Machinist zag zelfmoord van vader en zoontje (4) in Haarle gebeuren
Hij zag het allemaal gebeuren en is er niet al te best aan toe: de machinist van de Keolistrein tussen Zwolle en Wierden. Zaterdagavond sprong een 46-jarige man uit Zoetermeer voor zijn trein, met zijn 4-jarige zoontje in de armen.
Delen per e-mail
Het dodelijk ongeval gebeurde niet ver van het Landal bungalowpark 'De Hellendoornse Berg' waar de man met zijn verdere familie verbleef. Er liep bij de politie al een melding dat hij vanuit het vakantiehuisje met zijn zoontje rond half tien de duisternis was ingelopen.
De machinist kreeg de zelfdoding mee, zegt Hanneke Ruiter van vervoerder Keolis. ,,Het was tegen half tien, de verlichting van de trein was uiteraard ontstoken en hij zag hoe de man verderop op het spoor stond met zijn kind.'' Het was te laat om nog te remmen.
Drama
Een machinist moet na een aanrijding de trein stilzetten en de plek van het ongeval inspecteren, dat is het vaste protocol. Het was ook een enorm drama voor de machinist, zegt Ruiter. ,,Dat krijg je niet van het netvlies.''
Net als bij NS wordt hulp aangeboden van een geschoold team dat machinisten na een geval van zelfdoding moet opvangen. Ook biedt Keolis gesprekken aan met een psychiater.
Thuisblijven
Machinisten die getuige zijn van een zelfdoding mogen thuisblijven als ze het werken niet aan kunnen, maar omwille van de privacy houdt Hanneke Ruiter in het midden of de machinist in kwestie daar gebruik van maakt.
Volgens Ruiter waren er verder weinig mensen directe getuige van het drama aan de Oude Deventerweg. De politie wil niets zeggen over de achtergronden en over de vraag hoe de overige gezinsleden zijn opgevangen. Burgemeester Charlie Aptroot van Zoetermeer reageerde in het kort op Twitter: 'Heel verdrietig, diep triest voor beide en de nabestaanden'.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De avondklok was nog geen minuut ingegaan, en Quinn (17) had de eerste boete al te pakken
21.01 uur. Pats boete. Slechts één minuutje na negenen. En het was al raak voor Quinn Derksen van 17 uit Cuijk. Boete voor het negeren van de avondklok zonder geldige reden. Mogelijk ben ik wel de eerste van Nederland, zegt Quinn. Niet dat hij daar nou zo trots op is hoor. -
VIDEO
Verbijstering na nieuwe avond vol rellen: 'Dit zijn schaamteloze dieven’
Burgemeesters en Tweede Kamerleden reageren verbijsterd op de hevige rellen die maandagavond opnieuw uitbraken in verscheidene steden. Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is verdrietig en noemt de relschoppers ‘schaamteloze dieven’. ,,Ik heb moeten dreigen met inzet van traangas, een verregaande maatregel. Dat vind ik verdrietig, want dat heb ik in mijn hele carrière als burgemeester nog nooit hoeven doen.” -
PREMIUM
Colombiaanse drugsbaron in 2010 veroordeeld tot 32 jaar cel in VS, nu opgepakt in cokemanege Nijeveen
Eén van de Colombianen die in augustus werd gearresteerd in de cocaïnewasserij in het Drentse Nijeveen, blijkt drugsbaron Alejandro C. (40) te zijn. Een man die in de Verenigde Staten in 2010 werd veroordeeld tot 32 jaar cel voor heroïnehandel. Hoe kon hij alweer vrij zijn? Een Amerikaanse agent, die destijds betrokken was bij de zaak: ,,Ik ben teleurgesteld.” -
PREMIUM
Wanhoop? Niet nodig: er is óók goed vaccinnieuws
Zeker, ons vaccinprogramma loopt ver achter en met AstraZeneca gaat veel mis. Maar er is óók goed nieuws over de coronavaccins. Heel goed nieuws zelfs. Drie redenen waarom er steeds meer licht aan het einde van de tunnel is. -
frank in quarantaine
Voeden andere landen hun kinderen strenger op, zijn zij gewoon banger voor het gezag?
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 314. Lees alle eerdere afleveringen hier terug.
-
PREMIUM
Ik ben gekwetst omdat u schreef dat mijn berichten niet leuk zijn
Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. -
PREMIUM
Ashley (16) kreeg een grote steen tegen haar hoofd toen zij in de bus zat
Ashley Over (16) uit Creil werd gisteravond rond 18.30 uur in Emmeloord geraakt door een grote steen toen zij in de bus zat vanuit Kampen. Ze raakte kort buiten bewustzijn en belde daarna haar vader Jeroen (39). ,,Ik schrok me kapot.’’ -
frank in quarantaine
Na een frisse neus besloot ik dat iedereen weleens een minder moment mag hebben
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 313. Lees alle eerdere afleveringen hier terug.