Best wil geen windmolens: ‘In ieder geval tot 2030'
BEST - Er is te weinig draagvlak bij inwoners en ze passen niet binnen de toekomstvisie voor het buitengebied. In Best is er kortom geen plek voor windmolens, stelt de gemeente.
Dat staat te lezen in de zienswijze die Best indient tegen de zogeheten ‘concept-RES’, waarin zoekgebieden - oftewel: geschikte locaties voor zonneweides en windmolens - in de regio zijn opgenomen. Volgens het document zouden in Best nabij de Vleutstraat en in het gebied tussen de Sint-Oedenrodenseweg en Sonseweg in totaal zes turbines kunnen komen.
De gemeente is het daar niet mee eens, omdat in de eigen ‘Visie duurzame energieopwekking buitengebied Best’ staat dat het gebied juist níet geschikt is. ,,Vanwege van het belang van natuur en landschap", stelt de gemeente. ,,Ook moet worden opgemerkt dat er maatschappelijk en bestuurlijk geen draagvlak is voor windmolens tot in ieder geval 2030.”
Kans om te reageren
Best valt binnen de Metropoolregio Eindhoven (MRE), met daarin 21 gemeenten. Alle gemeenteraden krijgen nu de kans te reageren op die concept-RES. Een aangepaste versie wordt dan voorgelegd aan het Rijk.
Nederland wil in 2030 35 terawattuur (TWh) aan duurzame energie opwekken. De MRE wil daar twee TWh aan bijdragen. Meer dan de helft (1.15 TWh) is al gerealiseerd of zit in de pijplijn. Ter illustratie: het opwekken van één TWh staat ongeveer gelijk aan 50 à 60 windturbines van 5,6 megawatt of 1100 tot 1500 hectare aan zonneparken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Drukte bij voedselbanken in de regio valt mee, Eindhoven laat uitzoeken hoe dat kan
EINDHOVEN/BEST/DEURNE - Terwijl veel voedselbanken in het land constateren dat er meer klanten aankloppen, valt dat in Eindhoven, Best en Deurne nog reuze mee. De Voedselbank in Eindhoven vindt dat onlogisch en laat zelfs onderzoeken wat de verklaring is. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Het allermooiste nummer van 40-jarige Ollandse Dorpskapel is ‘Ons Dorp’
OLLAND - Ze zijn verweven met elkaar: Olland en de Ollandse Dorpskapel. Dat tonen de muzikanten dit weekend door de viering van hun 40-jarig jubileum te delen met de inwoners. -
PREMIUM
Beken in de regio dreigen droog te vallen, waterschap heeft ‘noodpompen’ paraat
EINDHOVEN - Waterschap De Dommel houdt er rekening mee dat het pompen moet inzetten om te zorgen dat beken in de regio blijven stromen. Door het al maar uitblijven van regen dreigen die droog te vallen. ,,En dat is op sommige plekken funest voor het leven in en om een beek.”
-
PREMIUM
Honden aan de lijn: Helmond hoopt met publieksactie de wilde dieren in het bos te beschermen
HELMOND - Reeën die worden opgejaagd en in paniek zichzelf verwonden. Jonge, in het wild levende dieren met bijtwonden. Elk voorjaar en elke vroege zomer komen dit soort incidenten voor. Met een campagne wil Helmond mensen bewustmaken over het effect van loslopende honden op de natuur. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUM
Rondvaartboot De Waterengel wil het ruime sop kiezen, maar de bouw loopt wéér vertraging op
SINT-MICHIELSGESTEL - Opnieuw pech voor rondreisboot De Waterengel van Nancy van Heeswijk en Franc Speetjens. Waarschijnlijk gaan ze ook vaarseizoen 2022 voor een flink deel missen.