LIVE | Rusland zet stap naar oorlogseconomie, Letland voert dienstplicht opnieuw in
oorlog OekraïneRusland wil na 4,5 maand oorlog zijn economie beter afstemmen op de behoeften van het leger. Het parlement heeft ingestemd met een regeringsvoorstel waardoor bedrijven verplicht kunnen worden producten aan de krijgsmacht te leveren. Werknemers kunnen worden gedwongen ‘s nachts, in het weekend en op feestdagen te werken en van verlof af te zien. En Letland voert de militaire dienstplicht opnieuw in vanwege de oplopende spanningen. Volg in dit liveblog het laatste nieuws over de Russische inval in Oekraïne.
Belangrijkste nieuws op een rij:
- Oekraïne wil zich aansluiten bij de organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (Oeso) en heeft een aanvraag ingediend.
- Meer dan 40 staten en internationale organisaties hebben in een ‘verklaring van Lugano’ hun steun toegezegd aan de wederopbouw in Oekraïne. Vertegenwoordigers van onder andere de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk ondertekenden het document dinsdag in de Zwitserse stad. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal schat dat minstens zo’n 720 miljard euro nodig is voor het herstel van de oorlogsschade.
- Letland voert de militaire dienstplicht opnieuw in, meldt de Letse minister van Defensie, Artis Pabriks. Dat doet het land in reactie op de toenemende spanningen met buurland Rusland om de oorlog in Oekraïne.
- Een tweede Franse oorlogsvrijwilliger is omgekomen bij de strijd in Oekraïne. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs heeft zijn dood bevestigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Dit gebeurt in je lichaam als je 's avonds nog aan het snaaien slaat
We houden er allemaal van om zo nu en dan 's avonds laat een snack te nemen. Sommige mensen beweren dat het niet goed is om heel laat nog iets te eten, omdat je er sneller dik van zou worden. Klopt die bewering? Deskundigen geven het antwoord. -
President Ivoorkust verleent zijn voorganger en voormalige rivaal gratie
De president van Ivoorkust, Alassane Ouattara, heeft zaterdag aangekondigd gratie te verlenen aan zijn voorganger en oude rivaal, ex-president Laurent Gbagbo. Het besluit werd genomen nadat Ouattara, Gbagbo en Henri Konan Bédié, die tussen 1993 en 1999 president van Ivoorkust was, vorige maand een zeldzame ontmoeting hadden. Ouattara zou zich willen verzoenen met zijn voorgangers in de aanloop naar de verkiezingen in 2025. -
Met video
Weer Nederlander (50) omgekomen in de bergen: ‘Nieuwe wandelaars vaak onervaren de berg op’
Een man van 50 uit Nederland is om het leven gekomen door een val tijdens een bergwandeling in Oostenrijk. Volgens de politie in Tirol viel hij 80 tot 100 meter naar beneden. Het is niet duidelijk waardoor dat gebeurde. Het is in korte tijd al de vijfde Nederlandse dode die valt in bergachtig gebied. De Koninklijke Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging wijt dat aan onervarenheid. -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Meer privacy op WhatsApp: voortaan kun je je online-status verbergen en langer berichten wissen
Chat-app WhatsApp wordt op meerdere fronten aangepast om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo kun je verbergen dat je online bent en langer je berichten verwijderen.
-
met video
Hoop op redding van witte dolfijn in Seine wordt steeds kleiner
Het gaat niet goed met de witte dolfijn die al dagen rondzwemt in de Seine in Frankrijk. Het dier eet niet en lijkt ziek te zijn, waardoor er weinig hoop is dat het nog gered kan worden. Volgens experts is er nog maar 24 tot 48 uur tijd om het dier te redden. -
Reddingsactie op komst: witte dolfijn in Seine wordt overgeplaatst naar zoutwaterbassin
De internationale non-profitorganisatie Sea Shepherd gaat vandaag een poging doen de witte dolfijn te redden die al dagenlang vastzit in de Franse rivier Seine. Het sterk vermagerde dier zal in een zoutwatertank worden verzorgd en daarna naar zee worden verplaatst. -
Nederlander (20) zwaargewond na ongeval in Duits mountainbikepark
Een 20-jarige Nederlandse vrouw uit Amstelveen raakte zaterdag zwaargewond bij een verkeersongeval in een Duits mountainbikepark. Ze is met een reddingshelikopter naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie van de betreffende regio in de deelstaat Noordrijn-Westfalen.