Nederlands marineschip lost waarschuwingsschoten, 224 kilo coke onderschept
Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Friesland, dat momenteel voor kustwachttaken in het Caribisch gebied wordt ingezet, heeft zondagochtend een drugstransport onderschept ten zuiden van Curaçao. Er is 224 kilo cocaïne in beslag genomen.
Nadat de snelle smokkelboot werd ontdekt, volgde een achtervolging. Daarbij werden waarschuwingsschoten door het marineschip afgevuurd. De smokkelaars gooiden hun pakketten overboord en wisten te ontkomen. De drugs zijn uit zee opgevist en in beslag genomen, heeft de kustwacht in het Caribisch gebied bekendgemaakt.
Zr.Ms. Friesland is sinds januari 2022 als stationsschip in het Caribisch gebied actief en wisselt anti-drugsoperaties af met het ondersteunen van de Kustwacht Caribisch Gebied.
De laatste maanden worden relatief veel drugs onderschept in het Caribisch gebied. Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Holland, dat vorig jaar in de regio actief was, heeft in november en december 2021 in nauwe samenwerking met de Amerikaanse kustwacht en de Kustwacht Caribisch Gebied 4735 kg cocaïne onderschept tijdens vijf verschillende acties.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Frankrijk: Franse kernenergie niet onderhandelbaar
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Nieuwe superdrones luchtmacht speuren straks naar drugssmokkelaars in Caribisch gebied
De vier gloednieuwe, onbemande superdrones van de luchtmacht komen voorlopig niet naar Nederland, maar worden meteen ingezet in het Caribisch gebied. Daar wordt het systeem eerst uitgebreid getest en kunnen de toestellen later goed van pas komen tijdens operaties tegen drugssmokkelaars op zee.
-
Met video
Syriër die kinderen neerstak weigert iets te zeggen en verzet zich tegen zijn bewakers
-
-
-
PREMIUMmet video's
Hoe werd Oekraïense dam opgeblazen? ‘Veroorzaakte mogelijk golf van 12 meter hoog’
Het is niet voor het eerst dat een dam wordt opgeblazen in een oorlogsgebied. Het gebeurde in de Tweede Wereldoorlog, in de Joegoslavische oorlog, recent in Syrië. En nu dus weer, in Oekraïne. Dammenexpert Davide legt uit hoe dat mogelijk is. ‘De gevolgen van een kapotte dam zijn enorm.’ -
Grootste drugsvangst in 15 jaar: Portugese en Spaanse politie onderscheppen 5200 kilo cocaïne
De Portugese en Spaanse politie hebben met hulp van marine en luchtmacht in de afgelopen dagen op open zee de grootste drugsvangst in vijftien jaar gedaan. Ze gingen in internationale wateren in de Atlantische Oceaan aan boord van een 24 meter lang jacht, en vonden minstens 5200 kilo cocaïne verpakt in 183 balen. Totale straatwaarde: circa 200 miljoen euro.