Michelle Martin, ex-vrouw van Dutroux, vanaf deze zomer volledig vrij
Michelle Martin, de ex-vrouw van Marc Dutroux, komt deze zomer definitief op vrije voeten. Dan vervalt de proeftijd die gekoppeld was aan haar voorwaardelijke vrijlating in 2012. Martin heeft zich in die tien jaar aan alle voorwaarden gehouden die de rechtbank haar oplegde.
Martin werd in 2004 veroordeeld tot 30 jaar cel, onder meer omdat ze Julie en Melissa aan hun lot had overgelaten in de kelder van Marcinelle, waar de meisjes opgesloten waren. Ze gaf hen bijvoorbeeld geen eten terwijl Dutroux een tijd in de gevangenis zat. Toen hij terugkeerde, trof hij beide meisjes sterk verzwakt aan. Kort daarna stierven ze. Martin verklaarde dat ze een panische angst had voor haar man en daarom alles zomaar onderging.
De straf werd uitgesproken zonder tbs, een teken dat de jury haar een tweede kans wilde gunnen. Die kreeg ze op 31 juli 2012, de dag dat ze voorwaardelijk vrijgelaten werd. Ze had op dat moment zestien jaar achter de tralies doorgebracht. Veel te weinig, oordeelde de familie van de slachtoffers én een groot deel van de publieke opinie.
Bachelor in de rechten
Martin herpakte zich echter. Ze kon daarbij rekenen op meerdere uitgestoken handen uit de justitiewereld. De gepensioneerde rechter Suzanne Boonen hielp haar bij haar zoektocht naar een baan, haar collega Christian Panier ving haar op in zijn hoeve. Eerder had Martin ook al onderdak gevonden bij de nonnen in het klooster van Malonne. In 2020 studeerde ze via avondonderwijs af als bachelor in de rechten.
Binnenkort vallen nu dus de laatste voorwaarden weg. Martin zal zich dan niet meer op geregelde tijdstippen moeten melden bij justitie en ook geen toestemming meer moeten vragen om te verhuizen of op vakantie te gaan. Ze mag zich dan ook in gemeenten begeven waar slachtoffers of hun nabestaanden wonen.
20 euro per maand
Maandelijks zou Martin 20 euro ‘schadevergoeding’ storten op de rekening van Jean Lambrecks, de vader van de vermoorde Eefje. Tot meer is ze naar eigen zeggen niet in staat. Na de dood van haar moeder weigerde ze echter wel een grote erfenis, zodat het geld onmiddellijk naar haar kinderen ging.
,,Ik vind dat een heel normaal gebaar als moeder”, reageerde Panier drie jaar geleden in het blad Humo. ,,Moet ze haar eigen kinderen ook in de miserie storten, nadat ze die van anderen heeft laten lijden?‘’
Kijk onze trending nieuwsvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Sterren eisen strengere wapenwetgeving na bloedbad Texas: ‘Dit moét veranderen’
Na de schietpartij in Texas waarbij dinsdag negentien leerlingen van een basisschool en drie volwassenen omkwamen, pleitten veel sterren op sociale media voor strengere wapenwetgeving. -
PREMIUM
Videoverslag invasie Russische tankcommandant: ‘We worden al drie uur aangevallen, ze fucken ons’
Wat overkomt een jonge tankofficier die Oekraïne moet aanvallen? Een Oekraïense krant maakte een verslag aan de hand van beelden op diens mobieltje. -
oorlog oekraïne
LIVE | Oekraïne: Russen hebben overhand in regio Loehansk
De Russen hebben momenteel de overhand bij de strijd in de fel omstreden Oost-Oekraïense regio Loehansk. Een Oekraïense generaal erkende dat, maar hij zei ook dat Oekraïne alles op alles zet en doet wat het kan. Volg in dit liveblog het laatste nieuws over de Russische inval in Oekraïne. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?
-
PREMIUM
Moeder Dutroux in de clinch met zijn advocaat: ‘Mijn zoon depressief? Laat hem rotten in de hel!’
,,Mijn cliënt is depressief en staat op de rand van de afgrond.” Hoopte advocaat Bruno Dayez medelijden op te wekken voor Marc Dutroux (64)? Dan heeft hij zich schromelijk misrekend, afgaande op de publieke opinie. Ook Dutroux’ moeder kon haar oren niet geloven. ,,Hij duwt bij de nabestaanden het mes nog wat dieper in de wonden”, zegt Jeannine Lauwens (85) in Dag Allemaal, na jarenlang stilzwijgen. Lees hier het exclusieve interview. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Navalni nog acht jaar in de cel
De Russische oppositieleider Aleksej Navalni moet nog acht jaar in de gevangenis blijven. De Russische rechtbank heeft dinsdag zijn hoger beroep verworpen en houdt vast aan de eerder gegeven straf. Navalni was in maart al veroordeeld voor het verduisteren van donaties.