C&A-telg toch nog veroordeeld tot 4 dagen cel voor coronarellen
Ansgar John Brenninkmeijer, telg van het grote C&A-concern, is gisteren veroordeeld tot 4 dagen cel en een taakstraf van 40 uur (waarvan 20 voorwaardelijk) vanwege zijn deelname aan coronarellen in januari 2021 op het Museumplein in Amsterdam.
De 52-jarige Ansgar John Brenninkmeijer werd op 24 januari 2021 opgepakt tijdens de coronarellen op het Museumplein in Amsterdam. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hem van het plegen van openlijk geweld, het negeren van een ambtelijk bevel en - al eerder, in december 2020 - het verijdelen van ambtshandelingen.
De politierechter in Amsterdam achtte het gistermiddag allemaal bewezen. Brenninkmeijer zat al 4 dagen in voorarrest dus hij zal ‘slechts’ nog die taakstraf moeten afwerken.
De 52-jarige Ansgar John heeft een rijke carrière. Hij groeide op in Londen en New York, bouwde een managementloopbaan op bij grote bedrijven in de detailhandel en werd daarna actief in de beleggingswereld. Hij haalde volgens zijn eigen biografie zelfs ooit het wereldrecord afstand roeien in 24 uur, samen met vijf vrienden. Brenninkmeijer trad ook op als gastdocent op hogescholen.
Een man met een behoorlijke staat van dienst, die sinds de coronacrisis echter ook protesteerde tegen de regels en de aanpak. Wekelijks zelfs stond hij op de Dam in Amsterdam.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUMBelgische blik
Vlamingen benijden ons beleid, maar daar komt Belgische Igor nu op terug
Drie maanden werkte Igor Bulcke op de redactie van deze krant. In die tijd keek hij als Vlaming met verwondering naar de positie van Nederland in de wereld. ,,Soms leek het alsof het land de ‘Belgische ziekte’ had gekregen.’’ -
met video
Eerst onweer en hagel, daarna warme dagen op komst
Na een enkele zomerse dag kleurt de lucht alweer grijs en mogen de lange broeken uit de kast. Fijn voor de natuur. Maar blijft dat zo, of kunnen we dit weekend weer van de zon genieten op een terrasje of festival? -
Minister: Zelfstandigen kunnen binnenkort adres afschermen in KvK-register
Alle eenmanszaken, waaronder veel zzp’ers, kunnen straks hun vestigingsadres helemaal laten verbergen in het handelsregister van de Kamer van Koophandel (KvK). Dat wil minister Micky Adriaansens (Economische Zaken), die haar visie op het register naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
-
poging doodslag
Man (23) rijdt met tractor in op politie op A37, tientallen mensen verhinderen arrestatie
Een 23-jarige man uit Hoogeveen wordt verdacht van poging tot doodslag nadat hij woensdagavond met een tractor was ingereden op een politieauto. Dit gebeurde bij een blokkade van de A37, meldt de politie donderdag. Rond de aanhouding ontstond volgens de politie een dreigende situatie. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
proef
NS kijkt live in treinen met veel overlast mee, na enkele aanrandingen
De NS gaat als proef live meekijken in treinen waar veel overlast wordt gemeld. Aanleiding zijn meerdere incidenten van seksueel grensoverschrijdend gedrag in de trein rond Hoorn, meldt NS woensdag.