‘Aanslagen Sri Lanka zijn daad van terreur’
De Srilankaanse autoriteiten hebben in beeld wie verantwoordelijk zijn voor de aanslagen van vandaag. De minister van Defensie Ruwan Wijewardene heeft dat tijdens een persconferentie gezegd. Hij sprak van een terreurdaad waarvoor ,,extremistische groeperingen” verantwoordelijk zouden zijn.
De politie zou tien dagen geleden landelijk hebben gewaarschuwd voor aanslagen op belangrijke kerken. De National Thowheeth Jama’ath (NTJ) zou de aanslagen hebben gepland. NTJ is een groepering radicale moslims die vorig jaar verantwoordelijk werd gehouden voor de vernieling van boeddhistische beelden.
Het zou volgens de Srilankaanse regering gaan om goed georganiseerde aanslagen. De explosies vonden plaats in kerken en luxe hotels. Er vielen zeker 190 doden, waaronder één Nederlander, en honderden gewonden. Van de 35 buitenlandse slachtoffers zijn er ook met de Amerikaanse en Britse nationaliteit.
Pasen is een belangrijke feestdag binnen het christendom. Sri Lanka kent een christelijke minderheid, van voornamelijk rooms-katholieken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
De geschiedenis van Sri Lanka was al gedrenkt in bloed
De recente geschiedenis van Sri Lanka is gedrenkt in bloed. Een burgeroorlog tussen de Singalese meerderheid en Tamils (een hindoeïstische minderheid) duurde bijna drie decennia. De laatste jaren zijn er steeds meer spanningen tussen Singalezen en moslims. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Nederlandse pensionado: We zijn doodsbang voor represailles
Inwoners van Sri Lanka houden hun hart vast. Na de dodelijke explosies van vanmorgen in drie kerken en hotels vrezen ze nog meer geweld als vergelding voor de aanslagen. ,,Het is onduidelijk wie erachter zit’’, zegt Cees van Rijckevorsel (75) uit Breda die sinds tien jaar op het eiland woont.
-
Politiechef waarschuwde voor aanslagen, maar daar werd niets mee gedaan
Tien dagen geleden heeft een hoge politiechef in Sri Lanka al een waarschuwing uitgedaan dat er een aanslag op ‘prominente kerken’ op handen was. Dat meldt de Hindustan Times. Ook premier Ranil Wickremesinghe erkende dat de Sri Lankaanse geheime dienst voor de explosies van paaszondag aanwijzingen had van een mogelijke aanslag. -
Eén Nederlander omgekomen bij aanslagen Sri Lanka
Onder de dodelijke slachtoffers van de aanslagen in Sri Lanka is ook één Nederlander. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken Stef Blok gemeld. Het gaat om een Nederlandse vrouw van 54. Ze was woonachtig in het buitenland, maar niet in Sri Lanka. De vrouw is omgekomen bij de aanslag op het Cinnamon Grand Hotel in Colombo. -
Dit weten we tot nu toe over de aanslagen in Sri Lanka
In Sri Lanka zijn op Paaszondag acht aanslagen gepleegd bij kerken en hotels. Daarbij vielen zeker 321 doden en raakten meer dan 500 mensen gewond, aldus een politiewoordvoerder maandagochtend. Onder de 39 buitenlandse doden zijn drie Nederlanders, twee vrouwen en een kind. Er zijn inmiddels veertig verdachten opgepakt, onder wie mogelijk een Syriër.