Oorlogsgraven krijgen gezicht in Overloon. ‘Een 100 procent resultaat gaat niet lukken’
OVERLOON - De witte stenen op het oorlogskerkhof in Overloon zeggen eigenlijk al genoeg. Oorlog is nergens goed voor. Die boodschap moet met het plaatsen van metalen bordjes met de portretfoto's van de gesneuvelde soldaten extra kracht krijgen.
Op 4 en 5 mei worden ze geplaatst, 130 stuks. Want zo veel foto’s heeft Overloon War Chronicles inmiddels bemachtigd. ,,Het is enorm lastig om aan die foto's te komen”, legt secretaris Piet Peters van de stichting uit. Volgens hem is het afgelopen jaar door Engelse en Nederlandse researchers hard gewerkt om zo veel mogelijk foto's bij elkaar te krijgen. ,,Een 100 procent resultaat? Ik denk niet dat dat gaat lukken.”
Geen permanente plaatsing
Maar toch, het huidige resultaat mag er al zijn. De bordjes staan niet constant bij de graven maar worden er op drie momenten geplaatst. Rond Kerstmis, op 14 oktober - de bevrijding van Overloon van de Duitsers in 1944 - en dus tijdens Dodenherdenking en Bevrijdingsdag.
Permanente plaatsing mag niet van The Commonwealth War Graves Commission, verantwoordelijk voor het Britse ereveld in Overloon, legt Peters uit. ,,Op deze dagen hebben we er vergunning voor gekregen.”
Het adoptieplan dat Overloon War Chronicles vorig jaar begon voor de graven loopt naar behoren. De stichting zoekt mensen die de militairen die in de Tweede Wereldoorlog vochten en sneuvelden voor de vrijheid te eren. Niet door de graven schoon te houden, wel door een graf van een soldaat te bezoeken en er bijvoorbeeld tijdens Dodenherdenking of met Kerstmis een bloemetje neer te leggen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Van wie is deze ara? ‘Hij zit op het baasje te wachten’
Het is nog niet duidelijk wie de rechtmatige eigenaar is van de ara die dinsdagavond laat werd gevangen aan de Zilverkamper in Vlijmen. Verzorger Huub Overdijk (69) uit Vlijmen, die zich over een andere ara ontfermt, ving het dier dinsdag met hulp van de brandweer. ‘Hij zit op het baasje te wachten’, aldus Huub. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUMMet video
Deze wedstrijd was voor overleden voetbalvrienden Matt (19) en Pepijn (20): ‘Ik hoop dat ze ons gezien hebben’
DRUNEN - RKDVC 15 - vv Baardwijk 6. Zo’n nietszeggende kelderklassewedstrijd waar je er honderden van hebt ieder weekend. Maar deze telde wél. Het was er een ter nagedachtenis aan de overleden voetbalvrienden Matt (19) en Pepijn (20). ,,Ik hoop dat ze ons gezien hebben.” -
PREMIUM
Nieuwsoverzicht | Bestuurder onwel en overleden op afrit snelweg - Aanhouding voor drugsdumping met enorme natuurschade
Een 65-jarige bestuurder uit Eindhoven werd woensdagochtend onwel achter het stuur, botste tegen een boom en overleed op de A67 bij Eersel. Daarnaast was het met ruim 1000 kilometer file woensdag de drukste avondspits van het jaar. Verder heeft PSV een trucje bedacht om Cody Gakpo langer in Eindhoven te houden. En de tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wat betekent dat voor ons spaargeld? Dat en meer in het nieuwsoverzicht van woensdag.
-
Caroline (20) rijdt Nederland door met haar eigen viskraam: 'Het is altijd gezellig’
Caroline van der Schans (20) wist al op jonge leeftijd wat ze wilde worden: marktkoopvrouw. Nu staat ze wekelijks met haar viskraam op meerdere plaatsen in Nederland. -
PREMIUM
Het geluid op Intents Festival juist inrichten is een flinke klus: ‘Op de podia mogen de decibellen elkaar niet in de weg zitten’
OISTERWIJK – Intents Festival Oisterwijk, dat is tien podia met hardstyle, uptempo en andere muziek met veel beats en bassdreunen. Hoe leid je al die decibellen in goede banen? -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer