De vroegevogelwandeling van IVN Son en Breugel is traditioneel op Koningsdag. Deelnemers duiken met gespitste oren natuurgebied Mosbulten in om te luisteren naar een concert van gefluit en getwiet.
Volledig scherm
PREMIUM
De vroegevogelwandeling van IVN Son en Breugel is traditioneel op Koningsdag. Deelnemers duiken met gespitste oren natuurgebied Mosbulten in om te luisteren naar een concert van gefluit en getwiet. © DCI Media

Breugelse vogeltjes zingen hoogste lied op Koningsdag; ‘Hoor ik daar een fietspompje of de vijfde van Beethoven?’

SON EN BREUGEL - Wat ruist er door het struikgewas, vroeg cabaretier Toon Hermans zich jaren geleden al af. In natuurgebied de Mosbulten bij Breugel spitsten wandelaars op de vroege ochtend van Koningsdag hun oren ook nog maar eens goed. Om naar vogels te luisteren. ,,De vijfde symfonie van Beethoven? Dat is de geelgors.”