‘Mannen stonden klaar om Peter R. de Vries te filmen na aanslag’
videoDe politie houdt er sterk rekening mee dat in de Lange Leidsedwarsstraat in Amsterdam twee mannen klaar stonden om het lichaam van Peter R. de Vries te filmen nadat hij was neergeschoten. Dat zeggen goed ingevoerde bronnen rondom het onderzoek tegen deze nieuwssite.
Vrijwel direct nadat Peter R. de Vries werd beschoten, verschenen op sociale media schokkende filmpjes, waarop te zien was dat De Vries op de grond lag en werd geholpen door omstanders. De filmpjes werden daarna via met name Whatsapp door heel Nederland gestuurd. Het politieonderzoek richt zich uiteraard op de opdrachtgevers en uitvoerders van de aanslag, maar daarnaast wordt ook onderzoek gedaan naar de makers van deze video’s. ,,Als je maximale aandacht wilt, dan doe je dit. Dan zorg je dat er meteen shockerende video’s het internet overgaan. Het vermoeden bestaat dat de mannen gewoon klaarstonden”, aldus een bron.
‘De bewegingen zijn zeer onnatuurlijk’
Op camerabeelden van cafés in de straat, gemaakt door beveiligingscamera’s, is te zien dat twee mannen in het grijs gekleed rustig achter De Vries aanlopen als hij door de Lange Leidsedwarsstraat richting zijn auto loopt. Opvallend is dat ze beide hun telefoon pakken, zonder daar iets mee te doen. ,,Alsof ze hun camera direct bij de hand wilden hebben”, stelt een bron. Op een foto die vanuit een hoog raam is genomen, waarop te zien is dat De Vries wordt geholpen door omstanders, zijn de twee goed te zien. Ogenschijnlijk rustig lopen ze langs het lichaam van De Vries. ,,De bewegingen van die twee zijn zeer onnatuurlijk en hebben onze nadrukkelijke aandacht”, vertelt een bron. Weblog GeenStijl plaatste eerder al een artikel, waarin vraagtekens werden geplaatst bij de gedragingen van het tweetal.
Ook het feit dat de twee mannen vrijwel identiek gekleed zijn, vindt het rechercheteam zeer opvallend. Beide mannen dragen een blauwe spijkerbroek, witte sneakers en een grijze trui. Ook dragen ze op dezelfde manier een tas over hun borst. Ondanks de foto’s en filmpjes heeft de politie hen nog niet kunnen identificeren. De mogelijkheid dat in het tv-programma Opsporing Verzocht (na de zomerstop van het programma) aandacht wordt besteed aan de opvallende gedragingen van de twee is groot, stelt een recherchebron.
Politie zoekt aanslag in hoek van Taghi
Vooralsnog heeft de politie twee verdachten kunnen aanhouden voor de moord op De Vries. Het gaat om de 35-jarige Pool Kamil E. uit het Gelderse Maurik en de 21-jarige Delano G. die in Rotterdam woont, maar ook een adres heeft in Tiel. Zij blijven de komende negentig dagen in de cel zitten. Bronnen rond het onderzoek stellen dat zij geen twijfel hebben dat ze betrokken zijn bij de moord. Eerder onthulde deze nieuwssite dat het politieonderzoek naar de mogelijke opdrachtgever(s) achter de aanslag op Peter R. de Vries zich steeds meer focust op vertrouwelingen van Ridouan Taghi. ,,Tot nu toe wijst veel erop dat de aanslag uit die hoek komt”, zei een bron.
De politie en het OM willen niet reageren vragen van deze nieuwssite.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
video
Vriend Peter R. deelt brief die hij voorlas bij uitvaart: ‘Ik smeek iedereen te leven zoals jij’
Misdaadjournalist Simon Vuyk heeft in de talkshow Humberto de brief voorgelezen die hij gisteren voordroeg bij de uitvaart van zijn goede vriend en collega Peter R. de Vries. Zijn verhaal was niet alleen een ode aan de vermoorde verslaggever, maar vooral een oproep aan de maatschappij. -
PREMIUM
Hoge WOZ-waarde? Die kun je in sommige gevallen ook slim benutten
De nieuwe WOZ-waarde ligt weer in de bus bij Nederlandse huiseigenaren. Deze door de gemeente bepaalde woningwaarde wordt gebruikt in de berekeningen voor diverse belastingen. Vind je de WOZ-waarde te hoog, dan kun je bezwaar maken. Maar je kunt hem ook slim benutten. -
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen? -
PREMIUMcolumn
Er zit maar één ding op: wie zich misdraagt in het ziekenhuis, kan zorg meteen vergeten
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
PREMIUMMet video
Wensstichting voor zieke kinderen verliest twee vrijwilligers na ongeluk met Porsches: ‘Gitzwarte dag’
Het fatale ongeluk in Duitsland met twee Porsches heeft de stichting ‘Dag met een lach’ uit Amersfoort hard geraakt. Twee van de vier omgekomen slachtoffers zetten zich al jaren belangeloos in om zieke kinderen de dag van hun leven te bezorgen. Het gaat om een man uit Nieuwegein en een man uit Voorhout.Amersfoort, Nieuwegein
-
PREMIUM
Kritiek op ondergoedfoto met 80 tattoos deed Hema-model Demy pijn, toen kwam de lof: ‘Heb ook een hart’
Een model met tachtig tatoeages staat deze week in haar ondergoed in de paasfolder van Hema. Een kritische reactie op Twitter veroorzaakte een golf van honderden steunberichten voor de vrouw. Wie is zij? ,,Op mijn cv staat altijd een foto in mijn stijltje.’’ -
-
-
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUMvideo
Politieleiding over aanslag Peter R. de Vries: ‘Moeilijk als er uitsluitend naar de politie wordt gekeken’
Na de moordaanslag op Peter R. de Vries zijn de ogen van het land gericht op de politie. Wat gaat die doen om het oprukkende geweld van de georganiseerde misdaad een halt toe te roepen? ,,Er kan niet alleen naar de politie worden gekeken. We halen het maximale uit de capaciteit die we hebben.”