Britt en ‘verrassingsbaby’ vanuit Egypte op weg naar huis
VIDEOBritt van Baarlen is met haar baby Yassin onderweg naar Nederland. Ze zaten vier maanden vast in Egypte, waar de moeder en haar jonge kind niet weg mochten omdat de vader van Yassin onbekend was. Minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken is blij dat ze kerst kunnen vieren in Nederland.
Soms komen kerstwensen ook echt uit
Eind augustus beviel de 19-jarige Rotterdamse onverwachts van de baby in een hotel in Hurghada. Ze was op vakantie en zei niet te weten dat ze zwanger was. Volgens Britt was ze in november zwanger geraakt van een onbekende man na een feest in Nederland. Nu zou zich een vader hebben gemeld. Blok kon daar in verband met privacy niets over zeggen.
Het feit dat de vader onbekend was, zorgde dat Britt en Yassin het land niet uit mochten. Nederland had weliswaar een noodpaspoort verstrekt, maar zonder de naam van de vader gaven de Egyptische autoriteiten geen geboorteakte. En zonder geboorteakte kon geen uitreisvisum worden afgegeven. Een Egyptische advocaat toonde aan dat baby Yassin geen Egyptische vader kon hebben, maar dat was niet genoeg.
Hotelkamer
Noodgedwongen verbleef ze al die tijd in een hotelkamer, waar Britts moeder Sylvia haar dochter en pasgeboren kleinzoon gezelschap hield. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken de afgelopen dagen ‘zijn alle administratieve handelingen’ verricht die nodig waren om het land te kunnen verlaten. Daarom konden Britt en Yassin vanavond op het vliegtuig naar Nederland stappen. ,,Soms komen kerstwensen ook echt uit’’, aldus Blok, die hoopt dat Britt en haar baby nu rust kunnen krijgen. ,,De familie heeft aangegeven prijs te stellen op hun privacy.’’
Britt kent Hurghada goed, ze komt er al sinds haar jeugd. Sinds juni was ze al met vrienden in de badplaats, waar familieleden een appartement hebben. De bevalling kwam onverwachts. Ja, ze was aangekomen, vertelde ze in september tegen deze krant die haar in Hurghada opzocht, maar ze dacht dat de extra kilo’s te danken waren aan de toetjesbar in het hotel.
Haar zoontje noemt ze Yassin. Ze kiest bewust een Arabische naam, omdat het jongetje in Egypte is geboren en zichzelf ook vergroeid voelt met het land. Yassin betekent rijk. ,,Zo voel ik mij ook sinds de bevalling’’, zei ze in september.
Kijk hier naar eerdere beelden van Britt en Yassin:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM1
Toelaten homoseksuelen steen des aanstoots: kerk op Urk verbreekt banden met Zwolse kerk
Het toelaten van homoseksuelen bij het heilig avondmaal zorgt voor dusdanig veel onvrede bij de Christelijk Gereformeerde Eben-Haëzerkerk uit Urk, dat banden met Zwolse kerken worden verbroken. Het rommelt al langer binnen de Christelijke Gereformeerde Kerk (CGK): de kerk uit Urk is ook niet blij met het benoemen van vrouwelijke ambtsdragers in Zwolle. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Donderdag al eerste stakingen in treinverkeer noorden en oosten, mogelijk grotere impact
Een deel van de medewerkers in het streekvervoer gaat donderdag al staken. Volgens vakbond VVMC treffen de nieuwe acties het regionale spoorvervoer van Arriva in het oosten en noorden van Nederland. Het personeel dat werkt vanuit Leeuwarden, Emmen, Mariënberg en Zwolle legt het werk neer, zegt de VVMC. Het is mogelijk dat deze staking ook invloed heeft op het overige vervoer in de noordelijke en oostelijke provincies. -
PREMIUM
17-jarige scholier steekt op klaarlichte dag man neer die opkomt voor zijn broertje
Een man van 26 uit De Meern en een 17-jarige Arnhemmer zijn door de rechtbank veroordeeld voor hun aandeel in een steekpartij vlak bij het Thomas a Kempis College in Arnhem. De twee raakten op 21 september 2021 slaags met elkaar. De jonge Arnhemmer stak daarbij de 26-jarige met een mes in zijn zij. Veel scholieren waren getuige van het geweld.
-
PREMIUMrechtszaak
Moeder zag dochtertje (6) overreden worden: ‘Vrolijk meisje is een angstig kind geworden’
Hij had het meisje op de step dat onder zijn auto kwam echt niet gezien, stamelde een 76-jarige automobilist uit Dirksland maandag in de rechtbank. ,,Anders had ik wel geremd. Ik rem zelfs voor katten.” -
-
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Bijna helft van Oekraïense vluchtelingen in Nederland vindt binnen paar maanden werk
Bijna de helft van de Oekraïense oorlogsvluchtelingen in Nederland heeft binnen acht maanden werk gevonden. Reguliere asielzoekers doen daar doorgaans veel langer over. Het gaat vaak om deeltijdwerk als uitzend- of oproepkracht.