Eerste sneeuw valt in Limburg, steenkoude dagen in het verschiet
Met videoNa een waterkoud weekend komen de temperaturen deze week steeds wat verder rond het vriespunt. Volgend weekend gaat het echt vriezen en kunnen we op meerdere plekken sneeuw verwachten. In Limburg is vannacht de eerste sneeuw al gevallen en blijven liggen.
Op Twitter delen mensen enthousiast foto's van het eerste pak sneeuw van de winter dat gevallen is in Limburg:
Dat er sneeuw zou vallen in Limburg, werd al voorspeld. In de rest van het land begint de dag met lichte regen. Morgen kunnen we door de koude lucht boven ons land ook op andere plaatsen te maken krijgen met licht winterse neerslag. De kans dat die blijft liggen is klein.
Het vriespunt bereiken we nog niet. In het binnenland is het zo'n 2 tot 4 graden Celsius, aan de kust een graad of 6. Ook de dagen die volgen krijgen dit weerbeeld, al piept dinsdag en woensdag de zon soms door.
Vanaf donderdag duiken de temperaturen verder naar beneden, met meerdere nachten waarin het in het binnenland gaat vriezen. Er waait een zuidwestelijke wind. Die is niet heel koud, maar omdat de lucht boven ons land wél ijskoud is, is de kans op een sneeuwbuitje dan wat groter. Of het dan ook blijft liggen is afwachten.
Het is deze periode wat kouder dan normaal begin december. Gemiddeld is het deze tijd van het jaar zo'n 6 tot 8 graden Celsius.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie kamt scholen Deventer uit na tip over schutter Zwijndrecht: ‘Iemand die erg op hem leek’
Zit je op school, lopen er ineens allemaal politieagenten door de school met kogelwerende vesten. Dat gebeurde donderdag aan het begin van de middag bij het Saxion en Aventus in Deventer. De politie had een tip binnengekregen dat mogelijk de schutter van de schietpartij afgelopen week in Zwijndrecht rondliep op een van de scholen. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Ruiten niet ijsvrij? Dat levert gevaarlijke situaties en een boete van 250 euro op
Voor de meeste automobilisten is het een herkenbare frustratie: je wilt snel weg en je autoruiten zijn bevroren. Ongeduldig krab en wacht je tot ze ijsvrij zijn en je de weg op kan. De politie roept na een ernstig ongeval in Breda opnieuw met klem op dat je écht even de tijd moet nemen om te krabben deze winterse dagen. -
Personeel regionale treinen gaat binnenkort opnieuw staken in meerdere regio's
Medewerkers van regionale treinen gaan binnenkort opnieuw staken voor betere arbeidsvoorwaarden in de kleinere cao voor het streekvervoer. Dat meldt vakbond VVMC. -
PREMIUM
Opgepakte IS’er in Arkel verantwoordelijk voor ‘moorden, kidnappings en martelingen’
De 37-jarige Syrische statushouder uit Arkel die sinds vorige week dinsdag vastzit, is verantwoordelijk voor meerdere moorden, kidnappings en martelingen. Dat stellen de mensenrechtenonderzoekers die de Nederlandse politie op het spoor van Ayham al S. zetten.
-
‘Kabinet boekt nauwelijks vooruitgang met kringloopeconomie, meer dwang nodig’
Er is meer dwang nodig om ervoor te zorgen dat het kabinet vooruitgang boekt met kringloopeconomie. Nu verandert er ‘nauwelijks’ iets. Dat zegt het Planbureau voor de Leefomgeving. Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) komt snel met strengere regels. -
-
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.