Temperatuur gaat weer omhoog: ‘Frisse dagen lijken niet terug te komen’
De komende dagen gaat de temperatuur geleidelijk weer omhoog. ,,De frisse dagen zoals we die nu hebben lijken niet terug te komen.”
Dankzij een frisse noordwestenwind was het de afgelopen dagen niet warm. Met maxima rond 15 graden was het ronduit koel voor de tijd van het jaar, komende week ook met lage temperaturen in de middag. ,,Maar er is een groot verschil", stelt meteoroloog Raymond Klaassen van Weerplaza. ,,Er staat veel minder wind.”
De belangrijkste oorzaak is volgens Klaasen het hogedrukgebied ten noordwesten van Ierland. Dat trekt zich morgen verder terug de Atlantische Oceaan op. ,,Een uitloper van dit hogedrukgebied komt op dat moment tijdelijk boven Nederland te liggen waardoor de wind wegvalt. Ondanks de vele wolkenvelden en lage temperatuur zal het dan toch wat beter gaan aanvoelen.”
Dinsdag is daar al weinig van over omdat een depressie van Scandinavië naar het Verenigd Koninkrijk trekt. Woensdag trekt het lagedrukgebied vervolgens in afgezwakte vorm de Noordzee op en zorgt dan met name in het noorden van Nederland voor buien. In het zuiden blijft het droog en kan de temperatuur oplopen naar 20 tot 23 graden.
Warmer
In de tweede helft van de week kan het vooral in het zuiden en zuidoosten van het land wat warmer worden met maxima (ruim) boven 22 graden.
Volgend weekend is het Pinksteren. De temperatuur zal dan flink verschillen in het noorden en zuiden van Nederland. ,,Echter de frisse dagen zoals we die nu hebben lijken niet terug te komen. het weerbeeld is rustig met zonneschijn en overwegend droog. Met name in het zuiden kan het boven de 20 graden worden", aldus Klaassen.
Bekijk hier onze video’s over het weer:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
PREMIUMHittegolven
50 graden in Nederland? ‘Moeten rekening houden met extreme temperaturen’
India en Pakistan beleven de ergste hittegolven in 100 jaar. ,,Ook in Nederland zullen de hittegolven in aantal en sterkte toenemen’’, zegt klimaatwetenschapper Dim Coumou. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Vijfhonderd e-mailadressen van ABP-gepensioneerden gelekt na ‘menselijke fout’
Door een ‘menselijke fout’ bij het verzenden van een e-mail, zijn vijfhonderd e-mailadressen van gepensioneerden bij pensioenfonds ABP gelekt. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. -
Lhbti-supportersclub van Feyenoord krijgt Jos Brink Prijs
De Roze Kameraden, een lhbti-supportersclub van Feyenoord, krijgt dit jaar de Jos Brink Innovatieprijs. Dit is een tweejaarlijkse aanmoedigingsprijs voor de verbetering van acceptatie en veiligheid van lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen, transgenders en intersekse personen in de samenleving.
-
Scandinavië topbestemming zomervakantie: ‘Liever hiken in bergen dan comadrinken aan de costa’s’
-
-
-
PREMIUM
‘Vrouwenvoetbal is zoveel leuker dan mannenvoetbal’
Nooit trok een vrouwenvoetbalwedstrijd in Nederland zoveel publiek als de Champions League-finale FC Barcelona-Vfl Wolfsburg van zaterdag. Bijna 35.000 toeschouwers zagen hoe FC Barcelona-Vfl Wolfsburg met 3-2 klopte, maar daar kwam niet iedereen voor. ,,We móeten Beth Mead zien, eerder gaan we hier niet weg.”Eindhoven -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.