Honderden doden, duizenden mensen gestrand na ‘zwaarste regenval in geschiedenis Pakistan’
In Pakistan hebben reddingswerkers woensdag duizenden gezinnen proberen te bereiken die in hun dorpen waren gestrand na de zwaarste regenval in de geschiedenis van het land. Daardoor is de bezorgdheid over de klimaatverandering alleen maar toegenomen.
Reddingswerkers gebruikten legerhelikopters en boten om minstens 50.000 gezinnen te bereiken die in afgelegen gebieden in de provincie Balochistan waren gestrand, nadat wegen en bruggen door overstromingen waren vernield, zei de provinciale minister van Binnenlandse Zaken Zia Langov.
Meerdere dagen van moessonregens hebben Balochistan en Karachi, de dichtstbevolkte stad in het zuiden van het land, geteisterd: straten zijn overstroomd, wegen geblokkeerd en miljoenen mensen zijn gedwongen droge grond op te zoeken.
De regenval in Balochistan en Karachi is de hevigste in de geschiedenis van Pakistan, zei hoofdmeteoroloog Sardar Sarfraz. Het dodental als gevolg van de wekenlange regenval en overstromingen liep woensdag op tot 340 en zou naar verwachting nog verder oplopen.
Klimaatverandering
Wetenschappers schrijven de grillige regens en overstromingen toe aan de klimaatverandering. Er wordt gewaarschuwd dat het land kan blijven lijden als er een geen concrete maatregelen worden genomen. Pakistan staat op de achtste plaats van landen die het kwetsbaarst zijn voor klimaatverandering, ondanks het feit dat het land minder dan 1 procent bijdraagt aan de wereldwijde uitstoot van koolstof.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWie is hij?
Complotdenker Alex Jones verdient miljoenen met grove leugens, maar faillissement dreigt
Alex Jones maakte van het rondpompen van complottheorieën een omstreden verdienmodel. Nu moet hij miljoenen betalen aan slachtoffers van zijn wilde beweringen. -
met video
Toestand van witte dolfijn in Seine stabiel: ‘Maar hij eet nog altijd niet’
De toestand van de witte dolfijn, die vorige dinsdag in de Franse rivier de Seine gespot werd, is stabiel. Dat meldt de internationale non-profitorganisatie Sea Shepherd. -
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
Nederlands stel overleden na val van rotsen tijdens wandeling in Zuid-Frankrijk
Een man (76) en vrouw (66) uit Nederland zijn in het zuiden van Frankrijk om het leven gekomen tijdens een wandeling in een ruig rotsachtig gebied vlakbij de camping waar ze verbleven. -
Met video
Pelosi: ‘VS zullen niet toestaan dat Taiwan door China geïsoleerd raakt’
De Verenigde Staten zullen het ,,niet toestaan” dat Taiwan door China geïsoleerd raakt, zegt de Amerikaanse toppoliticus Nancy Pelosi vrijdagochtend vanuit Tokio. Haar bezoek aan Taiwan maakte Beijing deze week woedend en zorgde ervoor dat het Chinese leger een vijfdaagse militaire oefening rondom de eilandstaat begon. Pelosi benadrukt dat haar bezoek ,,niet bedoeld was om de status quo in de regio te veranderen”.
-
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
Drie toeristen gewond bij IJslandse vulkaanuitbarsting
Door de uitbarsting van een vulkaan op IJsland zijn woensdagavond drie toeristen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de lokale autoriteiten tegen The New York Times. Hoewel het om lichte verwondingen gaat, zoals onder meer een gebroken enkel, willen de autoriteiten benadrukken dat een bezoek aan het vulkanisch actieve gebied niet zonder risico is. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm.