Moord in hotel én een brute marteling in Kopenhagen:
Deense politie opent klopjacht op Nederlander (24)
De Deense politie is een internationale zoekactie begonnen naar een 24-jarige Nederlander die verdacht wordt van betrokkenheid bij een moord én een brute marteling in het centrum van Kopenhagen. Dat bevestigt de Deense politie tegen deze site. De politie spreekt in beide zaken van een ‘zeer brute aanval’. ,,Daarom starten we een intensief onderzoek om de verdachte achter de tralies te krijgen.”
Beide misdrijven vonden plaats op zondag 15 mei. De Deense politie neemt de zaken zeer hoog op en heeft zelfs via diverse kanalen een foto van de gezochte Nederlander verspreid. De man zou betrokken zijn geweest bij een moord op een 28-jarige man in een nieuw Deens vijfsterrenhotel in Kopenhagen. Het slachtoffer werd met ernstige verwondingen aan het hoofd gevonden in een hotelkamer. De man werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar overleed een dag later aan zijn verwondingen.
Linkeroor afgesneden
Een paar uur na de moord in de hotelkamer sloeg de Nederlander vermoedelijk opnieuw toe in een binnenappartement in Silkegade, een straat in het hartje van Kopenhagen. Op dit adres werd een 25-jarige man zwaar toegetakeld met een mes. Zo werd op zijn benen gestoken, werd een van zijn wangen opengesneden en werd zijn linkeroor afgesneden. Dat deed de Nederlander vermoedelijk samen met een Deense compagnon, die twee dagen later werd aangehouden.
De Nederlander die nu gezocht wordt is de 24-jarige Yahye O. Tegen hem is een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd. De politie denkt dat hij voor beide aanslagen verantwoordelijk is, omdat de verwondingen van zijn slachtoffers overeen zouden komen.
Het is niet duidelijk waar de Nederlander nu is. Een woordvoerder van de Deense politie meldt dat hij op bezoek was in Denemarken en vermoedelijk het land inmiddels heeft verlaten. ,,Mogelijk zit hij in Zweden, Noorwegen, of het noorden van Duitsland”, aldus een woordvoerder. ,,Maar aangezien de verdachte een Nederlander is en banden heeft met het Verenigd Koninkrijk, zoeken we hem ook in die landen.”
Levensgevaarlijk
De Deense politie beschouwt O. als levensgevaarlijk. Burgers moeten bij het aantreffen van de man niet zelf in actie komen, maar onmiddellijk de politie bellen. ,,Het was een zeer brute aanval, dus we hebben een intensief onderzoek opgestart om O. achter de tralies te krijgen. We hebben een goede samenwerking met onze collega’s in het buitenland, maar we hebben de hulp van de burgers nodig.”
De politie heeft in de zoektocht naar de man zijn volledige naam en foto’s van hem gepubliceerd. Op deze beelden is te zien dat hij met twee zwarte tassen over straat loopt. Wat hij in Kopenhagen deed en wat zijn relatie is met de andere verdachte, is vooralsnog onduidelijk. ,,Veel landen proberen hem te vinden”, aldus de Deense politie. ,,Dit soort geweld zie je hier niet veel.”
Mogelijk verband
De 20-jarige vermeende handlanger van de Nederlander bekent dat hij aanwezig was in het hotel, maar zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de moord, zo laat zijn Deense advocaat aan deze site weten. In een eerste zitting heeft hij onschuldig gepleit.
De Deense politie vermoedt dat er een verband is tussen de moord in het hotel en de steekpartij in Silkegade. Over de toestand van het gemartelde slachtoffer is verder weinig bekend, wel zou hij aanspreekbaar zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Voor gehandicapte Precious uit Kameroen is er nu een vleugje toekomst
In Afrika wordt een gehandicapt kind vaak gemeden en gezien als een straf van God. Maar nog pijnlijker: er is een chronisch tekort aan gespecialiseerde zorg voor ze. In Kameroen wordt nu door Nederlanders een inhaalslag gemaakt. Verslaggever Bob van Huët ging op bezoek. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
update
Tweede toeriste dood gevonden na haaienaanval in Egyptische zee
Enkele uren nadat vrijdag een Oostenrijkse toeriste (68) in de buurt van de Egyptische badplaats Hurghada om het leven kwam na een haaienaanval, is ook het lichaam ontdekt van een tweede toeriste die aan haar verwondingen is overleden. De 68-jarige vrouw was aan het zwemmen toen ze werd aangevallen, maar wist zich naar de kant te begeven. -
VS onderzoeken kogel die bekende Palestijnse journaliste doodde
Amerikaanse deskundigen kunnen de kogel onderzoeken die de bekende Palestijns-Amerikaanse journaliste Shireen Abu Akleh doodde. Palestijnse autoriteiten hebben de kogel overhandigd. Ze hopen dat nu kan worden vastgesteld of het Israëlische leger verantwoordelijk is. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
PREMIUM
Franse vrouw in tranen als haar verkrachter als vrij man rechtszaal verlaat: ‘Is dit nog normaal?’
,,Is dit nog normaal? Op deze manier krijgen misbruikte vrouwen nooit gerechtigheid.” In een filmpje op sociale media klaagt de Franse Karine (25) over de straf die haar verkrachter opgelegd kreeg. Haar emotionele reactie maakt diepe indruk in Frankrijk. -
Grieken weer boos op Turken, nu over Turkse toerismecampagne met Griekse sfeer
De hoogoplopende ruzie tussen Griekenland en Turkije over de zeggenschap in de Egeïsche Zee heeft zich uitgebreid naar het toerisme. Ankara probeert vakantiegangers te verleiden tot een bezoek aan zijn zuidwestkust via reclamespotjes onder de naam TurkAegean. Dat schiet veel Grieken in het verkeerde keelgat.