Drie luiaards sterven op luchthaven Luik na uren vast te hebben gezeten in ijskoud, stilstaand vliegtuig
Drie luiaards zijn vorige week zaterdag op de luchthaven van het Belgische Luik doodgegaan nadat ze urenlang in een ijskoud vliegtuig vastzaten. Het vliegveld lag plat vanwege het winterse weer. De Waalse minister van Dierenwelzijn onderzoekt de zaak.
Dat meldt de Waalse krant Sudinfo. Aanvankelijk was er volgens de krant sprake van lippenberen, maar dat bleek om een verkeerde vertaling te gaan. Het vliegverkeer op de luchthaven in Luik - gespecialiseerd in het vervoer van dieren, met name paarden - lag op die bewuste 21 januari volledig stil door hevige sneeuwval en ijs. Vanwege het ijs was het onmogelijk om de vliegtuigen neer te zetten op de daarvoor bestemde ‘parkings’. Een gemotoriseerd voertuig dat een vliegtuig probeerde voort te duwen, gleed zelfs weg.
De luiaards zaten in een toestel van een bedrijf uit Qatar, dat op zaterdagmorgen in alle vroegte landde. Ze waren vertrokken vanuit Peru, en zouden na Luik doorvliegen naar Indonesië via Doha. Maar door de weersomstandigheden konden ze niet verder en konden de dieren - in totaal waren het er negen - niet worden uitgeladen. Ze moesten in de kou blijven staan, terwijl deze dieren normaal in het regenwoud leven. Pas zondag, ruim 24 uur nadat het vliegtuig was geland, werden de dieren uitgeladen. Bij het openen van het compartiment waarin ze zich bevonden, werd ontdekt dat drie van de negen luiaards waren overleden, waarschijnlijk door de kou.
Vingerwijzen
Op de luchthaven van Luik heeft de zaak veel stof doen opwaaien, schrijft Sudinfo. ,,Deze dieren zouden niet onder zulke omstandigheden moeten reizen’’, zegt een geschokte waarnemer. Op Liege Airport, zoals de luchthaven officieel heet, wijzen verschillende partijen naar elkaar. De luchtvaartmaatschappij acht de dienst schuldig die zorgt voor het lossen, die wijst weer naar de luchthaven en vice versa. Er zou momenteel een onderzoek worden uitgevoerd om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Op vragen van deze site bevestigt een medewerker van de luchthaven dat het voorval heeft plaatsgevonden. ,,Maar alles is nu in orde.”
De Waalse minister van Dierenwelzijn Céline Tellier heeft intussen ‘met verbazing’ kennisgenomen van de dood van de luiaards en overweegt sancties als er fouten worden geconstateerd, zei ze maandag op radiozender Bel-RTL.
Niet geschikt als huisdier
Luiaards kunnen tot 80 centimeter lang worden en tot bijna 8 kilo wegen. Ze worden geregeld gevangen om als huisdier te dienen, ook al zijn ze daarvoor helemaal niet geschikt.
,,Het is ongelofelijk triest dat deze drie luiaards zijn overleden van de kou in een vliegtuig. Het is ons onbekend met welke reden de dieren werden vervoerd. We vinden dat dit ongeluk tot op de bodem moet worden uitgezocht. Het benadrukt eens te meer dat we wilde dieren niet moeten zien als producten of als handelswaar", aldus Sanne Kuijpers, campagnemanager Wilde dieren bij World Animal Protection Nederland.
Kijk onze nieuwsvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
met video
Venetië zoekt 'idioot' die van gebouw in kanaal sprong
De Italiaanse autoriteiten zijn een zoektocht gestart naar een man die donderdag in Venetië van een drie verdiepingen hoog gebouw in een kanaal is gesprongen, zo meldt CNN. Een handlanger maakte beelden van de sprong en zette die op sociale media. -
met video
Weerman emotioneel als hij ziet hoe tornado op dorp afraast: al meer dan twintig doden in Mississippi
In de Amerikaanse staat Mississippi zijn zeker 25 doden gevallen door een tornado. Tientallen mensen raakten gewond, vier mensen zijn nog vermist. -
Israëlische regering maakt met wetswijziging terugkeer naar Joodse nederzettingen mogelijk
Het Israëlische parlement heeft dinsdag de weg geëffend voor de terugkeer van Joodse kolonisten naar vier nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever door een wet uit 2005 te wijzigen die hun evacuatie beval. De stap leidde tot scherpe veroordelingen door onder andere de Palestijnse Autoriteit, de Verenigde Staten en de Europese Unie. -
Waarom de wereldmedia wachten op een bijzondere ‘daderwandeling’ (van Donald Trump)
Camerateams vanuit heel de wereld staan opgesteld op de stoep van de New Yorkse strafrechter in Lower Manhattan. Allemaal hopen ze op dramatische beelden van oud-president Donald Trump die zich waarschijnlijk binnenkort moet melden voor mogelijk geknoei met verkiezingsfondsen.
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Werkloze vrouw ‘vergeet’ te melden dat ze al 5 jaar op vakantie is: 33.500 euro onterecht ontvangen
Ze was al vijf jaar op vakantie op Tenerife, maar kreeg nog elke maand geld van de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening (RVA), oftewel: de Belgische variant op het UWV. In het Belgische Namen is een vrouw woensdag veroordeeld tot het terugbetalen van ruim 33.500 euro aan onterecht ontvangen uitkeringen. De vrouw uit het Waalse Profondeville was naar eigen zeggen ‘vergeten’ te melden dat ze een nieuw leven was begonnen, maar moet nu 30 jaar lang 100 euro per maand terugstorten.