Braziliaanse president Jair Bolsonaro (65) test positief op corona en gebruikt malariamiddel
videoDe Braziliaanse president Jair Bolsonaro (65) is positief getest op corona. Dat nieuws maakte hij vanmiddag zelf bekend op een persconferentie. Bolsonaro droeg een mondmasker en verklaarde dat hij niet ernstig ziek is.
Delen per e-mail
De 65-jarige president raakte eerder in opspraak, omdat hij corona vergeleek met een 'griepje’ en de dreiging van het virus herhaaldelijk heeft gebagatelliseerd. In een live-interview met nieuwszender CNN Brasil zei Bolsonaro zich ‘heel goed’ te voelen en dat men zich geen zorgen hoeft te maken.
Hij neemt naar eigen zeggen onder meer het medicijn hydroxychloroquine, dat ook wordt gebruikt tegen malaria. Het gebruik van chloroquine en hydroxychloroquine tegen corona is omstreden omdat de werking niet is bewezen.
Ziekteverschijnselen
Bolsonaro vertelde maandag voor het presidentiële paleis tegen aanhangers dat hij het militair ziekenhuis in hoofdstad Brasilia had bezocht om zich te laten testen. Dit nadat lokale media hadden gemeld dat de president ziekteverschijnselen zou hebben. De krant O Globo meldde dat de president zaterdagavond begon te klagen over vermoeidheid. Een dag later zou hij onwel zijn geworden.
Volgens Bolsonaro is uit onderzoek in het ziekenhuis gebleken dat zijn longen ‘schoon’ zijn. De uitslag van zijn test komt slechts drie dagen na zijn lunch met de Amerikaanse ambassadeur Todd Chapman in Brazilië. Het is niet duidelijk of Chapman zich nu ook moet laten testen.
Epicentrum
Brazilië is zwaar getroffen door het coronavirus. Het land heeft volgens de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore ruim 1,6 miljoen geregistreerde besmettingen. Het dodental staat op ruim 65.000. Alleen de Verenigde Staten hebben een hoger aantal besmettingen en sterfgevallen.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geeft aan dat Zuid-Amerika het nieuwe epicentrum is geworden van het coronavirus. Binnen dat continent is Brazilië ‘het zwaarst getroffen’, zei Mike Ryan van de WHO op een persconferentie.
Kritiek
Volgens Arthur Virgilio Neto, de burgemeester van Manaus, een stad in Brazilië met ruim 2 miljoen inwoners, is de 65-jarige Bolsonaro verantwoordelijk voor het hoog opgelopen dodental in Brazilië. ,,Treed af, zwijg en blijf thuis”, brieste de burgervader in mei.
De laatste tijd bepleit Bolsonaro een snelle heropening van de economie van zijn land. In de miljoenenstad Rio de Janeiro zijn bijvoorbeeld al weer restaurants en bars geopend en gaan al veel mensen weer naar de strandpromenade op Copacabana.
Ook dat komt Bolsonaro op forse kritiek te staan. Twee Braziliaanse ministers van Volksgezondheid namen al ontslag naar aanleiding van verschillen van inzicht met de president. Een aantal staten en steden heeft vanwege gebrek aan landelijke sturing zelf beschermingsmaatregelen genomen.
Bekijk hieronder onze video's over de coronacrisis:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
video Woedende Bolsonaro op controversiële video: ‘Ik ga niet wachten tot ze mijn familie naaien’
Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag een controversiële video vrijgegeven van een kabinetsberaad op 22 april tussen president Jair Bolsonaro en zijn ministers. Op de beelden beklaagt de scheldende en tierende president zich er onder meer over dat hij te weinig politie-informatie krijgt. -
VIDEO Trump verleent gratie aan oud-adviseur Steve Bannon en tientallen anderen
Scheidend Amerikaans president Donald Trump heeft gratie verleend aan zijn voormalige topadviseur Steve Bannon en 72 anderen. Onder hen rappers Lil Wayne en Kodak Black. Ook krijgen 70 mensen strafvermindering, maakte het Witte Huis bekend. -
Pistes langer dicht, streep door skivakanties
Wintersporters lijken definitief een streep te kunnen zetten door het skiseizoen. De pistes in Frankrijk, Duitsland en Italië blijven volgende maand grotendeels dicht, waarschijnlijk ook tijdens de krokusvakantie. In Oostenrijk en Zwitserland zijn de gebieden open, maar daar duiken in skidorpen nieuwe coronabrandhaarden op. -
Van oorlogsmisdaden verdachte Afrikaanse militieleider overgedragen aan strafhof Den Haag
De Centraal-Afrikaanse Republiek heeft zondag een militiecommandant overgedragen aan het Internationale Strafhof (ICC). Het hof in Den Haag had de arrestatie van Mahamat Said Abdel Kani ruim twee jaar geleden bevolen, zodat hij terecht kan staan voor misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. -
Boze burgemeester eist aftreden van 'domme' president Brazilië: 'Zwijg en blijf thuis’
De burgemeester van een Braziliaanse stad die zwaar getroffen is door het coronavirus opent frontaal de aanval op Jair Bolsonaro, de in opspraak geraakte president van het land. Volgens Arthur Virgilio Neto is de 65-jarige Bolsonaro verantwoordelijk voor het hoog opgelopen dodental in Brazilië. ,,Treed af, zwijg en blijf thuis”, briest de burgervader vandaag.
-
Dichteres Amanda (22) overwon spraakgebrek en steekt de wereld nu een hart onder de riem
In een klap staat ze bovenaan de Amerikaanse bestsellerslijsten en ook Nederland wil haar lezen: Amanda Gorman, 22 jaar, dichteres. En dat terwijl haar boeken nog moeten uitkomen. -
Video Elf Chinese mijnwerkers na twee weken gered uit 600 meter diepe schacht
Een deel van de Chinese mijnwerkers, die al twee weken vastzaten na een dodelijke explosie in een goudmijn bij de stad Qixia in de oostelijke provincie Shandong, is vandaag naar boven gehaald. Reddingswerkers hebben volgens Chinese staatsmedia nu elf van de 22 vermiste mijnwerkers gered. -
Republikeinen Senaat willen uitstel proces impeachment Trump
De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat willen het impeachmentproces tegen oud-president Donald Trump uitstellen tot midden februari. Dat heeft Mitch McConnell, leider van de Republikeinen in de Senaat, donderdag gezegd. Dat uitstel geeft de verschillende partijen genoeg tijd om de zaak voor te bereiden, aldus McConnell. Hij gaf ook aan dat hij die manier van werken heeft voorgesteld aan Chuck Schumer, die de Democratische fractie in de Senaat leidt.