Brabantse bankier van de onderwereld opgepakt
Politie en justitie hebben een man opgepakt die als bankier van de onderwereld gefungeerd zou hebben. Voornamelijk Brabantse criminelen uit het xtc- en amfetamine-milieu stalden geld bij de 55-jarige Brabander R.N. Dat meldt de Telegraaf.
Naast criminelen vertrouwden ook ondernemers hun geld toe aan R. N. Maar volgens justitie zou hij een deel van de tientallen miljoenen euro’s zelf hebben gespendeerd aan luxe reisjes, snelle bolides en droomwoningen.
Al in 2015 kwam bij de politie informatie binnen over N., die in het Zwitserse bankleven naam maakte. Sindsdien werkte de recherche aan het onderzoek 26Staaldiep naar de ’bank van de onderwereld’.
Hoeveel geld de Brabantse bankier van oud-ondernemers, gepensioneerden, maar ook van criminelen kreeg, is bij politie en justitie nog altijd onduidelijk.
Over N. is verder weinig bekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Op meeste locaties met arbeidsmigranten is nog wel iets mis, maar controleurs vinden het ‘niet echt gevaarlijk’
HELMOND - Op veel adressen waar arbeidsmigranten verblijven is nog flink wat mis. Tijdens een actieweek in Oost-Brabant en Noord-Limburg bleek dat op 70 van de 91 bezochte locaties regels werden overtreden. Op 15 van die plekken waren excessen waar direct werd opgetreden of is verder onderzoek nodig. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUM
Waar Paul Vons is, zie je Croky: man uit Prinsenbeek fietst hele regio door met papegaai op het stuur
PRINSENBEEK - Een knalgroene, praatgrage papegaai en een grijze, rustige zeventiger: het zijn onwaarschijnlijke vrienden. Maar Paul Vons (74) en Croky (9) zijn onafscheidelijk. Zelfs tijdens Vons’ fietstochten door de hele regio. -
PREMIUM
Somerens burgemeester Blok tijdens verhoor in rechtbank: ‘Ik dacht dat we open, eerlijk en integer met elkaar omgingen’
DEN BOSCH/SOMEREN - Er is tegen haar gescholden. Er zijn uitingen gedaan die niet door de beugel kunnen en de inmiddels ontslagen wethouder Guido Schoolmeesters hield zich niet altijd aan gemaakte afspraken. Somerens burgemeester Dilia Blok was dinsdag tijdens haar verhoor in de Bossche rechtbank uiterst kritisch op de handelwijze van haar voormalige bestuurscollega. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?
-
PREMIUM
Dobberen in de zwembadcontainer is populairder dan verwacht: ‘Je moet gewoon aanpakken’
OOSTERHOUT - De coronacrisis kende veel negatieve aspecten, maar ondernemers zoeken en vinden altijd kansen. Bij Groenenboom CS in Oosterhout besloten ze zwembadcontainers voor de particuliere markt aan te bieden. En dat loopt verrassend goed, maar vraagt ook oplettendheid. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Caroline (20) rijdt Nederland door met haar eigen viskraam: 'Het is altijd gezellig’
Caroline van der Schans (20) wist al op jonge leeftijd wat ze wilde worden: marktkoopvrouw. Nu staat ze wekelijks met haar viskraam op meerdere plaatsen in Nederland.