Vaten drugsafval gedumpt in hartje Bavel
met videoBAVEL - Nu eens een keer niet in het buitengebied, in een bos, maar middenin een dorp. Vrijdagochtend vroeg is op het parkeerterrein aan de Lange Vore in Bavel gedumpt drugsafval gevonden. Vlakbij twee basisscholen.
Tal van jerrycans en vaten liggen er. De meeste leeg, in sommige zitten vloeistoffen. Medewerkers van Strukton Milieutechniek zijn in de loop van de ochtend bezig met het opruimen van de rotzooi. De vaten en jerrycans worden door medewerkers in beschermende kleding verwijderd. Het asfalt wordt zorgvuldig gereinigd.
Op nog een honderdvijftig meter ravotten kinderen van basisscholen de Spindel en de Toermalijn buiten op de speelplaatsen. Directeur Barry Hellings van de Spindel heeft vanochtend contact gehad met de politie. ,,Ik had een paar vragen: Is de vondst van het drugsafval relevant voor onze school, moeten we er iets mee en is de veiligheid in het geding? Absoluut niet, kreeg ik als antwoord. Het terrein werd afgezet tot alles zou zijn opgeruimd. En daar heb ik het bij gelaten. Neemt niet weg dat het natuurlijk niet leuk is dat dit in Bavel gebeurt.”
De bewoner van een huis dat grens aan het parkeerterrein maakt zich niet al te druk over de dumping. ,,Het is niet fijn dat zoiets plaatsvindt, maar het is niet zo dat ik er wakker van lig. Ik heb er vannacht ook niks van gemerkt, ze zullen het in alle stilte hebben gedaan.”
Busje
Enkele maanden geleden werd middenin een Bredase woonwijk, Boeimeer, een busje aangetroffen bol drugsafval. De politie kwam de tientallen vaten op het spoor na tips uit de wijk. Het busje, dat achtergelaten was op de parkeerstrook aan de Karel Doormanlaan, was zwaar beladen en had geen kentekenplaat. De politie maakte toen melding van een ‘zoete, weeïge lucht die vrijkomt bij het maken van drugs’. Waarschijnlijk waren de
chemicaliën gebruikt om amfetamine mee te maken. De politie nam de zaak hoog op. ,,Je moet er niet aan denken dat kinderen gaan spelen op een plek met lekkende drugsvaten”, zei een politiewoordvoerder toen tegen deze site.
‘Negatieve creativiteit’
Ook nu de dump die vrijdagochtend werd ontdekt, vond plaats in de bebouwde kom. Dichtbij huizen, winkels en scholen. Volgens een woordvoerder van de politie is er geen sprake van een trend dat dumpingen zich verplaatsen vanuit het buitengebied naar woonwijken. ,,Al zie je dat drugscriminelen vindingrijker worden. Er is sprake van een soort van negatieve creativiteit. Ze worden brutaler, kieperen het afval vaker rechtstreeks in het riool. Of ze laten busjes boordevol drugsafval achter, zoals in Boeimeer in Breda. Dumping bij scholen, zoals nu in Bavel, is overigens wel een uitzondering.”
112
Hij hamert erop dat mensen die iets verdachts zien altijd de politie moeten bellen. ,,Als je een verdacht busje in het buitengebied ziet rijden, bel alsjeblieft 112. Mensen denken weleens onterecht dat je dat nummer in dit soort gevallen niet kunt bellen.”
Camerabeelden
De dumping in Bavel werd gemeld door voorbijgangers, vertelt de politiewoordvoerder. ,,Het gaat om zo'n honderd kleine jerrycans, een groot vat van 1000 liter en diverse vaten van 200 liter. Het overgrote deel was gewoon leeg, dat valt dan weer mee.” Onderzoek naar de daders heeft nog niets opgeleverd. Is ook lastig, zegt hij, ‘bijna het enige dat we kunnen doen is het bekijken van eventuele camerabeelden en hopen dat je daar op iets ziet'.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Dassen krijgen in Esch nog even de tijd: ‘Als je huis half wordt afgebroken, kun je beter iets anders zoeken’
ESCH - De geweldloze ‘jacht’ op de das, die de belangrijkste spoorverbinding van Brabant lam legt, is begonnen. Maar hoe krijg je het zwart-wit gestreepte beestje in hemelsnaam z’n huis uit? Vooral door te hopen op gezond (dassen)verstand.'s-Hertogenbosch -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM
Achraf Al Kholali wijst Kruisland al twaalf jaar lang de weg: ‘Er staan veel meer mensen langs de lijn’
Hij is niet de speler met de meeste speelminuten. Hij wil zichzelf dan ook niet omschrijven als het verlengstuk van de trainer in het veld. Maar Achraf Al Kholali is voor Kruisland-trainer John Taks, die na dit seizoen opgevolgd wordt door ‘kampioenenmaker’ Jack van den Berg, wel een van de belangrijkste spelers. ,,Ik draag het DNA van het nieuwe Kruisland graag over en denk graag met de vereniging mee.”Kruisland -
Hagel, windstoten en onweer in Brabant: KNMI kondigt code geel af
Zware regen en onweer zorgen vrijdagmiddag voor overlast in Brabant. Het KNMI kondigt vanaf 14.00 uur code geel af, omdat er kans is op schade en ongelukken op de weg. Brabanders kunnen tot 18.00 uur onder meer hagel en windstoten met een snelheid van 60 kilometer per uur verwachten. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.
-
PREMIUMrecensie
‘The Addams Family’ in Bergen op Zoom is een bijna perfecte voorstelling
BERGEN OP ZOOM - De familie Addams is een familie die zich excentriek gedraagt. Ze is stinkend rijk en houdt van alles wat bizar en luguber is. Dat buitenstaanders het gedrag van de familieleden vreemd vinden, dringt nauwelijks tot hen door.Bergen op Zoom -
-
-
PREMIUM
Nol (70) werkt op zolder van museum aan kartonnen vliegtuig, geïnspireerd door vliegpoging van zijn vader
Zelf iets bouwen waarmee je kan vliegen. De vader van kunstenaar Nol Verhoef lukte het om een vlucht van 900 meter in een zelfgebouwd watervliegtuig te maken. Zelf wil hij niet zover gaan, maar de kartonnen vlieginstallatie waar hij momenteel aan werkt op de zolder van het Gorcums Museum, is er wel op geïnspireerd. ,,Prachtig om iets te maken wat niet lijkt te kunnen.”Werkendam -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.