Scherpere eisen leerlingenvervoer Best
BEST - De regels voor leerlingenvervoer in Best worden aangescherpt. Aanleiding is een overschrijding van het budget voor vorig jaar met 89.000 euro.
Delen per e-mail
Leerlingen die met een busje of taxi naar speciaal onderwijs worden gebracht en gehaald moeten vanaf het nieuwe schooljaar mogelijk gebruik gaan maken van opstapplaatsen. Nu worden ze nog aan de voordeur opgehaald. Er komen striktere regels voor aanvragen. Leerlingen kunnen verplicht worden om deel te nemen aan een cursus voor het gebruik van openbaar vervoer of de fiets. Ook kan de gemeente een voorziening intrekken als een leerling 'stelselmatig wangedrag’ vertoont tijdens de busreis.
Hamerstuk
Dat is het voorstel dat wethouder Wilma van der Rijt (CDA, onderwijs) de raad heeft voorgelegd. De verschillende fracties staan achter het voorstel, blijkt uit een eerste bespreking. Tijdens de raadsvergadering van 27 januari wordt over het voorstel gestemd. Dat wordt een hamerstuk, dat wil zeggen dat de raad er geen discussie over nodig acht.
Aanleiding voor de aanpassingen is de grote kostenoverschrijding vorig jaar. Dat kwam omdat de prijzen voor aanbesteding van het leerlingenvervoer sterk zijn gestegen. In eerdere jaren hebben vervoerders vanwege de economische crisis met stuntprijzen geprobeerd om orders binnen te halen. Nu deze crisis voorbij is, worden weer marktconforme prijzen gevraagd.
Zelfstandig
Maar Van der Rijt noemt ook een ander argument. Leerlingen die nu gebruikmaken van vervoer per busje moeten volgens haar leren om zelfstandig deel te nemen aan de samenleving. Dat ouders hun kind daarbij begeleiden vindt zij ‘een onderdeel van het ouderschap’.
Reizen te voet, met de fiets of het openbaar vervoer heeft voor de wethouder ‘altijd de voorkeur’ voor aangepast vervoer per busje of taxi. Zij vindt dat ouders die kinderen hebben met medische of sociale problemen niet minder verantwoordelijk zijn dan ouders van kinderen zonder belemmeringen.
Communicatie
De Adviesraad Sociaal Domein staat achter de nieuwe regels, maar benadrukt wel dat goede communicatie nodig is. Ook aan laaggeletterde ouders die de Nederlandse taal niet voldoende machtig zijn. De gemeente Best belooft daar op te letten.
Zodra de gemeenteraad heeft ingestemd met het voorstel worden alle bestaande gebruikers van leerlingenvervoer tenminste zes maanden voor de ingangsdatum geïnformeerd over de wijzigingen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Sla uit de winkel lust ze niet, sla uit de buurttuin wel’
SON EN BREUGEL - Buurttuin ’t Zand in Son en Breugel won in 2018 de duurzaamheidsprijs. Het heeft even geduurd, maar dit weekend is zichtbaar waar de gewonnen 1500 euro voor gebruikt wordt. -
PREMIUM
Restauranthouder uit Best zet één terrastafeltje voor de deur met een bordje erop: ‘Gereserveerd voor Rutte’
-
PREMIUMIN HERINNERING
Zonder ‘Jan Til’ is het een stuk stiller in Rooi
Dat Jan van den Tillaar maandagochtend om elf minuten over elf overleed, dat kan bijna geen toeval zijn. Carnaval was voor de in Sint-Oedenrode wereldberoemde levensgenieter (81) een van zijn twee grootste passies. -
‘Geef onzinvertellers over vaccin geen podium, dat is gevaarlijk’, zegt huisarts De Groot uit Son en Breugel
EINDHOVEN - Media moeten onzinvertellende non-deskundigen, zoals de huisarts uit Meijel, niet zoveel ruimte geven, dat is gevaarlijk. Want vooral angstige mensen laten zich daardoor minder vaccineren en dat betekent meer zieken, meer doden. ,,En bovendien blijft ons land dan onnodig lang in een crisis hangen”, zegt huisarts Christian de Groot uit Son en Breugel. Hij schreef een ingezonden brief aan het Eindhovens Dagblad. -
PREMIUM
Geen uitstel voor afpakken van tientallen miljoenen van ‘gokmiljonairs’ Best en Geldrop
-
Muziekles mag niet in lokaal, maar wél thuis: ‘Boem, paf, kaboem-boem paf’
BEST - Muziekscholen zijn nog gesloten vanwege corona, maar docenten van Key4Music uit Best gaan wel de deuren langs voor les aan huis. ,,Een beetje gek is dat wel, maar we moeten roeien met de riemen die we hebben.” -
Uurtje langer open in het weekend om stappers in Oirschot te houden en horeca ‘lucht te geven’
Ze willen mee in de vaart der volkeren, de horeca-ondernemers in Oirschot. En dus willen ze op vrijdag en zaterdag een uurtje langer open, tot 03.00 uur, zodat de jeugd niet naar elders vertrekt en de stappers meer geleidelijk naar huis vertrekken. ,,En het scheelt natuurlijk ook in omzet straks na de lockdown.” -
Son en Breugel deelt 600 bakjes ‘soep met een praatje’ uit
SON EN BREUGEL - Het gaat Gerda Ural door merg en been als een oudere dame haar vertelt dat ze al een paar dagen niemand heeft gezien of gesproken. Normaal gesproken verbindt Ural ouderen en alleenstaanden in Son en Breugel door samen-eten-activiteiten te organiseren.