Eerste sneeuw valt in Limburg, steenkoude dagen in het verschiet
Met videoNa een waterkoud weekend komen de temperaturen deze week steeds wat verder rond het vriespunt. Volgend weekend gaat het echt vriezen en kunnen we op meerdere plekken sneeuw verwachten. In Limburg is vannacht de eerste sneeuw al gevallen en blijven liggen.
Op Twitter delen mensen enthousiast foto's van het eerste pak sneeuw van de winter dat gevallen is in Limburg:
Dat er sneeuw zou vallen in Limburg, werd al voorspeld. In de rest van het land begint de dag met lichte regen. Morgen kunnen we door de koude lucht boven ons land ook op andere plaatsen te maken krijgen met licht winterse neerslag. De kans dat die blijft liggen is klein.
Het vriespunt bereiken we nog niet. In het binnenland is het zo'n 2 tot 4 graden Celsius, aan de kust een graad of 6. Ook de dagen die volgen krijgen dit weerbeeld, al piept dinsdag en woensdag de zon soms door.
Vanaf donderdag duiken de temperaturen verder naar beneden, met meerdere nachten waarin het in het binnenland gaat vriezen. Er waait een zuidwestelijke wind. Die is niet heel koud, maar omdat de lucht boven ons land wél ijskoud is, is de kans op een sneeuwbuitje dan wat groter. Of het dan ook blijft liggen is afwachten.
Het is deze periode wat kouder dan normaal begin december. Gemiddeld is het deze tijd van het jaar zo'n 6 tot 8 graden Celsius.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Toelaten homoseksuelen steen des aanstoots: kerk op Urk verbreekt banden met Zwolse kerk
Het toelaten van homoseksuelen bij het heilig avondmaal zorgt voor dusdanig veel onvrede bij de Christelijk Gereformeerde Eben-Haëzerkerk uit Urk, dat banden met Zwolse kerken worden verbroken. Het rommelt al langer binnen de Christelijke Gereformeerde Kerk (CGK): de kerk uit Urk is ook niet blij met het benoemen van vrouwelijke ambtsdragers in Zwolle. -
PREMIUM
Hoe houd je het platteland leefbaar? Stop om te beginnen met termen als ‘de provincie’
Het CDA hield tegenover deze site een warm pleidooi voor investeringen in een leefbaarder platteland, ook al zijn die soms onrendabel. Maar hoe doe je dat? ,,Het begint bij het besef dat dit voor ons land ontzettend belangrijke gebieden zijn.” -
Ruiten niet ijsvrij? Dat levert gevaarlijke situaties en een boete van 250 euro op
Voor de meeste automobilisten is het een herkenbare frustratie: je wilt snel weg en je autoruiten zijn bevroren. Ongeduldig krab en wacht je tot ze ijsvrij zijn en je de weg op kan. De politie roept na een ernstig ongeval in Breda opnieuw met klem op dat je écht even de tijd moet nemen om te krabben deze winterse dagen. -
PREMIUMcolumn
Wat moet Ongehoord Nederland nog meer doen om aan te tonen dat ze kwaadaardig zijn?
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUM
Malek F. stak drie mensen neer en maakt kans op verlof: slachtoffer ‘leeft voortdurend in angst’
Malek F., die in 2018 bij de Haagse Hogeschool drie mensen neerstak, kan mogelijk toch met verlof. Dat is te lezen in een brief van het Informatiepunt Detentieverloop (IDV), die in handen is van het AD. Een van zijn slachtoffers reageert geschokt. ,,We maken ons ernstige zorgen over wat er komen gaat.’’
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.