Heetste 9 augustus ooit gemeten, 600 boetes en 150 wielklemmen in Scheveningen
In De Bilt werd het iets over 10.00 uur warmer dan 25 graden. Daarmee werd de eerste officiële landelijke hittegolf van dit jaar een feit, aldus de meteorologen van Weerplaza. Later op de dag werd het er warmer dan 32.5 graden en werd het oude record van 9 augustus 2004 verbroken. Het is het tweede warmterecord tijdens deze hittegolf. We volgden vandaag alle hitte-ontwikkelingen in een liveblog. Dat kan je hieronder teruglezen.
Het werd vandaag de eerste landelijke hittegolf van dit jaar en de 29ste sinds het begin van de metingen in 1901. De laatste landelijke hittegolf dateert van vorig jaar en vond plaats van 23 tot en met 28 augustus.
In het midden en zuiden van het land was de vorige nacht al sprake van een hittegolf. In Cabauw, Woensdrecht, Gilze-Rijen, Eindhoven en Maastricht lag het kwik om 02:00 uur boven de 25 graden, waardoor de vijfde vereiste zomerse dag direct genoteerd kon worden. Voor Cabauw, Woensdrecht en Maastricht is het de eerste hittegolf dit jaar, voor Eindhoven en Gilze-Rijen is het alweer de tweede van deze zomer.
Ook het landelijk warmterecord van 9 augustus werd zondag gebroken. Het werd 35.3 graden in Gilze-Rijen waarmee het oude record van Nieuw Beerta is gebroken. Dit record van 35.2 graden komt uit het jaar 2003.
Hittegolf houdt nog dagen aan
De hittegolf waar we nu in zitten, houdt nog dagen aan. Volgens de berekeningen komt de maximumtemperatuur in De Bilt zeker tot en met donderdag dagelijks boven de 25 graden uit. Dit betekent dat er minimaal tot die dag sprake is van een hittegolf. Of na donderdag de 25 graden in De Bilt wordt gehaald, is momenteel nog onzeker.
Op meerdere plaatsen in het oosten en zuiden van het land kan de hittegolf ook na donderdag aanhouden. Zolang de temperatuur elke dag 25 graden of meer bereikt, blijft de hittegolf voortduren.
Volg alle hitte-ontwikkelingen hier:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Rotterdam heeft een klimaatschuldige skyline’
Rotterdam kampt met een klimaatschuld. Stadion De Kuip en Museum Boijmans Van Beuningen maken deel uit van een ‘schuldige skyline’ langs de Maas, aldus columnist en schrijver Simon Rozendaal.Rotterdam -
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
PREMIUMkort geding
Vrouwen woest over obsessieve voortplantingsdrift van spermadonor Jonathan: 'Hij laat zich niet tegenhouden’
De 41-jarige spermadonor Jonathan M. staat volgende maand voor de rechter in een unieke zaak. De Hagenaar is aangeklaagd voor het misleiden van honderden vrouwen wereldwijd en het verwekken van mogelijk 550 donorkinderen. Een slachtoffer en stichting Donorkind eisen dat hem verboden wordt nog zaad te doneren. Portret van een man met een obsessieve voortplantingsdrift.Den Haag -
Zorgpersoneel krijgt er vijftien procent salaris bij en recht om onbereikbaar te zijn
Ziekenhuispersoneel hoeft volgende maand geen actie meer te voeren. De vakbonden en ziekenhuizen hebben zojuist een akkoord bereikt: zorgpersoneel krijgt er tot vijftien procent salaris bij, ontvangt een hogere reiskostenvergoeding en krijgt het recht om onbereikbaar zijn. -
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt.
-
Zomertijd begint met winters weer: hagel en natte sneeuw op komst
Komende nacht gaat de klok één uur vooruit en gaat de zomertijd in. Maar op zomers weer hoeven we voorlopig nog niet te rekenen, aldus Weerplaza. -
-
-
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
Zomertijd / Met video
‘Tijdbewaker’ sliep vannacht lekker door en checkt de atoomklok ‘s ochtends pas
Als ‘tijdbewaker’ in opdracht van de Nederlandse overheid houdt Erik Dierikx in het nationale metrologisch instituut (VSL) in Delft nauwgezet de Nederlandse tijd bij met vier atoomklokken. Wie denkt dat hij vannacht bij de overgang naar zomertijd druk in de weer was om ze te verzetten, vergist zich.Delft