Noord-Californisch dorp totaal verwoest door bosbrand: zelfs lantaarnpalen gesmolten
videoHet Noord-Californische dorp Greenville is verwoest door een bosbrand. Bijna alle achthonderd inwoners werden kort voordat het vuur de stadskern bereikte geëvacueerd. De rest werd nog gered door de brandweer toen het vuur Greenville al had bereikt.
De bosbrand werd in de richting van Greenville geblazen door een stevige wind die in het gebied staat. Daardoor werden de vlammen ook groter en moeilijker om te blussen.
De lokale autoriteiten zeiden woensdagavond alles te doen om Greenville te redden, maar dat is niet gelukt. Brandweerlieden hadden het woensdagavond nog druk met het redden van mensen, die geen gehoor hadden gegeven aan de oproep om hun huis te verlaten.
Een fotograaf ter plekke zei dat er nog weinig gebouwen overeind stonden, de meeste waren verwoest. Lantaarnpalen waren gesmolten en omgebogen.
De bosbrand, die de Dixie-brand wordt genoemd, woedt al drie weken en heeft al zeker 1108 vierkante kilometer grond verschroeid. De 2000 inwoners van het ten noorden van Greenville gelegen Chester moesten hun woonplaats ook verlaten vanwege het vuur.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
PREMIUMCaffè Greco
Oudste kroeg Rome dreigt te verdwijnen: eigenaar eist huur van 60.000 euro
De oudste kroeg van Rome, Caffè Greco bij de Spaanse Trappen, dreigt te verdwijnen. De eigenaar van het pand wil de huur drastisch verhogen, de uitbater van het café weigert de volle mep te betalen. -
Ook Amerikaanse Senaat gaat akkoord met schuldendeal
Een meerderheid van de Amerikaanse senatoren heeft donderdag voor een verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid gestemd. Daardoor is voorkomen dat er een situatie ontstaat waarin de Verenigde Staten zonder geld zouden komen te zitten. Dat zou grote chaos op financiële markten hebben veroorzaakt. -
PREMIUMReportage/video
Bosbranden Griekenland: niet alleen de hitte, maar ook de stank is ondraaglijk
Honderden verwoeste huizen, duizenden evacuaties en ontelbare hectares natuurgebied die in vlammen opgaan: na buurland Turkije gaat nu ook Griekenland gebukt onder hevige bosbranden. Doordat de temperatuur voorlopig boven de 40 graden blijft en regen al helemaal niet wordt verwacht, neemt de kans op nieuwe branden alleen maar toe. Ook Olympia, bakermat van de Olympische Spelen, wordt bedreigd. -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
VIDEO
Branden in Californië laaien op door hitte, droogte en sterke wind
-
-
-
Honderden Belgen de straat op om ‘lage straffen’ na fatale ontgroening Sanda Dia
In België zijn honderden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen de straffen die zijn uitgedeeld vanwege een fatale ontgroening. Volgende de betogers zijn die werkstraffen en geldboetes veel te licht en is sprake van klassenjustitie en racisme. Het betoog krijgt in Nederland navolging bij de Belgische ambassade. -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.