Bombastische, unieke actiefilm over Sint-Oedenrode in wording: ‘Oda-Vlucht door de Eeuwen’
VideoSINT-OEDENRODE - Een actie-avonturenfilm maken met Sint-Oedenrode als decor; dat is het plan van Arne Balk, initiatiefnemer van de film ‘Oda-Vlucht door de Eeuwen’. Unieke locaties uit het dorp aan Brabant en de rest van Nederland laten zien én de inwoners van Rooi samenbrengen, is voor hem belangrijk.
,,Een film maken is een enorme verbindende factor. Samen aan iets moois werken, is fantastisch”, vertelt Balk. ,,Sint-Oedenrode is een bijzonder en mooi dorp. Ik kwam hier drie jaar geleden wonen en kan het daardoor enigszins door de blik van een buitenstaander bekijken. Ik wil Sint-Oedenrode meer op de kaart zetten. We hebben zoveel te bieden. Het idee voor de film is langzaam gegroeid. Ik heb een achtergrond in marketing en zag het voor me om een film te maken over ons dorp. Sint-Oedenrode is dus één van de hoofdrolspelers. In totaal heb ik zeven locaties in het buitengebied en het centrum in gedachten waar ik de film wil opnemen.”
Legende over Oda
,,Het idee is voor de film is gebaseerd op het verhaal van Oda, de naamgeefster van Sint-Oedenrode. De legende gaat dat Oda, de blinde koningsdochter, uit Schotland naar Maastricht werd uitgezonden om een man te zoeken. Tijdens haar zwerftocht kwam ze in ons dorp terecht”, vertelt Balk. ,,In mijn verhaal ontdekt Hannah, een blinde tiener zoekende naar haar plaats in de wereld, dat Oda door de eeuwen heen nog steeds op de vlucht is voor haar vader. Samen trekken ze ten strijde door de tijd om hun dorp te beschermen in een nieuw verhaal.”
Inmiddels heeft Balk twee cameramannen, twee actrices, een script en verhaallijn voor de film. ,,We doen dit allemaal omdat we het leuk vinden, het is nu nog op vrijwillige basis. Dat is zo mooi; ik kende de mensen met wie ik nu werk eerst niet. Maar door deze film is er een mooie samenwerking ontstaan. Ik wil graag de inwoners van heel Meijerijstad betrekken bij de film. Of ze nu meespelen in het verhaal, de toegang tot locaties willen verzorgen, logistiek helpen of de catering verzorgen.”
Rode haar
Eén van de actrices is Dianne van Erp. Ze woont in Rooi en vindt het een mooi project om aan mee te werken. ,,Arne benaderde mij voor de rol van Oda, omdat ik er Schots uit zie met mijn rode haar. Ik heb nog nooit echt geacteerd, maar vind het leuk om mee te werken en Rooi op de kaart te zetten”, zegt Van Erp. ,,Ik zie zoveel passie en professionaliteit bij Arne en ik laat me graag verwonderen door de film.”
De volgende stap voor Balk en zijn film is het budget rondkrijgen. Om dat voor elkaar te krijgen, zet hij in het najaar in op de promotie van Oda. ,,Hoe meer mensen er enthousiast zijn, hoe meer sponsoren er mee willen werken. Ook de gemeente Meijerijstad was al te spreken over het idee”, aldus Balk. ,,Het wordt een unieke, bombastische film, die meteen een gecamoufleerde promofilm is voor Rooi. Het is een Nederlandstalige film van 90 minuten, die voor iedereen online gratis te zien moet zijn.”
Als het budget en de crew voor de film rond is, wil Balk in het voorjaar van 2022 starten met filmen. Hij hoopt de film op 27 november 2022 in première te laten gaan; op de naamdag van Oda.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Jonge DES Group uit Eindhoven rijgt overnames in elektrotechniek aaneen
EINDHOVEN - Door overnames groeit DES Group vanuit Eindhoven uit tot een serieuze speler in de elektrotechniek. Met BTV Totaaltechniek uit Bergeijk zet het de stap naar projecten voor winkels. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUMmet video
Plotselinge hevige storm zorgt voor veel schade in Zuidoost-Brabant
EINDHOVEN/HELMOND - Hevige regen- en onweersbuien trokken donderdagmiddag over Zuidoost-Brabant met soms apocalyptische beelden. Resultaat: storm- en waterschade in de hele regio, omgewaaide bomen en veel takken op de weg. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.
-
Jongen (17) fietst tegen boom en belandt vervolgens in de sloot in Son en Breugel
SON EN BREUGEL - Een 17-jarige jongen is in de nacht van zaterdag op zondag in Son en Breugel tegen een boom gefietst en in een sloot beland. Meerdere ambulances en politiewagens kwamen naar de Bijenlaan, waar het slachtoffer werd nagekeken. -
Formatie in Best vertraagd; niet langer ‘eerst de inhoud, dan pas de poppetjes’
BEST - De formatie van een nieuwe college van burgemeester en wethouders in Best duurt langer dan gedacht. Het principe ‘het eerst eens worden over de inhoud en dan pas praten over wethoudersposten’ wordt om die reden nu losgelaten. -
PREMIUM
Zo veel wijn maar nooit dronken naar huis; Genootschap Wijnvrienden Eindhoven bestaat veertig jaar
EINDHOVEN - Een genootschap van wijnvrienden dat veertig jaar bestaat, daar moeten heel wat flessen uitgeschonken zijn. Dat klopt ook, maar de wijnliefhebbers proeven er vooral van, beoordelen en spugen hem dan meestal weer uit. ,,Wij gaan hier nooit dronken naar huis”, zegt vinologe Angelique Meulendijks uit Son.