Oud-PSV’ers Willy en René van de Kerkhof verrassen Prins Roger van Stekkegat
CarnavalLUYKSGESTEL - De carnaval in Stekkegat (Luyksgestel) kan beginnen. Prins Roger d’n Urste kreeg zaterdagmorgen een warm onthaal van zijn vereniging en twee van zijn idolen: Oud-PSV’ers Willy en René van de Kerkhof.
De zon is nog maar nauwelijks op. Alhoewel, door de dichte mist, is dit niet met zekerheid te zeggen. Maar dit mocht de pret niet drukken in Stekkegat (Luyksgestel). Leden van de carnavalsvereniging de Stekkeraopers kwamen zaterdagmorgen namelijk in alle vroegte al samen om het carnavalsseizoen, geheel volgens traditie, in te luiden door het ophalen van de Prins. Dit jaar is dat Prins Roger d’n Urste, eigenaar van kapsalon ‘Borrie’ in het dorp.
Stekkebus
Jong en oud verzamelden zich rond half negen vanmorgen in café de Drie Linden in Luyksgestel. De eerste biertjes werden gedronken en de eerste polonaise werd al gedanst. Hierna nam het gezelschap met z’n allen plaats op de Stekkebus, het eigen feestcafé op wielen van de vereniging. Het is traditie om met deze bus de Prins en jeugdprins en -prinses van Stekkegat in stijl op te halen.
Daarna reist het gezelschap naar Bergeijk om de sleutels van het dorp op te halen en kan de carnaval officieel van start gaan. Naast de vele enthousiaste vrienden en familie die bij de huizen van de hoogheden stonden te joelen en te hossen, waren er twee, wel heel speciale, gasten onder de aanwezigen te vinden: Oud-PSV’ers Willy en René van de Kerkhof. Prins Roger is namelijk een groot fan van de Eindhovense club.
Ontroering
De gebroeders van de Kerkhof stonden als verrassing voor zijn deur. En verrast was de Prins zeker. Op de vraag of de voetbalvedettes mee wilden werken aan deze verrassing, hoefden ze niet lang na te denken. Ondanks dat ze geen fervent carnavalsvierders zijn, hadden ze het toch erg naar hun zin. Willy: ,,Ik ben blij dat we zijn gekomen. We zagen zelfs wat ontroering bij Roger, dat maakt het dit allemaal waard.’’ Als dank kregen de heren een onderscheiding van het gezelschap omgehangen.
Een ander onderdeel van de traditie, is de onthulling van de Stekkeraoper. Deze pop is als het ware de mascotte van Stekkegat. Hij is gezeteld op een stoel op het dak van de Drie Linden. De eer is aan de hoogheid om het zeil te verwijderen en de Stekkeraoper te onthullen. Na wat moeite – er moest een vlaggenstok aan te pas komen - is eindelijk te zien hoe de mascotte er dit jaar uitziet. De kleding die hij draagt, is namelijk ieder jaar weer anders en wordt door de Prins uitgekozen. En dit jaar, hoe kan het ook anders, is de Stekkeraoper geheel gekleed in PSV-tenue.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer