Belgische jongen (17) verdrinkt tijdens zwempartij met vrienden: samen de zee in, dan plots verdwenen
Het leek een mooie dag te worden in het Belgische Oostende. De eerste zonnige dag sinds lang leek zonder incidenten te verlopen, ondanks de massa toeristen. Maar het noodlot sloeg toe. De 17-jarige Ukkelse jongen Sekina liet zich verrassen in zee tijdens een zwempartij met vrienden. Uren werd met man en macht gezocht. Enkele minuten voor de zoekactie zou worden afgeblazen, dook zijn lichaam dan toch op aan de waterlijn.
Sekina nam donderdagmiddag samen met zijn vrienden, een groepje van zeven tieners, de trein naar Oostende. Ze waagden zich aan een zwempartij tussen de vele andere toeristen, onder het toeziend oog van de strandwachten. Het ging om een bewaakte zone, tussen de Westelijke Strekdam en het Casino Kursaal, zeg maar hét toeristenstrand.
Maar rond 15.30 uur zagen Sekina's vrienden hun kameraad plots niet meer in het water. Ze begonnen zelf te zoeken, tevergeefs. De strandredders werden ingelicht. Alle zwemmers moesten meteen uit het water. Maar de zoekacties van de redders bleven zonder resultaat. Na drie kwartier werd opgeschaald, met inzet van de helikopter, reddingsboten, brandweer, scheepvaartpolitie en kustwacht.
Rugzak op strand
De hoop slonk zienderogen. Intussen hadden Sekina's vrienden zich verzameld op de zeedijk, bij de commandopost van de hulpdiensten. Bang afwachtend. Of het mogelijk was dat hun kameraad ergens in een tearoom zat of al de trein naar huis had genomen? ,,Onmogelijk. We zaten in het water toen hij plots verdween. We hebben zijn portefeuille, kledij, rugzak en smartphone nog bij ons. Hij zit zeker nog in het water."
Op dat moment was Sekina's familie, nog thuis in Ukkel, zich van geen kwaad bewust. De vrienden hielden de moed er nog in, maar de hulpdiensten zagen het somberder in. Twee uur lang vermist in zee: dan zijn de overlevingskansen nihil.
De helikopter had intussen al iets gespot, mogelijk een lichaam, maar het verdween opnieuw onder water. Strandwachten vormden een lijn en liepen hand in hand de waterlijn af. De zoekradius werd nog uitgebreid, omdat de stroming het lichaam mogelijk richting Bredene had doen afdrijven. Maar enkele minuten voordat de zoekactie zou worden afgeblazen, rond 19.45 uur, spoelde Sekina's lichaam toch aan vlak bij waar het verdween - het werd laagwater. Een reanimatiepoging, tegen beter weten in, hielp niet.
Een drama is dit, een zwarte dag. Als je de inzet van alle hulpdiensten ziet valt niemand iets te verwijten. Er is alles aan gedaan om de jongen te vinden.
Woensdag daar al problemen
De vrienden van Sekina raakten in shock. ,,Ze worden opgevangen bij de politie door slachtofferhulp", zei waarnemend burgemeester Kurt Claeys kort na het aantreffen van het lichaam. ,,Een drama is dit, een zwarte dag. Als je de inzet van alle hulpdiensten ziet - hier hebben honderden mensen aan meegewerkt - valt niemand iets te verwijten. Er is alles aan gedaan om de jongen te vinden."
Ook woensdag werden op die plaats, vlak bij de Westelijke strekdam, al drie mensen uit zee gehaald door de strandredders. Ze kregen water binnen en werden naar het ziekenhuis overgebracht. Een te mijden plaats? ,,Iedereen weet dat de zee zich plots vreemd kan gedragen nabij een golfbreker, maar in dit geval zou ik geen oorzakelijk verband zoeken. De zee was allesbehalve wild en we weten niets over de zwemcapaciteiten van de jongen. De zee blijft de zee en is altijd onvoorspelbaar", sprak brandweerkapitein Dries Van der Veken, zelf surfer en kind van de zee, nog toen de zoekactie volop bezig was.
Ook voor de strandwachten wordt psychologische bijstand voorzien, voegt Claeys nog toe. ,,Velen zijn studenten en hebben dit nog nooit meegemaakt. Zij hebben er alles aan gedaan om die jongen te vinden en te redden. Ook voor hen kan het niet anders dan mentaal een zware dobber zijn. Ze zullen zeker de nodige ondersteuning krijgen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Antwerpse politie vindt explosief tijdens huiszoeking bij 18-jarige drugsdealer
De politie van Antwerpen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosief gevonden in een woning in de Biekorfstraat, in het noorden van de stad. Dat gebeurde bij een huiszoeking bij een 18-jarige drugsdealer.Antwerpen -
Drie Britten gevangen genomen in Afghanistan door Taliban
Drie Britse mannen worden in Afghanistan gevangengehouden door de Taliban. Dat melden Britse media. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.
-
Antwerpse burgemeester doelwit terreurverdachten België
De terreurverdachten die eerder deze week in België werden opgepakt, beraamden een moordaanslag op de Antwerpse burgemeester Bart De Wever, meldt het Belgische Openbaar Ministerie. Ze maakten zich onder meer boos over het Antwerpse hoofddoekverbod voor baliemedewerkers, schrijven Belgische kranten. -
-
-
Rus die strafkamp probeerde te ontvluchten om anti-oorlogstekening van dochtertje, opgepakt in Belarus
In Belarus is donderdag een 54-jarige Rus aangehouden die op de vlucht was voor de autoriteiten in zijn land, omdat zijn dochter op 12-jarige leeftijd een tekening tegen de oorlog had gemaakt. -
Acht illegale migranten dood aangetroffen in moeras aan Canadees-Amerikaanse grens
Acht mensen, onder wie een baby en een kind van nog geen drie jaar, zijn dood aangetroffen in een moeras van de rivier Saint-Laurent aan de Amerikaans-Canadese grens. Dat meldt de Canadese politie. Ze probeerden illegaal de Verenigde Staten binnen te komen.