Hotdog is binnen, de leut kan beginnen
VideoEen hond verkleed als hotdog. Niets is te dol in Brabant. Hier vier je pas écht carnaval als ‘Fikkie’ ook in stijl gaat.
Petra Kelders van hondenboetiek Hip Dogs kan het nauwelijks bijbenen. In deze week voor carnaval stuurt ze elke dag minstens 25 pakketjes met hondenkostuums de deur uit. Intussen hijst ze in haar winkel in het Brabantse Drunen de ene na de andere viervoeter in een dolkomisch pakje: als engeltje, Elvis (mét vetkuif en gitaar), boef, broodje hotdog, superman of Hawaiiaanse danseres met strorokje.
Het is soms lastig te zeggen wie er enthousiaster is: de hond of het baasje. Maar zolang de eerste kwispelend haar winkel verlaat, is zij tevreden.
Steeds bonter
Kelders collectie is door de jaren heen steeds bonter geworden. Waar haar klanten – Kelders was twintig jaar hondentrimmer – eerst nog vroegen om een simpel gevoerd hondenjasje voor de winter, volgden al snel de verzoeken voor zomerse aangelegenheden. ,,Of ik niet iets leuks had voor een strandfeest in Spanje. Ja hoor, een hondenbikini. Kan de hond lekker meefeesten.”
Maar er is eigenlijk maar één feest waar Brabanders écht mee uitpakken, wist Kelders, en dat is carnaval. De vraag naar knotsgekke hondenpakjes is inmiddels zo groot dat ze al een paar keer 'nee' heeft moeten verkopen. De hotdog- en Elvispakken zijn glad uitverkocht. En ook niet elk baasje krijgt zijn zin, vertelt ze. ,,Als ik een klant (lees: hond) met de staart tussen zijn benen door mijn winkel zie wandelen, zeg ik: doe maar niet. De pakjes zijn altijd licht en van los, zacht materiaal, maar hij moet zich er wel prettig in voelen.” De klant is tenslotte koning. Ook letterlijk: de boetiek verkoopt hondenkroontjes in allerlei soorten en maten.
Boefje
De twee huis-chihuahua’s, Suus en Hippie, gaan dit jaar als boefje en clown. Jack russell Puk worstelt nog met een lichte identiteitscrisis. ,,Ze vindt bijna alle pakjes leuk. Mijn dochter zal de knoop moeten doorhakken'', zegt de hondenstyliste. Aan politieke statements waagt de Brabantse zich overigens niet. Er zijn dus geen Trump- of Zwarte Piet-pruiken te koop. ,,We houden het gezellig hè.”
Kelders' meest enthousiaste klant is haar zus Dorine van Zandvoort. Die trekt Buddy – een mix tussen een jack russel en een chihuahua – bij elke gelegenheid een andere outfit aan, van gekleurde verjaardagsstrikken tot een oranje boa’tje op Koningsdag. ,,Met kerst liep Buddy rond in een foute kersttrui, zo'n gebreide eland met een uitstekend rood neusje. Zonder trui wilde hij ook echt niet naar buiten.” Volgens Dorine geniet Buddy – dit jaar Pipo de Clown - van alle aandacht tijdens de carnavalsoptocht, behalve als de drumband voorbij marcheert. ,,Dan gaat ie achter me staan. Alsof ie wil zeggen: moet dit? We nemen hem ook niet mee naar het café.” Ook Petra raadt af om met een hond de kroeg in te duiken. Want zelfs al is Fikkie voor één dag Elvis: ,,Met al dat lawaai doe je een hond écht geen plezier."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
PREMIUMRechtszaak
Vergreep de klusjesman zich jaren aan zwakbegaafd kind? ‘Hij kreeg een rood hoofd toen ik binnenkwam’
Jarenlang kwam de 58-jarige C. de W. in Zwijndrecht bij een zwakbegaafde familie over de vloer als huisvriend. Hij voerde klusjes uit, verzorgde uitstapjes en gaf cadeautjes aan de verstandelijk beperkte dochter. Elke zaterdag schoof ook zijn eigen gezin aan tafel voor een gezamenlijk diner. Een traditie die in 2019 abrupt stopte toen het meisje een ‘geheim’ verklapte. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Oud-burgemeester Gerd Leers doet aangifte van kopstoot
De voormalige burgemeester van Maastricht, Gerd Leers (70), heeft aangifte gedaan van mishandeling. Volgens Leers kreeg hij vorige week maandag een kopstoot van iemand die 14.000 euro van hem eiste. -
PREMIUM
Van zorg tot onderwijs en van cultuur tot sport: zo bereiden sectoren zich voor op nieuwe coronagolf
Minister Kuipers (Volksgezondheid) roept de sectoren in de samenleving op zich met eigen plannen voor te bereiden op een nieuwe coronagolf in het najaar. Liggen die draaiboeken al klaar?
-
Tweede Kamer wil snelle herziening lopende uithuisplaatsingen toeslagenkinderen
Het kabinet moet lopende uithuisplaatsingen van kinderen uit gezinnen die slachtoffer waren in het toeslagenschandaal herzien. Een voorstel van Kamerlid Pieter Omtzigt en SP-leider Lilian Marijnissen hiertoe is met algemene stemmen aangenomen, hoewel het kabinet het voorstel had ontraden. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUM
Boer Rob krijgt volop brieven, ondanks negatieve imago: ‘Ze wilden er een geile Geert van maken of zo’
Kersenteler Rob Janssen uit Deest werd door televisieprogramma Boer zoekt Vrouw een bekende Nederlander. Maar wat hem bovenal overkwam: hij kreeg een heleboel narigheid over zich heen. ,,Ik ben door het programma weggezet als een soort geile Geert. Zo ben ik helemaal niet.”