LIVE | Dodental boven de 40.000, man (65) en meisje (15) na 208 uur levend uit puin gehaald in Antakya
ramp Turkije en SyriëNegen mensen zijn dinsdag - acht dagen na de aardbevingen - levend onder het puin vandaan gehaald. In de Turkse provincie Hatay ging het onder andere om een 15-jarig meisje en een 65-jarige man uit Syrië die na 208 uur werden gered. Volg alle ontwikkelingen in ons liveblog hieronder.
• Meer dan 40.000 mensen zijn door de aardbevingen in Turkije en Syrië overleden. Het dodental in Turkije staat op 35.418, in Syrië op 5714. Volgens de Verenigde Naties zijn er in totaal meer dan 50.000 mensen om het leven gekomen.
• Het Syrische regime opent extra grensovergangen met Turkije zodat de Verenigde Naties meer hulp kunnen verlenen aan de aardbevingsslachtoffers in het zwaar getroffen noordwesten van Syrië. Voor een periode van drie maanden komen er twee overgangen bij, aldus VN-baas Antonio Guterres die het besluit verwelkomt.
• Negen dagen na de zware aardbevingen in Turkije en Syrië hebben reddingswerkers nog vier mensen levend uit ingestorte gebouwen kunnen bevrijden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Enorme bestelling KFC bezorgd bij hotel Chinese delegatie in Rusland
Hard werken maakt hongerig. En mogelijk had de Chinese delegatie van president Xi Jinping in Moskou zin in buckets met kip, want talloze tassen van een restaurantketen met gefrituurde kip werden bezorgd bij hun hotel. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
President Macron reageert op pensioenprotesten: Wil anders gaan regeren
De Franse president Macron gaat zijn stijl van regeren aanpassen. Dat doet hij in reactie op alle pensioenprotesten, op straat en in het parlement. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Schooldirecteur VS moet weg nadat leerlingen ‘David’ van Michelangelo te zien kregen
De directeur van een school in Florida nam deze week gedwongen ontslag nadat ouders hadden geklaagd dat hun kinderen in het zesde leerjaar werden blootgesteld aan ,,pornografie” tijdens een les over Renaissancekunst. Tijdens die les kwam onder meer het wereldberoemde standbeeld ‘David’ van kunstenaar Michelangelo aan bod.
-
Red Bull verdacht van maken verboden prijsafspraken
De Europese Commissie heeft een inval gedaan bij de fabrikant van energiedrankje Red Bull. Dat bevestigde Red Bull tegen persbureau AFP. Het in Oostenrijk gevestigde bedrijf zei mee te werken aan het onderzoek van de Europese Commissie. -
-
-
Iconische Flatiron Building New York geveild voor 190 miljoen dollar, nieuwe eigenaar: ‘Altijd gedroomd hiervan’
Het historische Flatiron Building in New York is woensdag geveild voor een bedrag van 190 miljoen dollar (174,6 miljoen euro). -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.