Henri Swinkels volgt Van Koppen op bij Kunstloc Brabant
TILBURG - Henri Swinkels uit Vught wordt per 1 januari directeur-bestuurder van Kunstloc Brabant. Swinkels volgt Chris van Koppen op die met pensioen gaat.
Delen per e-mail
Swinkels was namens de SP van 2015 tot 2019 gedeputeerde van cultuur in de provincie Brabant. Daarvoor was hij fractievoorzitter en raadslid voor de SP in Vught en fractiemedewerker bij de SP Tweede Kamerfractie. Kunstloc wil met de ervaren bestuurder Swinkels verder bouwen aan kunst en cultuur in Brabant.
Swinkels kent Kunstloc als bestuurder goed. ,,Het is een prettige, professionele organisatie waarin kennis van zaken wordt gecombineerd met liefde en passie voor kunst en cultuur. Het is nu een extra spannende tijd, maar ook een tijd waarin we met elkaar herontdekken wat er werkelijk toe doet.” Swinkels krijgt in zijn nieuwe functie te maken met een provinciebestuur dat al heeft laten weten te willen bezuinigen op kunst en cultuur.
Chris van Koppen begon in de zomer van 2010 als directeur bij de toen gloednieuwe organisatie BKKC (Brabants kenniscentrum kunst en cultuur). Onder zijn leiding fuseerden in 2018 amateurkunstorganisatie Kunstbalie en BKKC tot Kunstloc Brabant. Van Koppen neemt op 4 maart afscheid.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Oost-Europeanen op de snelweg ... lópend! Of fietsend. Het gebeurt wekelijks
Het was kantje boord, afgelopen zaterdag op de A59 bij Waalwijk. Een 42-jarige Waalwijker met de Poolse nationaliteit ontsnapte aan de dood toen hij bijna werd aangereden. Hij liep op de snelweg. De politie luidt de noodklok. ,,Dit gebeurt momenteel bijna elke week.” -
PREMIUM
In Frankrijk is de avondklok er al even: ‘Natuurlijk wordt hier ook geklaagd, maar men legt zich erbij neer’
ROOSENDAAL/ASTEN/FRANKRIJK - Waar in Nederland de ophef over de naderende avondklok enorm is, valt het rumoer over de coronamaatregel in Frankrijk wel mee. En dat terwijl de straten daar om klokslag 18.00 uur al leeg moeten zijn. -
PREMIUM
Moe, depressief, niet lekker? Duik in het ijskoude water
IJszwemmen of winterzwemmen, je hoort het steeds vaker. Ook in Brabant wordt flink gezwommen in de winter. Bijvoorbeeld in de IJzeren Man in Eindhoven, Berkendonk in Helmond, de Oosterplas in Den Bosch en de Galderse Meren in Breda. Het zwemmen is zo populair dat veel ijszwemclubs vol zitten. Soms willen er wel veertig mensen meedoen aan een duik in het koude water. Dan wordt het moeilijk om je aan de coronaregels te kunnen houden. Dus wordt er ook veel gezwommen in nieuwe, kleinere clubs. Of alleen. Wat bezielt mensen om in de winter het ijskoude water in te duiken? -
Onrust Klokgebouw Eindhoven al stukken minder sinds surveillance: 'Ik ben echt heel blij met ze’
Sinds er begin januari een vrouw is neergeslagen door een dakloze uit de tijdelijke opvang in het Klokgebouw in Eindhoven, is er onrust in de omgeving. Sindskort surveilleren er beveiligers en is het een stuk rustiger geworden in de omgeving. -
FC Eindhoven en stichting Koenraed gaan maatschappelijke slagkracht vergroten: samen de wijken in
EINDHOVEN - Samen de wijken in, en meer maatschappelijke activiteiten opzetten op het gebied van sport en bewegen in Eindhoven en regio. FC Eindhoven en stichting Koenraed gaan samenwerken om dit doel te verwezenlijken.
-
TEST: KIJKTIP
TESTTESTTEST -
Peiling: merendeel lezers vindt avondklok goede maatregel
Het merendeel van de lezers van deze website is vóór de invoering van een avondklok. Dat blijkt uit een peiling, waar ruim 5200 keer op werd gereageerd. Bijna 60% van de respondenten gaf aan de avondklok een goede maatregel te vinden om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. -
Arrangeur van PhilZuid zit niet stil in coronatijd: ‘Lekker puzzelen met noten’
EINDHOVEN - Horen we uit de muziekwereld momenteel vooral wat er allemaal niet kan, er zijn ook musici die wel varen bij corona. Roger Niese, muzikant en arrangeur bij onder meer Philharmonie Zuidnederland, is zo iemand. Beethoven, Verdi, Puccini; de Limburger zet ze naar zijn hand, maar net zo goed een Toon Hermans-medley.