Deel van snelweg VS verdwijnt ineens onder de grond, twee doden: 'Nog nooit zoiets gezien’
twee dodenEen deel van een autoweg in de Amerikaanse staat Mississippi is gisteravond ingestort als gevolg van extreme regenval. Hierbij vielen twee doden en raakten zeker tien mensen gewond. Drie van hen verkeren in kritieke toestand. Inwoners van Mississippi en de naburige staat Louisiana hebben al dagen last van storm Ida die over het zuiden van de Verenigde Staten trekt. De orkaan is inmiddels afgezakt tot een tropische storm en trekt naar het oosten van het land.
De instorting van een deel van de autoweg bij Lucedale (Mississippi) is volgens autoriteiten vermoedelijk het gevolg van extreme regenval. Zeker zeven automobilisten kregen de schrik van hun leven toen ze opeens meters naar beneden duikelden. Volgens de verkeerspolitie was het gat ongeveer 15 tot 18 meter breed en maximaal negen meter diep.
,,Ik heb in mijn 23-jarig dienstverband bij de politie nog nooit zoiets gezien”, vertelde Cal Robertson van de politie tegen CNN. Door de instorting lagen de betrokken auto’s ‘op elkaar gestapeld’, vertelde hij later tegen persbureau Associated Press. Robertson vermoedt dat veel slachtoffers het gat niet op tijd hebben gezien vanwege de extreme weersomstandigheden. ,,Je kunt je voorstellen dat als je ‘s nachts rijdt terwijl er hevige regen valt, het niets anders dan een muur van water is, waarbij je eigen koplampen op jou reflecteren.”
Een lijkschouwer die ter plaatse kwam, reageerde verbijsterd op het dramatische tafereel. ,,Het is het ergste dat ik ooit heb gezien”, vertelde hij tegenThe Sun Herald. ,,Het was ronduit verdrietig. De weg stortte gewoon in van alle regen.” De inzet van kranen was nodig om de voertuigen uit het gat te krijgen. De verwachting is dat de autoweg de komende weken afgesloten blijft voor reparatiewerkzaamheden.
Orkaan Ida
Mensen in het door orkaan Ida getroffen zuiden van de Verenigde Staten zitten mogelijk nog weken zonder stroom. Volgens energiemaatschappij Entergy zal alleen al het in kaart brengen van de schade aan het netwerk dagen gaan duren. Door geblokkeerde wegen, overstromingen en het aanhoudende slechte weer zijn met name landelijke gebieden moeilijk te bereiken.
In de staat Louisiana, waar Ida aan land kwam, zaten dinsdagochtend volgens website poweroutage.us, die elektriciteitsstoringen in kaart brengt, nog altijd meer dan een miljoen adressen zonder stroom. In de iets oostelijker gelegen staat Mississippi ging het om 69.000 adressen.
Ziekenhuizen
Volgens gouverneur John Bel Edwards van Louisiana zijn in zijn staat ruim 25.000 monteurs op de been om het netwerk te herstellen. Ziekenhuizen hebben daarbij prioriteit, zei hij tegen CNN. ,,Allereerst hebben we onze ziekenhuizen nodig, meer dan wat dan ook.” Vier ziekenhuizen in de staat zijn geëvacueerd, omdat ze geen stroom hebben. Energiemaatschappij Entergy zei onder meer drones, boten en terreinauto’s in te zetten bij het werk. De stroomstoring bedreigt ook de watervoorziening, onder meer omdat een deel van de waterzuiveringsinstallaties op elektriciteit werken.
Voor zover bekend zijn in totaal vier mensen omgekomen door de storm. In het plaatsje Prairieville werd iemand geraakt door een omvallende boom. In New Orleans kwam iemand om het leven die door een overstroomde straat probeerde te rijden. Het aantal slachtoffers kan verder oplopen. ,,Overal in zuidoost Louisiana hebben we mensen die in de problemen zitten”, zei gouverneur Edwards.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
PREMIUM
‘Ida is de echte vuurdoop voor Deltaplan in New Orleans’
Orkaan Ida heeft de zuidkust van de Verenigde Staten bereikt, met windsnelheden tot 250 kilometer per uur. De grote vraag is of de schade die de storm gaat veroorzaken, vergelijkbaar zal zijn met die na orkaan Katrina in 2005. Diverse Nederlandse bedrijven hebben sinds die tijd geholpen om New Orleans orkaanbestendiger te maken. Ida zal aantonen welk effect dat gehad heeft. ,,De stad zelf is nu veilig, maar daarbuiten is het levensgevaarlijk.” -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
WHO waarschuwt voor dodelijk marburgvirus in Afrika
Na een uitbraak in Equatoriaal-Guinea is het zogenoemde marburgvirus ook verspreid naar het Oost-Afrikaanse land Tanzania. Vanwege een sterftecijfer van 62,5 procent en een hoge kans op verspreiding in andere gebieden waarschuwt de World Health Organization (WHO) bewoners om erg voorzichtig te zijn met menselijk contact. Maar wat is het marburgvirus precies?
-
video
Kracht orkaan Ida neemt snel af, miljoen huishoudens in Louisiana zonder stroom
De hele Amerikaanse stad New Orleans zit in het donker, nadat de stroom is uitgevallen door de gevolgen van orkaan Ida en het daar nacht is. In de staat Louisiana zitten ruim een miljoen huishoudens zonder stroom, meldt AP. Ida neemt flink in kracht af en zal vanavond ‘slechts’ een tropische storm zijn. Het gevaar schuilt nu in hevige regenval die overstromingen kan veroorzaken. -
-
-
Zeker vijf doden bij ernstig verkeersongeval Marokko
Bij een verkeersongeval in de buurt van de Marokkaanse hoofdstad Rabat zijn woensdag vijf mensen om het leven gekomen. Zeker 27 anderen raakten gewond, van wie er twaalf ernstig aan toe zijn. Dat melden plaatselijke autoriteiten. -
Wie op wintersport gaat, heeft geluk: dik pak sneeuw verwacht in de Alpen
Wie deze week op wintersport gaat, heeft geluk: na een week met temperaturen boven de 15 graden, valt er maandag een dik pak sneeuw in de Zwitserse en Oostenrijkse Alpen.