Familie: Belg neergeschoten op vliegveld Kaboel
Hotak Jahanshir, een Belg uit Antwerpen, is vrijdag neergeschoten op het vliegveld in Kaboel, vertelt de neef van de man tegen de Belgische krant Het Laatste Nieuws. Op beelden is te zien hoe de gewonde man verzorgd wordt in het ziekenhuis.
De neergeschoten Belg stond vrijdag, op de eerste dag van de Belgische evacuatie-operatie ‘Red Kite’, omstreeks 2.40 uur ‘s middags tussen de enorme mensenmassa die probeerde uit Afghanistan weg te komen. Zijn broer Sherbaz, die niet over de Belgische nationaliteit beschikt, vergezelde hem.
De noordelijke toegangspoort wordt voornamelijk gecontroleerd door Amerikaanse militairen. Die gaven de mensen de opdracht om voor prikkeldraad te gaan zitten. Toen een Belgische militair vroeg of er Belgen aanwezig waren, en Hotak reageerde, schoot een Amerikaanse militair hem neer, vertelt zijn neef. Of een Amerikaanse soldaat inderdaad bij het incident betrokken was, is officieel niet bevestigd.
Bloedend gat
De Morgen kreeg videobeelden in handen van de verzorging van Hotak in het ziekenhuis. Volgens de artsen werd hij geraakt door een plastic of rubberen kogel. Hij heeft een bloedend gat in zijn kin en zijn kaak is gebroken. Ondertussen herstelt de man bij zijn familie in Kaboel van zijn verwondingen.
De Morgen heeft de beelden, met toestemming van de familie, aan Buitenlandse Zaken van België overhandigd. Het ministerie zegt het verhaal en de beelden intussen te hebben doorgespeeld aan de bevoegde diensten in onder meer de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, ‘maar we hebben nog geen enkel element ter bevestiging gekregen’, aldus woordvoerder Wouter Poels. ,,Het onderzoek is lopende.”
Bekijk al onze nieuwsvideo's over Afghanistan in deze playlist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Afghanistan
Nederlandse evacuatie niet klaar als VS echt vertrekt op 31 augustus: ‘Grote aantallen kunnen achterblijven’
Nederlanders en Afghaanse evacués kunnen niet allemaal op tijd worden gered als de Amerikanen inderdaad op 31 augustus vertrekken uit Kaboel. In dat geval moet de evacuatiemissie volgens bronnen al eind deze week zijn afgerond. Ondertussen groeit het aantal evacués nog steeds en blijft de toegang tot het vliegveld problematisch. -
Rus die strafkamp probeerde te ontvluchten om anti-oorlogstekening van dochtertje, opgepakt in Belarus
In Belarus is donderdag een 54-jarige Rus aangehouden die op de vlucht was voor de autoriteiten in zijn land, omdat zijn dochter op 12-jarige leeftijd een tekening tegen de oorlog had gemaakt. -
PREMIUM
Zij werken dag en nacht aan evacuatie in Afghanistan: ‘Zoveel mogelijk mensen zo snel mogelijk wegkrijgen’
De lijst met mensen die weg willen uit Afghanistan groeit nog elk uur. In het crisiscentrum van Buitenlandse Zaken wordt 24 uur per dag gewerkt om iedereen te evacueren. Een race tegen de klok, waarvan niemand weet of het gaat lukken. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
Amerikaanse media: Er loopt een tweede onderzoek naar Trump die zwijggeld betaalde na een affaire
De Amerikaanse justitie onderzoekt een tweede zaak waarbij ex-president Donald Trump zwijggeld zou hebben betaald om een affaire te verhullen. Het gaat om 150.000 dollar voor voormalig Playboy-fotomodel Karen McDougal die zelf beweert dat ze in 2006 een relatie had met Trump, meldt de krant The Wall Street Journal.
-
Oud-president Bolsonaro terug in Brazilië
Na drie maanden in de Verenigde Staten is oud-president Jair Bolsonaro teruggekeerd naar Brazilië. Hij landde in de vroege morgen in de hoofdstad Brasilia. -
-
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.