minder gevoelig voor sneeuw en regen en verbeteren het zicht naar de zijkant en achterkant van het voertuig bij het wisselen van rijstrook of achteruitrijden.
Het systeem maakt gebruik van een set camera's die op de plaats van de spiegels zijn gemonteerd en geeft de beelden weer op 5-inch monitoren aan de binnenzijde van de A-stijlen. Het is een technologie die vergelijkbaar is met wat Audi heeft ontwikkeld voor de nieuwe E-Tron. Maar Lexus beweert dat het de Duitsers voor is door het systeem al volgende maand te introduceren.
Het systeem zal aanvankelijk op de ES worden aangeboden vanaf oktober, voordat het zijn weg vindt naar andere modellen. Voorlopig worden de spiegels echter alleen aangeboden in Japan, dat de technologie al een paar jaar geleden heeft goedgekeurd. Het kan nog enige tijd duren voordat toestemming wordt verkregen voor alle andere markten.
Verder in het nieuws
-
Miljardenstraf dreigt voor Mercedes-Benz wegens hogere CO2-uitstoot
De gemiddelde CO2-uitstoot van Mercedes-Benz is vorig jaar niet gedaald, maar juist gestegen - tot 134 gram per kilometer. Een jaar eerder was dat nog 125 gram per kilometer. Volgend jaar moet die waarde op 105 gram zitten. -
Autotest Test Suzuki Vitara: succesnummer laat steken vallen
De Vitara is al sinds 1988 een succesnummer van Suzuki. Lang voordat het grote publiek de SUV omarmde had hij al een trouwe schare fans. -
Dit zijn de meest betrouwbare tweedehands auto's
De betrouwbaarheid van drie jaar oude auto's is ten opzichte van vorig jaar met vier procent verbeterd, zo blijkt uit het jaarlijkse JD Power onderzoek onder 32.952 Amerikaanse autobezitters. -
Ook de klassieke Mini wordt elektrisch
Terwijl Mini momenteel werkt aan een elektrische variant van de huidige retro-versie, nam een Brits bedrijf genaamd Swind het klassieke model onder handen en voorzag dit eveneens van volledig elektrische aandrijving. -
Video Rus stunt met achteruit racende Lada. En Elon Musk vindt dat ‘geweldig’
Het is inmiddels een hit op YouTube: een Lada die met extreem hoge snelheid achteruit lijkt te rijden. Het is echter schijn, want een Russische tiener keerde simpelweg het koetswerk van zijn oude roestbak om, waardoor de bestuurder gewoon de ervaring heeft dat hij vooruit rijdt. De stuntrijder, Sergei Artushchenko, vroeg via social media om een reactie van Elon Musk, de topman van Tesla. En die reageerde vervolgens in het Russisch met één woord: ‘Geweldig’.
-
video Geen gevaar meer voor oververhitte hond in de auto, dankzij nieuw systeem van Tesla
Tesla heeft een bewakingssysteem geïntroduceerd voor honden die in de auto achterblijven. Het systeem moet voorkomen dat honden in een verhitte auto zitten, terwijl hun baasje bijvoorbeeld naar de winkels is gegaan. Op het grote, centrale beeldscherm in de auto zien voorbijgangers een geruststellende mededeling: ‘Geen zorgen, mijn baasje komt zo terug’, aangevuld met de huidige temperatuur van het interieur. -
Dit zijn de belangrijkste oorzaken van autopech
De ADAC, de Duitse evenknie van de Wegenwacht, rukte vorig jaar in 42 procent van alle pechgevallen uit voor problemen met de accu. In 2017 was dat nog 40 procent. -
Nieuwe elektrische SUV van Audi: Q4 e-Tron
Audi onthult volgende maand op de autoshow van Genève het concept van een nieuwe, compacte SUV met volledig elektrische aandrijving. Deze Audi Q4 e-Tron komt eind volgend jaar op de markt. Met drie schetsen van het conceptmodel licht de autofabrikant alvast een tipje van de sluier op.