NS: Vanwege storm vanaf 14.00 uur geen treinen meer
Vanwege storm Eunice rijden er minder treinen, en vanaf 14.00 uur vrijdagmiddag ligt al het treinverkeer stil. Dat heeft de NS besloten ‘met het oog op de veiligheid van onze reizigers en collega’s’. Het KNMI heeft code oranje afgegeven vanwege de storm.
‘Het weerbureau voor de spoorsector heeft NS en ProRail gewaarschuwd voor code oranje’, aldus de NS in een verklaring. ‘Er wordt extreem harde wind in het hele land verwacht wat voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Dit heeft net als op de weg en in de luchtvaart impact op het spoor. Daarom is een stormdienstregeling van kracht en rijden er minder treinen.’
Vanaf 14.00 uur rijden er helemaal geen treinen meer. ‘De kans is groot dat er bomen op het spoor waaien’, stelt de NS. ‘Ook voor storingsploegen is het verlenen van assistentie of uitvoeren van herstelwerkzaamheden bij zo’n hevige storm te gevaarlijk. We vinden het heel vervelend dat reizigers hier hinder van ondervinden.’
De NS adviseert mensen die vrijdag toch met de trein willen om de NS Reisplanner in de gaten te houden.
Uitzonderlijk
Dat de NS vanwege de storm besloot om helemaal geen treinen te laten rijden, gebeurde voor het laatst in 2018. ,,Dit is echt een uitzonderlijke situatie’’, zegt woordvoerder Anne van der Wel.
De NS kan nog niet voorspellen wanneer het treinverkeer weer kan worden hervat. ,,Vrijdagavond en -nacht zullen er in elk geval nog geen treinen rijden. We moeten afwachten tot de storm is gaan liggen. Dan kunnen we kijken hoe het spoor erbij ligt en welke herstelwerkzaamheden nodig zijn’’, aldus de woordvoerder. ,,Zodra we de dienstregeling kunnen hervatten, zullen we dat uiteraard direct melden op onze site en andere communicatiekanalen.’’
Arriva
Ook de treinen van Arriva in Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel en Limburg zullen vanaf 14 uur niet meer rijden. ,,We kunnen pas weer rijden als alle trajecten weer veilig zijn en als ProRail dit toestaat. We verwachten niet dat we voor vrijdagavond weer kunnen rijden’’, meldt het vervoersbedrijf.
De lijnbussen van Arriva rijden ‘vooralsnog’ wel. ,,Zolang de situatie veilig is. Houd de berichtgeving in de media, op de website van Arriva en de social media in de gaten voor de actuele informatie’’, stelt het bedrijf.
Trams en metro's
Het is nog niet bekend of vanmiddag in de grote steden wel trams en metro’s rijden. GVB, het openbaarvervoerbedrijf in Amsterdam, neemt daarover deze ochtend een besluit. ,,Om 11 uur hebben wij crisisberaad, daarin wordt overwogen of we het verkeer stil moeten leggen.’’ Wel waarschuwt GVB reizigers in de regio Amsterdam nu al dat zij sowieso moeten rekenen op vertragingen en uitval.
Tot hoe laat de pontjes in Amsterdam en op het Noordzeekanaal doorvaren, is ook nog niet bekend. ,,Dat hangt af van de windkracht, daarbij volgen we de protcollen’’, aldus de woordvoerder, die reizigers oproept de website en app in de gaten te houden.
In Rotterdam komen alle bus-, metro- en tramritten van de RET na 10.00 uur te vervallen in verband met de aankomende storm. ,,Alle voertuigen staan vanaf 12.00 uur binnen”, meldt de RET op Twitter. De informatie in de RET Real Time App en de reisplanners is voor vrijdag niet actueel.
Code rood?
Het is niet uitgesloten dat de storm zelfs leidt tot code rood. Dat gebeurt als er sprake is van extreem weer dat een grote impact op de samenleving heeft en waarbij er grote veiligheidsrisico’s zijn.
Bekijk alle stormvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
-
PREMIUM
Geen flauw aftreksel maar echt kampioensfeest voor Ajax-vrouwen, bestuurders niet uitgenodigd
De Ajax Vrouwen kregen maandagavond uiteindelijk tóch hun welverdiende huldiging. De directie van de club was nadrukkelijk niet uitgenodigd. ‘Zij hebben van iets heel moois, iets heel lelijks gemaakt.’Amsterdam -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
PREMIUM
Hartverscheurende toestanden op de Veluwe: ‘Niet normaal, het is echt een bloedbad’
Alsjeblieft automobilisten, kijk uit! Deze oproep doet Karen Bruursema van het Valwild Team Noord-Veluwe nu het aantal wildaanrijdingen de laatste weken de spuigaten uit loopt. Met ‘hartverscheurende’ toestanden tot gevolg. Voor de dieren, maar soms ook de mensen. Ze waarschuwt: ‘Blijf na een aanrijding uit de buurt van zo'n dier en bel ons.’’Epe, Nunspeet, Heerde, Apeldoorn, Hattemerbroek, Harderwijk, Oldebroek
-
Duitser gaat door het lint op auto van vriend in Winterswijk: ‘Hör auf!’
Winterswijk -
-
-
docent over...
‘In het vmbo-examen Fries zat gewoon een tekst van mezelf!’
Bijna 186.000 leerlingen namen de afgelopen weken deel aan de centrale schriftelijke examens. Dinsdag was de laatste dag van het eerste tijdvak, waarin veruit de meeste leerlingen hun eindtoetsen afronden. In deze rubriek beoordeelt telkens een leraar een eindexamen vmbo, havo of vwo. Dit keer bespreekt docent Joyce Folkertsma (27) van het CSG Bogerman in Koudum het vmbo-examen Fries.Koudum -
PREMIUM
Amnesty reageert op politiebonden: ‘Extinction Rebellion is vreedzaam, de blokkeerfriezen niet’
De politie maakt zich onterecht kwaad over het niet-vervolgen van ruim 1500 mensen die zaterdag de A12 bij Den Haag blokkeerden, zeggen mensenrechtenorganisaties. De veelgemaakte vergelijking met de blokkeerfriezen op de A7 - waar wel vervolging plaatsvond - gaat volgens hen volledig mank. Wanneer is een snelweg blokkeren straffeloos?