‘Vliegende auto’ maakt succesvolle testvlucht: moet over drie jaar te koop zijn
videoHet Japanse bedrijf SkyDrive heeft een geslaagde testvlucht gemaakt met de SD-03, een eenpersoons ‘vliegende auto’ die verticaal kan opstijgen en landen. Het bedrijf, dat gefinancierd wordt door Toyota, wil het toestel uiterlijk in 2023 op de markt brengen.
SkyDrive maakte de succesvolle vlucht bekend op zijn website en liet ook een video zien waarbij de vliegende auto een bemande testvlucht maakte. Volgens SkyDrive is de testvlucht uitgevoerd boven het testcircuit van autofabrikant Toyota, met de bedoeling om goedkeuring te krijgen voor tests op andere locaties.
Tijdens de testvlucht werd de SD-03 bestuurd door een piloot, ondersteund door een computer. De gehele vlucht duurde slechts vier minuten, maar werd zonder problemen uitgevoerd. De bedoeling is om het vliegtuigje, dat wordt aangestuurd door een elektrische motor, allereerst in Japan op de markt te brengen. In 2023 moet er ook een tweezitter zijn.
Meer bedrijven zijn bezig om dit soort vliegtuigjes te maken, die vooral als luchttaxi zijn bedoeld. Zo maakte Boeing vorig jaar al een succesvolle testvlucht met een klein elektrisch vliegtuig dat verticaal kan landen en opstijgen. Boeing wil dat consumenten er korte vluchten mee gaan maken in stedelijke gebieden, om zo het drukke autoverkeer te ontlasten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VIDEO
Hyundai en Uber onthullen ‘vliegende auto’
De Zuid-Koreaanse autofabrikant Hyundai werkt aan een ‘vliegende auto’. De Personal Air Vehicle (PAV) is ontwikkeld in samenwerking met technologieconcern Uber en blikt vooruit op ‘een nieuwe vorm van mobiliteit door de lucht die reistijden drastisch zal verkorten’. Eén probleem: voorlopig is de machine niet geschikt voor de openbare weg. -
Europese dieselauto’s stoten te veel stikstof uit
Veel dieselauto’s in Europa stoten te hoge hoeveelheden stikstof uit. Dat blijkt uit een overkoepelende beoordeling van testen en onderzoeken van de afgelopen jaren, die is uitgevoerd door de Amerikaanse ngo International Council on Clean Transportation (ICCT). -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUM
Vliegende auto kan drie jaar lang boven Meerkerk worden getest
Het Nederlandse bedrijf PAL-V, dat al jaren bezig is met het ontwikkelen van vliegende auto’s, wil deze drie jaar lang gaan testen boven de gemeente Vijfheerenlanden, met Meerkerk als start- en landingspunt. Burgemeester en wethouders zijn enthousiast: ,,Dit is een wereldprimeur en een unieke kans.’’ -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
Oproep
Ben jij de ultieme fietsfanaat? Geef je nu op voor het testpanel van de Fietstest 2023
Wij gaan binnenkort weer van start met de Fietstest en we hopen jou te mogen ontvangen als lid van ons testpanel! Via deze weg krijg je als eerste de mogelijkheid om je aan te melden voor de ADR Fietstest 2023. Ook dit jaar pakken we weer groot uit en testen in totaal meer dan 80 e-bike-modellen in diverse categorieën. -
Toyota presenteert vliegende auto
Toyota heeft zijn eerste vliegende auto gepresenteerd. Net als Mercedes en Hyundai wordt daarbij samengewerkt met partners. Toyota koos voor Joby Aviation (Joby), een fabrikant die volledig elektrische vliegtuigen maakt die verticaal kunnen opstijgen en landen (eVTOL: electric vertical take-off and landing).