KLM-staking leidt tot 24 annuleringen, actie op Schiphol duurt tot 17.00 uur
Stakingen van het grondpersoneel van KLM hebben er vandaag voor gezorgd dat 24 vluchten zijn geannuleerd. Ook is er veel vertraging op Schiphol. Gisteren werd al bekend dat KLM vandaag uit voorzorg twaalf Europese retourvluchten zou schrappen.
Volgens KLM is het meenemen van ruimbagage niet mogelijk op Europese vluchten die aankomen of vertrekken van Schiphol tussen 12.45 en 17.00 uur. KLM roept passagiers op de handbagage tot een minimum te beperken om te voorkomen dat deze vanwege ruimtegebrek niet kan worden meegenomen.
Volgens een woordvoerder van KLM is de stakingsbereidheid onder het personeel deze keer minder groot dan bij de vorige twee stakingsdagen, maar concrete cijfers om dat te onderbouwen waren er nog niet. De afgenomen stakingsbereidheid zou aantonen dat veel medewerkers inzien dat een akkoord binnen handbereik is. ,,Er ligt een goed bod.”
In de clinch
KLM en de bonden liggen al maanden in de clinch over een nieuwe cao. FNV zet in op een loonsverhoging van 4 procent per jaar, meer medewerkers in vaste dienst en betere roosters. KLM heeft de bonden een nieuw loonbod gestuurd met een loonsverhoging van 7 procent bij een cao-looptijd van 2 jaar en 9 maanden. Ook ligt er een alternatief op tafel met een loonsverhoging van 8,5 procent, maar met aanpassing van de winstdelingsregeling.
KLM adviseert passagiers vandaag de informatie op de KLM-website en in de KLM-app goed in de gaten te houden. De luchtvaartmaatschappij noemt de nieuwe werkonderbreking ‘onbegrijpelijk en onnodig’. De staking kost KLM volgens een woordvoerder ‘tientallen miljoenen euro’s per dag’.
Er is vooralsnog geen sprake van ongeplande uitval. KLM neemt maatregelen om de problemen te beperken. Zo worden passagiers opgeroepen om zonder ruimbagage te reizen, omdat het stakende grondpersoneel onder meer verantwoordelijk is voor de bagageafhandeling. “Als je niet zonder een grotere koffer kunt dan boeken we je uiteraard om.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
417 verwaarloosde cavia’s bij vrouw uit huis gehaald: ‘Uit de hand gelopen hobby’
Liefst 417 zwaar verwaarloosde cavia’s kreeg dierennoodopvang Flappus in Zwolle afgelopen week binnen. De dieren werden uit één woning gehaald. Veel van de zeugen zijn zwanger en daardoor gaat het aantal de komende weken nog flink oplopen. ,,Ik denk wel tot duizend”, zegt dierenverzorger Sven Bosboom. ,,Dit hebben we echt nog nooit meegemaakt.” -
KLM schrapt 12 Europese vluchten vanwege stakingen
KLM schrapt morgen uit voorzorg twaalf Europese retourvluchten vanwege een werkonderbreking door grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij. Zij leggen tussen 13.00 en 17.00 uur het werk neer vanwege een cao-conflict met KLM. De betrokken passagiers worden rechtstreeks benaderd en hun vluchten zullen worden omgeboekt. Verder verwacht KLM dat er vertragingen zullen optreden. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Nieuwe staking KLM, bij twee eerdere acties vielen veel vluchten uit
Grondpersoneel van KLM legt komende woensdagmiddag voor de derde keer in twee weken het werk neer vanwege vastgelopen cao-onderhandelingen. Bij de twee vorige acties van vakbond FNV was er veel overlast voor reizigers in de vorm van annuleringen en vertragingen. -
PREMIUMijsmeesters bij elkaar
Herbert Dijkstra deed per ongeluk in adamskostuum de deur open voor Willem-Alexander
IJsmeesters uit het hele land kwamen zaterdag bij elkaar in Thialf om de geheimen van het vak uit te wisselen. Daarnaast werden er ook bijzondere verhalen gedeeld.
-
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
-
-
podcast de zaak x
Twee ex-geliefden wijzen naar elkaar rond moord op zwerver Rinus: ‘Ik was het niet, zíj was het’
De Haagse zwerver Rinus was een bekend gezicht in Den Haag. Een boomlange vent, die onder de tattoos zat. Een tijdlang was hij bevriend met Merel en Jeffrey, toen zij nog een stel waren. Later zou er ruzie komen, die Rinus fataal werd: Merel en Jeffrey worden ervan verdacht Rinus te hebben vermoord en vervolgens achtergelaten te hebben in een park. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels.