Zevende ongeluk vanaf Breda International Airport in iets meer dan jaar tijd
BOSSCHENHOOFD - Het sportvliegtuigje dat zaterdag van de baan schoot op Breda International Airport betreft het zevende ongeluk in iets meer dan één jaar tijd rondom het vliegveld.
Het sportvliegtuig schoot zaterdag van de baan af tijdens het maken een doorstart. De piloot en twee leerlingen kwamen met de schrik vrij. De schade aan het toestel was enorm.
Een aantal maanden geleden, in juni van dit jaar, kwamen twee sportvliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing. Eén van de kisten stortte neer. De twee inzittenden kwamen om het leven. Het andere vliegtuig maakte een noodlanding.
Reclamevliegtuig neergestort
Ruim een jaar daarvoor, op 31 mei 2018, stortte een reclamevliegtuigje neer op Breda Airport. Daarbij kwam de 62-jarige piloot uit Goes om het leven. Het toestel vloog na de crash in brand en brandde helemaal uit. Het vliegtuig bleef vermoedelijk met de reclamesleep ergens achter hangen tijdens het opstijgen.
Zo'n twee weken later, op 15 juni, stortte op er weer een vliegtuig neer. Ditmaal een sportvliegtuig. De piloot raakte daarbij gewond. Het ongeval gebeurde toen de piloot een doorstart wilde maken, waarbij het mis ging. De piloot was de enige inzittende. Hij kon op eigen kracht naar de ambulance lopen.
Parachutisten gewond
Op 2 september raakten op één middag twee parachutisten gewond tijdens een sprong. De ongevallen hadden niets met elkaar te maken. Een parachutist brak zijn been bij een harde landing op een weiland in Zegge. De andere parachutist kwam ook verkeerd terecht bij een landing op de Bosschenhoofdseweg. Hij raakte gewond aan zijn enkel. De parachutisten, beiden leerlingen bij de parachutistenclub Skydive ENPC, waren opgestegen vanaf Breda International Airport.
In oktober 2018 maakte een lesvliegtuig een zogenoemde stuiterlanding naast de baan. De inzittenden konden zonder verwondingen het vliegtuig uitstappen. Volgens ooggetuigen zou het voorwiel zijn afgebroken tijdens de landing.
Beelden van na het ongeval in Willemstad
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Problemen op spoor rondom Eindhoven door onweer
Treinreizigers ondervinden donderdagmiddag flink wat hinder van het onweer dat over Brabant raast. Tussen Eindhoven en Weert rijden door een voorwerp in de bovenleiding geen Intercity's. Tussen Eindhoven en Boxtel rijden vanwege een voorwerp in de bovenleiding minder sprinters. -
Mee met de reddingsbrigade: zo zorgen ze dat jij veilig kunt zwemmen
Met warm weer gaan veel mensen het liefst lekker zwemmen om af te koelen. Hierbij liggen verschillende gevaren op de loer, denk bijvoorbeeld aan onderkoeling of vermoeidheid tijdens het zwemmen. De reddingsbrigade uit Breda legt uit hoe we op warme dagen zo veilig mogelijk van het natuurwater kunnen genieten. -
PREMIUM
Een Eindhovense garagebox vol met zware wapens: genoeg voor zes jaar cel, vindt justitie
DEN BOSCH/EINDHOVEN - Een hele garage vol met vuurwapens. Van het soort waarmee criminelen liquidaties laten plegen. Voor het Openbaar Ministerie zijn dat twee goede redenen om zes jaar cel te eisen tegen de 40-jarige Eindhovenaar in wiens garagebox vorige zomer het wapentuig werd gevonden. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’
-
PREMIUM
Nieuwe poging impassen doorbreken: 4 partijen aan tafel in Someren
SOMEREN - Het is een nieuwe poging de impasse in de Somerense politiek te doorbreken. De Gemeenschapslijst en LSH willen alsnog om tafel met het CDA en Wij zijn Someren-VVD. Die variant roept meteen de nodige vraagtekens op bij CDA’er Arjan Evers. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUM
Condoleances stromen binnen na dood Lucas (20): ‘idool' werd héél groot op Tiktok
VLIJMEN - De condoleances stromen binnen op het Tiktok-kanaal van de overleden Lucas Cornelissen (20) uit Vlijmen. De bekende Tiktokker - 160.000 fans en 8 miljoen likes - kwam om het leven bij een scooterongeluk in Den Bosch, nadat hij in het water terechtkwam. Op het sociale medium Tiktok deelde hij zijn leven: van feestjes tijdens het uitgaan tot de belevenissen van zijn kat.