De eerste vogels zijn al gevlogen in het gemeentehuis van Haaren
HAAREN - Ieder jaar is het raak in Haaren en duikt er een duivenpaartje op in de binnenruimte van het gemeentehuis. Klaar om weer een paar eieren uit te broeden. Dit jaar voor het laatst voor de ogen van de medewerkers.
Het is allesbehalve ruim in de binnenruimte van het gemeentehuis in Haaren en dan staat er ook nog eens een flinke boom in. Een schijnbeuk (Nothofagus Antarctica), die zo'n beetje een kwart van de plek in beslag neemt.
In die boom, precies ter hoogte van de eerste verdieping, is het inmiddels een traditie dat er een duivin en een doffer aan het broeden slaan. Een mooi schouwspel dat goed te volgen is voor iedereen die er langs loopt.
Ook dit jaar kwamen de twee eieren weer uit en zaten de kleintjes hun tijd op het nest uit. Tot ze er bijna niet meer op pasten. Inmiddels zijn ze uitvlogen.
Voor de medewerkers op het gemeentehuis was het de laatste keer dat ze dit tafereel van dichtbij konden volgen. Na dit jaar houdt de gemeente Haaren immers op te bestaan. Voor de duiven is het nog maar zeer de vraag of ze bij de volgende broedronde op kraamvisite kunnen rekenen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Thermostaat in Meierijstad paar graden lager. ‘Maar het moet wel prettig zwemmen blijven’
Ook Meierijstad gaat de thermostaat van de gemeentelijke gebouwen lager zetten. Ze geeft daarmee gehoor aan het verzoek van het kabinet om zuiniger om te gaan met energie. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
‘Sportawards on Tour’ in Meierijstad wegens succes geprolongeerd: ruim veertig sporters en sportvrijwilligers in de prijzen
SCHIJNDEL - Jij krijgt die lach niet van mijn gezicht. De vrolijke hit van John de Bever schalt in de avondschemer over de wielerbaan in Schijndel. De plaatselijke wielervereniging was dit weekend met vijftien Sportawards ‘grootverdiener’ tijdens de uitreiking daarvan, op vrijdag- en zaterdagavond in de gemeente Meierijstad. -
Vincentius: 15 mille voor Boxtelse projecten
BOXTEL - Kloostertuin Liempde, jeugdkamp ODC, Vinckenrode en Voedseltuin. Vier van de in totaal twaalf projecten die gezamenlijk 15.000 euro krijgen van Vincentius uit Boxtel. De cheques worden op 1 juni uitgereikt en in het najaar volgt er waarschijnlijk nog een ronde. -
PREMIUM
Landgoed Velder weer populair bij grote festivals en evenementen
LIEMPDE - De grote festivals weten Landgoed Velder goed te vinden dit jaar. Niet alleen het nieuwe Brass 'n Woods gaat hier plaatsvinden, ook een aantal ervaren knallers komen voor het eerst naar Liempde.
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
Meierijstad: daar zijn waar het geld wordt verdeeld
Een gemeente met grootstedelijke ambitie, zelfs tot 100.000 inwoners? Of een gemeente die serieus oog heeft voor de groeiende kloof die inwoners ervaren en het afnemend vertrouwen in elkaar en de overheid. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.