Identiteit overleden man in Zutphens ziekenhuis bekend: ‘We hebben de familie ingelicht’
Het mysterie rond de overleden man in het Gelre Ziekenhuis in Zutphen is opgelost. Het gaat volgens de politie om een 54-jarige Chinees die illegaal in Nederland verbleef. De politie meldt dat er geen sprake is van een misdrijf.
De man werd in de vroege ochtend van dinsdag 10 augustus in kritieke toestand binnengebracht op de spoedeisende hulp van het Gelre Ziekenhuis waar hij enige tijd later overleed.
Zowel het ziekenhuis als de politie hadden geen idee wie de man was en vonden geen aanknopingspunten om zijn identiteit vast te stellen. Zelfs het tonen van de man en zijn kleding leverde vrijwel geen tip op.
Opsporing Verzocht
Vandaag laat de politie weten dat het toch is gelukt om zijn identiteit te achterhalen, mede dankzij een uitzending van het televisieprogramma Opsporing Verzocht.
,,De man verbleef illegaal in Nederland. Aangezien er geen sprake is van een misdrijf zijn we terughoudend met verdere berichtgeving. Het lichaam van de man wordt overgedragen aan de familie zodat zij waardig afscheid kunnen nemen’’, aldus de politie.
Uitvaart
Het komt niet vaak voor dat iemand die in het ziekenhuis overlijdt zolang als ‘anoniem’ te boek staat. ,,In de bijna 19 jaar die ik hier nu werk heb ik zoiets nog niet meegemaakt’’, meldde een woordvoerder van het ziekenhuis die het heel triest noemde en hoopte dat de nabestaanden snel werden gevonden.
Omdat het vaststellen van de identiteit zo lang uitbleef, moest burgemeester Annemieke Vermeulen van Zutphen de uitvaart regelen. Die zou morgen plaatsvinden. Of dat anders wordt nu de familie is ingelicht, is nog niet duidelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Politie ziet steeds meer zelfgemaakte 3D-wapens
De politie ziet in binnen- en buitenland steeds vaker 3D-geprinte vuurwapens. Eigen onderzoek toont aan dat er sinds vorig jaar fors meer inbeslagnames waren van deze geprinte vuurwapens of onderdelen ervan. Vorig jaar zijn in veertien onderzoeken in Nederland 3D-geprinte vuurwapens en geprinte onderdelen in beslag genomen. -
Wie wilde 'gangmaker' Rodney (44) dood hebben? 'Hij verdiende het niet om zo dood te gaan’
In het huis van de in februari doodgeschoten Rodney Mijnals is na de moord een hoeveelheid drugs aangetroffen. De politie houdt er rekening mee dat de 44-jarige Amsterdammer actief was in de drugshandel en daarmee in de problemen is gekomen. Een conflict in de relationele sfeer wordt echter ook niet uitgesloten, zo werd gisteravond duidelijk in Opsporing Verzocht. -
PREMIUM
Samir zat maanden vast, nu wast hij de auto van Wendy van Dijk: 'Dacht dat ik stoer was’
Hij zat in de gevangenis met de grootste criminelen van het land, brak in bij meerdere huizen en kreeg na tweeënhalf jaar achter de tralies direct van zijn ‘vrienden’ de vraag of hij wéér 20.000 euro uit een woning wilde halen. Deze lokroep wist Samir Rahbi (30) te weerstaan en belandde door de steun van zijn familie op het rechte pad. ,,Het snelle geld lijkt verleidelijk, maar het brengt alleen maar ellende.” -
Koe in blinde paniek veroorzaakt chemische reactie: boer naar ziekenhuis, dier bevrijd
Een ontsnapte koe is in blinde paniek in de technische ruimte van een stal aan de Lagestraat in Wapenveld terecht gekomen. Het dier heeft verschillende reinigingsmiddelen omver getrapt die een chemische reactie met elkaar zijn aangegaan. Daarbij zijn dampen vrijgekomen.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
PREMIUM
Oekraïense Sofia kreeg een bomscherf in haar hoofd, in Nederland leert ze stap voor stap weer lopen
Bij een bombardement in Oekraïne raakt in april de 10-jarige Sofia uit dat land levensgevaarlijk gewond. Een bomscherf dringt tot 11 centimeter diep haar hersenen binnen. Maar ze overleeft. Het gaat zelfs redelijk, zeker sinds ze vorige week in revalidatiecentrum Roessingh mag revalideren. Waarschijnlijk komt het meisje er grotendeels bovenop. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?