5 doden door vliegtuigongeluk in Frankrijk, mogelijk kind onder slachtoffers
Door een ongeluk met een klein passagiersvliegtuig in het zuidoosten van Frankrijk zijn zaterdagmiddag vijf mensen om het leven gekomen, melden Franse media. Mogelijk is er ook een kind onder de slachtoffers, maar dat is nog niet bevestigd door de autoriteiten. Vier van de vijf doden zouden leden van één gezin zijn.
Volgens de lokale politie stortte een klein passagiersvliegtuig van het type Jodel D140 rond 16.50 uur neer in de buurt van de gemeente Les Adrets in het departement Isère. Het toestel was eigendom van een vliegclub en was even daarvoor opgestegen van een vliegveld nabij de stad Grenoble, zo’n 30 kilometer ten zuidwesten van Les Adrets. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend.
Tijdens het bergen van het vliegtuig werden volgens de politie vijf verkoolde lichamen aangetroffen. Nieuwswebsite France Bleu schrijft dat ooggetuigen nog een zesde persoon uit het vliegtuig hebben zien springen. Waar het lichaam van deze persoon is, is onduidelijk. De lokale brandweer is een grote zoektocht gestart en kammen het gebied rondom de crash met behulp van zoekhonden, een drone en een helikopter uit. De aanwezigheid van de zesde persoon is nog niet bevestigd.
Nieuwssite Le Dauphiné Libéré schrijft dat het zou gaan om een toeristische ‘ontdekkingsvlucht’. Hiermee vlieg je over de bergen in de nabije omgeving binnen een straal van maximaal 40 km.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
update
President Ecuador verlaagt brandstofprijzen na aanhoudende protesten
President Guillermo Lasso van Ecuador heeft aangekondigd de brandstofprijzen in het land met 10 procent te zullen verlagen. Daarmee hoopt hij een einde te kunnen maken aan de protesten die het land al weken in de greep houden. -
Tropische storm Bonnie blijft uit, ABC-eilanden halen opgelucht adem
De aangekondigde tropische storm die woensdag over Curaçao, Aruba en Bonaire zou trekken, heeft geen grote gevolgen gehad. Op de eilanden is daarom met opluchting gereageerd. Volgens minister-president Gilmar ‘Pik’ Pisas blijkt hieruit dat Curaçao een gezegend land is, hij dankte God voor het uitblijven van grote schade. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Met video
Doden en honderden gewonden na lek giftig gas in haven Jordanië
Zeker twaalf doden en ruim 260 gewonden, melden Jordaanse autoriteiten over een ramp in de Zuid-Jordaanse havenstad Aqaba, waar giftig chloorgas kon ontsnappen. Op sociale media waren beelden te zien van een gelige damp boven het water. Een container met het dodelijke spul zou tijdens het laden op een boot in het water zijn gevallen.
-
met Video
Turkije staakt verzet tegen Navo-lidmaatschap Zweden en Finland
Turkije staakt het verzet tegen de toetreding van Zweden en Finland tot de Navo. Op de Navo-top in Madrid zijn de drie landen het eens geworden over de bezwaren die Turkije aanvankelijk had. Daardoor is de weg voor de twee Noord-Europese landen vrij om lid te worden. -
PREMIUMOorlog Oekraïne
Dit gebeurt er met 170 miljoen van Giro555: van hygiënekits tot psychosociale hulp
Er is via Giro555 inmiddels bijna 170 miljoen euro opgehaald voor Oekraïne. Wat gebeurt er met al dat geld? In Zaporizja, waar een project van Caritas loopt, worden er bijvoorbeeld getraumatiseerde gezinnen mee geholpen. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.