Lagere bijdrage Rijk voor Bergeijk
BERGEIJK - Er komt minder geld voor Bergeijk uit Den Haag, maar heel rouwig is wethouder Thomas van Hulsel van financiën daar niet om. De gemeente sluit de balans dit jaar ondanks de bezuiniging van Den Haag namelijk nog steeds met ruim twee ton positief af.
,,Het is wat minder dan we vooraf hoopten", zegt Van Hulsel, ,,maar het blijft positief." De gemeente ging er eerst van uit het jaar af te sluiten met een plus van 283.000 euro. De septembercirculaire van het ministerie van Financiën brengt daar verandering in. Dat bedrag zakt naar 213.000 euro, maar ook daar kan Van Hulsel vrede mee hebben. ,,Het blijft een mooi bedrag."
De circulaire stelt de financiële bijdrage van het Rijk bij. Die kan positief of negatief uitvallen, in dit geval voor Bergeijk 70.000 euro minder. Die zeventig mille bestaat uit een optelsom van allerlei bedragen. Zo krijgt Bergeijk een vaste bijdrage uit het Gemeentefonds. Dat was 13,8 miljoen euro, maar voor dit jaar wordt dat 18.000 euro minder. De wethouder: ,,Op zo'n bedrag van een miljoen euro stelt die achttien mille niet veel voor."
Sociaal domein
Een andere korting zit in de bijdrage voor het sociaal domein. Daarop rekende Bergeijk op 7,6 miljoen euro. Dat bedrag valt nu 6.000 euro lager uit. Met nog wat andere wijzigingen zit de gemeente in totaal op 70.000 euro minder.
De gemeente heeft ook al berekeningen losgelaten op de begrotingen voor de komende jaren. Volgend jaar sluit Bergeijk die af met een plus van 53.000 euro, gevolgd door -127.000 euro (2019), 490.000 euro (2020) en 450.000 (2021).
Het negatieve getal voor 2019 valt dan meteen op, maar daar is volgens wethouder Van Hulsel een duidelijke verklaring voor. ,,Dat is een jaar waarin we grote uitgaven hebben gepland. Je moet daarbij denken aan het integraal kindcentrum, de verbouwing van theater de Kattendans, de aanleg van de noordelijke randweg, maar ook de reconstructie van 't Hof-Noord. Dat zijn allemaal zware en kostbare projecten."
Vervolgens: ,,Het gaat om incidentele uitgaven dat jaar. We gaan niet structureel de min in in de jaren die eraan komen." Om daar aan toe te voegen: ,,Bergeijk zit structureel aan de goede kant van de lat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer